reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża za granicą

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
sergeevna mówie dokładnie o tym 3d/4d i takie info słyszałam już w 1 ciąży od położnej i lekarza iż robi się je do określonego tygodnia bo później dziecko jest już tak duże iż zdjęcia są niewyraźne. I u mnie w przychodni jak robią to kobiety na pamiątkę to robią to właśnie w tym przedziale wiekowym. Ale na jednej ze stron poradni ginekologiczno położniczych znalazłam takie info :

  1. USG 3D/4D – obrazowanie przestrzenne 3D/4D można wykonywać w dwóch okresach:
    • Jeżeli chcemy zobrazować cały płód – obejrzeć ruchy płodu, gesty, zachowania w łonie matki najlepszy okres to między 18 a 28 tygodniem ciąży. Powyżej 32 tygodnia ciąży obrazowanie przestrzenne umożliwia wizualizację poszczególnych części ciała płodu np. rysy i mimika twarzy, grymasy, uśmiechy itp. (Centrum Zdrowia Medfemina - dobry ginekolog | Wrocław)
Także masz rację, zależy co chcemy widzieć.... :D
 
reklama
Ja musze pomyslec o tym zastrzyku ponieważ nie planujeje karmic piersia ...przy 4ce dzieci bedzie mi ciezko wiec butelka bedzie dobrym rozwiazaniem ...w kazdym razie poprzednie dzieciaczki tez na butelce (malo pokarmu) I zdrowe jak ryby!!
Sergeevna dzieki za odp
 
Minisia moja mała też na butli od 7 tyg i wogole nie choruje, dopiero w zeszłym miesiącu miała kilka dni kaszel i katar ;-) Także doskonale wiem, nie ma reguły, że piersiowe dzieciaki są zdrowsze ;-) Ja bym chciała karmić, dlatego zastrzyku sie będę wystrzegała, ale jeśli Ty planujesz tylko butlę to faktycznie przemyśl, bo wiesz - w szpitalu na spalenie pokarmu nic Ci nie dadzą, nawet jak poprosisz :-p W końcu krzewienie karmienia piersią w ostatnich latach to jakiś obłęd jest, mnie nawet nie chcieli zbadać pokarmu jak Gabi miała problemy z wagą, bo to moje "fanaberie" były, że coś może być z nim nie tak :wściekła/y: Dopiero jak odstawiłam cyca całkiem, zobaczyłam, jak wygląda najedzony noworodek... Do dzisiaj mam wyrzuty, że głodziłam dziecko 1,5 miesiąca, bo przecież "piersią najlepiej" :sorry2::no::-(

Gosia nie wiedziałam, dzięki! :tak: Muszę przemysleć, kiedy sie wybrać, jeśli się zdecydujemy ;-) W 20tc mamy anomaly scan, więc bejbika zobaczymy, myślę, że jakoś bliżej 30-go tygodnia przejdziemy się na 3D/4D, o ile oczywiście będzie kasa ;-)
 
witam
tk zdecydowalam sie na znieczulenie-epidural,poniewaz polozna powiedziala ,ze wywolywanie moze potrwac ponad 10godz i pomyslalam ,ze dzieki temu bede mniej zmeczona po porodzie i jestem bardzo zadowolona,bol nie zostal calkiem wyeliminowany ustawili mi dawke tak abym wyraznie czula skurcze ale tak jak przy bolesnej miesiaczce wiec sie dalo wytrzymac ,godzinke przed porodem mnie odlaczyli ale jednak dalej dzialalo bo nie czulam jak lekarz mnie nacinal(niestety musialam rodzic przy pomocy proznociagu)sam porod szybki i wpelni udany,pierwwze dziecko rodzilam przez cesarskie ciecie przy znieczuleniu ogolnym i nie polecam,dluzej dochodzilam do siebie,ciecie b bolalo no i nie ma takiego efekyu dzieciaczka zobaczylam dopiero po paru godzinach jak oprzytomnialam:dry:
 
właśnie wiem, że są różne rodzaje znieczulenia i wiem, że na którejś z wizyt trzeba się zdecydować na coś albo wcale albo być może jak jednak będzie za ciężko. Zatrzyku już napewno nie wezmę, bo chcę karmić piersią i nie dlatego, że dziecko niby mądrzejrze, zdrowsze, po prostu tyle dam dziecku od siebie. A do tego ponoc raz dwa się gubi po ciążowe kg więc oby tylko pokarm był.
Zawsze epidural to wydawał mi się, że zupełnie nic nie czujesz i to mnie trochę martwi bo nawet nie będę świadoma, że dziecko się rodzi, ale skoro mogą tak dozować, żeby jednak czuć mniejszy ból to już coś..
Z kolei w Polsce trzeba płacić i nie znam nikogo kto by rodził w Pl ze znieczuleniem i wszystkie jakoś wspominają, minęło i są szczęśliwe. Także nie wiem, trzeba będzie poczytać, popytać, i poważnie się zastanowić..
 
aNilewe ja rodziłam na pethidine i uwierz mi, czuć było i tak jak cholera :-p Nie jestem panikarą, mam dość wysoki próg bólu, ale nie masz pojęcia jak bardzo się cieszę, że mogę dostać epidural i już nie czuć aż tak, jak przy Gabi! :szok: :confused2:

W ogóle, na grudniówkach miałysmy wątek "opowieści z porodówki", mogę Ci przekleić, jak wyglądał mój ;-)
 
ja mysle,ze zawsze epidrual jest tak podawany aby bylo czuc skurcze bo wlasnie wtedy trzeba przec,ja by sie nic nie czulo to bylby problem;-)ja od razu karmilam piersia i nie mialam problemu z pokarmem
 
Sergeevna dziekuje ja musze poczytac o epiduralu I tym zastrzyku bo poraz 4 moge zobie zafundowac wakacje na porodowce haha mam na mysli zlagodzic bol tak bardzo jak sie da :)
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry