reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z zastrzykami z Heparyny.

Ja biorę do końca ciąży. Co wizytę lekarz będzie Ci przepisywać receptę. Myślę że ich nie można przerywać jak już się zaczęło brać.
Dziewczyny a czy myślicie ze istnieje szansa żeby później te zastrzyki odstawić czy będzie trzeba je brać do końca ciazy? Jak wam mówią wasi lekarze? Moj jak narazie przepisał mi do 6 listopada receptę jeszcze bo wtedy mam mieć pierwsze prenatarne.
 
reklama
A czemu bierze się i heparyne i akard? Jak wasze płytki krwi nie są jakieś niskie? I czy ktoś zleciał wam koagulogram przed lub w trakcie przyjmowania?
 
Zastrzyki do samego końca. Ja bralam
Jeszvze rano a o 21 miałam cc i się nie wykrwawiłam mimo dawki 0,6 :)
To coś mnie ten moj lekarz w balona robi bo mowil mi na pierwszej wizycie zapisując mi to wszystko ze napewno do 12 tygodnia będę to brała plus luteinę, dopóki się łożysko nie wykształci porządnie i nie przejmie na siebie całej roli. Może mnie nie chciał martwić ze bede musiała się tyle kłuć.
 
Dziewczyny a czy myślicie ze istnieje szansa żeby później te zastrzyki odstawić czy będzie trzeba je brać do końca ciazy? Jak wam mówią wasi lekarze? Moj jak narazie przepisał mi do 6 listopada receptę jeszcze bo wtedy mam mieć pierwsze prenatarne.

Ja będę brała chyba tylko do 12tc zastrzyki a później mam dostać leki, które można brać już po12 ale zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Zazwyczaj dziewczyny biorą już do końca też wolałabym tak ale też ufam lekarzowi i zobaczymy jak będzie bo na razie w ciąży nie jestem.


@Lusia125 też jestem obciążona genetycznie zakrzepica i mam mutacje PAI i mthfr. Mogę Ci poradzić żeby pilnować poziomu homocysteiny i brać witaminy z grupy B w tym kwas foliowy w formie metylowej. Coś Ci lekarz zalecal? Robiłaś wskaźniki krzepnięcia krwi i jakieś inne badania?
 
Tak robiłam. Ja lecze się u hematologa więc jestem obstawiona witamina b6, b12, kwasem foliowy, zelazem, acardem już długi czas. Homocysteine też mam co jakiś czas sprawdzana. Póki co wynik mam dobry. Mam anemie już 7 lat raz jest lepiej raz gorzej i tak trafiłam do swojego lekarza i wtedy porobił mi wszystkie badania. Gdyby nie to to bym nawet nie wiedziała że mam tą mutacje...
Ja będę brała chyba tylko do 12tc zastrzyki a później mam dostać leki, które można brać już po12 ale zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Zazwyczaj dziewczyny biorą już do końca też wolałabym tak ale też ufam lekarzowi i zobaczymy jak będzie bo na razie w ciąży nie jestem.


@Lusia125 też jestem obciążona genetycznie zakrzepica i mam mutacje PAI i mthfr. Mogę Ci poradzić żeby pilnować poziomu homocysteiny i brać witaminy z grupy B w tym kwas foliowy w formie metylowej. Coś Ci lekarz zalecal? Robiłaś wskaźniki krzepnięcia krwi i jakieś inne badania?
 
Witam, dołączam do kolejnych dziewuch z heparyna. Jestem po 3 stratach aktualnie w 11 tyg ciąży , po 3 poronieniach zaczęli się interesować i wyszła mi trombofilia wrodzona z badań genetycznych oraz z badań krwi zespół antyfosfolipidowy. Przy tych schorzeniach acard + Clexane plus steryd encorton przez całą ciążę. Byłam u wielu specjalistow i w wielu klinikach i sumując wszystko to obecnie dają wielu kobieta acard lub heparyne lub to i to w celu wytworzenia się łożyska i każą odstąpić koło 12 -14tyg. Branie leków bez wyników jest poprostu uważane jako "suplementacja"

Wracając do plamienia to trwało od początku do 9 tygodnia.
 
Witam, dołączam do kolejnych dziewuch z heparyna. Jestem po 3 stratach aktualnie w 11 tyg ciąży , po 3 poronieniach zaczęli się interesować i wyszła mi trombofilia wrodzona z badań genetycznych oraz z badań krwi zespół antyfosfolipidowy. Przy tych schorzeniach acard + Clexane plus steryd encorton przez całą ciążę. Byłam u wielu specjalistow i w wielu klinikach i sumując wszystko to obecnie dają wielu kobieta acard lub heparyne lub to i to w celu wytworzenia się łożyska i każą odstąpić koło 12 -14tyg. Branie leków bez wyników jest poprostu uważane jako "suplementacja"

Wracając do plamienia to trwało od początku do 9 tygodnia.

Czyli będziesz odstawiac heparyne ok 14 Tc? Co będziesz brała zamiast tego? Pytam bo będę w podobnej sytuacji :)
 
reklama
Czyli będziesz odstawiac heparyne ok 14 Tc? Co będziesz brała zamiast tego? Pytam bo będę w podobnej sytuacji :)

Ja niestety będę brała do końca ciąży ( w związku z tymi schorzeniami które wyszły w badaniach) acard mam odstawić 37 tydzień aby nie prowadzić do krwawien przy ewentualnym porodzie.

Jeżeli lekarz zaleca brać bez wskazan wynikających w wynikach to wtedy się odstawia koło 14 tyg. Takie zalecenie miałam przy 3 ciąży wówczas bez zdiagnozowania.
 
Do góry