reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża za granicą

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Jestem po wizycie u GP, zanotował w systemie że jestem w ciąży, dał receptę na kwas foliowy (którego mam zapas na całą ciążę w domu :-p ) i kazał zapisać się w recepcji do midwife. Pierwsze spotkanie 5 grudnia, za dwa tygodnie, na 14:00. Wtedy będziemy zakładały książeczkę ciążową :-)
 
reklama
W poprzedniej ciąży sami przysłali, więc teraz pewnie też tak będzie :tak: No i czeka mnie jeszcze te cudowne pobieranie krwi do badań, 5 czy 6 fiolek <brrrrr> Nie lubię tego :-(
 
Ja o usg pryw nie mysle bo do polskiego mam 2h jazdy I 150f wiec duzo :(
Za 2 tyg mam juz usg w szpitalu ..doczekac sie nie moge a co do pobierania krwi 4 fiolki mi skubnela podczas 1 wizyty:angry::angry:
 
ja tez sie dopisuje,w Hiszpanii jesli podejmujesz pierwsza prace musisz sie zarejestrowac w tutejszum ZUSie ,,seguridad social,,i nawet jesli stracisz prace jestes dalej ubezpieczonym.ja mam wszystkie wizyty za darmo ,oczywiscie moge isc do prywatnego lekarza ale to juz moj wybor.Najpierw idzie sie do lek.rodzinnego ,daje Ci on pojemniczek na mocz i kieruje do pielegniarki ,ktora robi test ciazowy(nawet jesli wczesniej zrobilas go sama w domu,dla pewnosci) jesli test jest pozytywny ,przyjmuje Cie jeszcze raz teraz bez kolejki;-)daje skierowanie na badnie krwi,do ginekologa ok 12tc na USG ,ktore robione jest w szpitalu,recepte na kwas foliowy i umawia na nastepna wizyte(tak przez cala ciaze co jakies trzy tyg przychodzi sie do niego na kontrole ,badanie piersi sluchanie tetna dziecka wazenie itp.,zawsze w czasie takiej wizyty jest obecna polozna)ona tez zaraz pierwszego dnia zaklada karte ciazy (tutaj jest w formie ksiazeczki),jest caly czas na terenie przychodni wiec codziennie mozna przyjsc do niej z jakimis watpliwosciami,potem wykonywane sa badania poziomu cukru itp badania prenatalne dle kobiet po 35roku zycia tez sa bezplatne ,wykonywane w szpitalu,.........do szpitala nie musze zabierac praktycznie nic podklady,pieluchy,ubranka dla dziecka koszula dla mamy sa na miejscu zamiast zelu czy szamponu dostepne sa gombeczki nasaczane zelem ale oczywiscie mozna miec swoje jesli sie chce,zawsze moze byc obecna osoba towarzyszaca jesli porod jest bez kompl.,znieczulenie takze jest bezplatne,na oddziale caly czas moze towarzyszyc ci jedna osoba nawet w nocy jest dla niej rozkladany fotel do spania,pokoje sa 2 osobowe z lazienka,na 3 dobe dostaje soe wypis........ja ze swojego porodu bylam zadowolona zwlaszcza z opieki przed na porodowce ,mialam porod wywolywany przez 10godz caly czas byl przy mnie maz i polozna i mialam osobny pokoik:tak:tak,ze bylo dosc intymnie,sami mi zaproponowali znieczulenie,mam nadzieje,ze tym razem bedzie wszystko ok
 
la luna i wziełaś znieczulenie?
w irl też jest za darmo i wszystkie znajome brały, ale ja coś nie jestem przekonana. Póki co twierdzę, że chcę to przeżyć..
 
reklama
Hmm a jak ja znalazlas..??:sorry2:Google? ? Tylko za 2.tyg juz mam wiec nie bede szalala ale moze pozniej jak juz mi sie nie bedzie nalezalo:dry:

Tak, szukałam sama przez google :tak: Midwifery Service, private pregnancy scan - jak wpisuje sie takie frazy to całkiem sporo wyskakuje ;-) Oczywiście, różne są ceny i wogóle, ale myślę, że lepeij w razie czego mieć namiar i wybrać się samemu gdyby coś się działo albo jakaś niepewność :tak:

Sergeevna
powiedz mi kto chce Ci zrobić USG 4d w 30 tc??? W Polsce robią je max do 25tyg. bo później dziecko jest za duże i niewyraźnie widać..

Usg 4D najlepiej jest robić OD 25tc, może chodzi Tobie bardziej o te usg, które wykrywa ewentualne choroby i anomalie? Zobacz sobie, wklejam Ci link do tych moich prywaciarzy co byłam: 3D/4D Bonding Package | Tummy2Mummy

La luna to fajna opieka jest w Hiszpanii, nie ma to jak dobre podejście do pacjenta i darmowe znieczulenie ;-)

Anilewe w UK masz całą masę znieczuleń, jak chodziłam w ciąży do szkoły rodzenia położne mówiły, że dwa najbardziej tłumiące ból to epidural (czyli znieczulenie zewnątrzoponowe) i zastrzyk o nazwie pethidine. Zdecydowałam się na ten zastrzyk właśnie i na gaz rozweselający, bo ponoć zastrzyk mniej otępia dziecko niż epidural. No i niestety się MOCNO rozczarowałam, bo NIKT MI NIE POWIEDZIAŁ, że pethidine to SYNTETYCZNA MORFINA, która utrudnia a niekiedy UNIEMOŻLIWIA karmienie naturalne, ponieważ pokarm spala się albo przestaje się produkować. Tym sposobem, karmiąc Gabi piersią 6 tygodni, moje dziecko traciło na wadze i nie najadało się :-( Oczywiście totalnie zagubiona próbowałam wszystkiego, na siłę karmiłam cycem tak długo licząc, że się poprawi, zmieni, uda... :-( :no: Dopiero koleżanka, która rodziła córkę przez CC, miała brak pokarmu i pielęgniarka w szpitalu zaglądając jej w kartę powiedziała, że pethidine spala pokarm i nie będzie karmić małej cycem (koleżanka dostała 2-3 zastrzyki po porodze na ból po cesarce). Stąd jestem już pewna, że drugiego bąbla urodzę albo naturalnie bez znieczulenia w wodzie (marzenie :-p ), albo wezmę zewnątrzoponowe. ODRADZAM zastrzyk!!! Zresztą, poczytałam w necie o tym na ang forach i bardzo dużo kobiet nie mogło przez niego karmić piersią :-(
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry