reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza zagrozona i leki, leki:(

agatka1990

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Luty 2015
Postów
58
Witam. Pisze bo chyba chciałam sie pozalic:( albo moze ktoras z Was miala tak w poprzedniej ciąży. No wiec srednio po 20 tyg zaczal napinac mi się brzuch-z tego powodu trafilam do szpitala i sie zaczelo:( kilka razy usg.. leki:fenoterol, bardzo rzadko, ale jednak relanium, zastrzyki z nospy i lapaweryny...nie codziennie ale jednak:( teraz znów trafilam.do szpitala z tym samym. Dostaje zastrzyki rozkurczowe i kroplowke z magnezem i bardzo się martwię o moje dziecko:( czy to wszystko jej nie zaszkodzi:( zawsze bylam przeciwnikiem brania leków podczas ciazy, a teraz:( nie mam wyjścia:(( i to poczucie winy:(
 
reklama
Agatka przecież to nie Twoja wina! Nie mozesz sie obwiniać! Czasami tak sie zdarza,ze brzuch sie napina i nie ma wyjścia,trzeba brać leki wlasnie dla dobra dziecka! W końcu chodzi o to żeby utrzymać ciąże do końca,a napinanie brzucha świadczy o skracaniu sie szyjki,co moze wywołać przedwczesny poród.
Mi tez napina sie brzuch,biorę magnez,luteinę dopochwowo,macmirror tez dopochwowo,mam założony pessar, bo szyjka skracała sie za szybko i za wcześnie.I wiem ze to wszystko wlasnie dla mojego dziecka!
Nie denerwuj sie i przede wszystkim nie obwiniaj sie! To jeszcze bardziej szkodzi Twojemu maleństwu!
 
Dziekuje:*a pesar masz od którego tygodnia zalozony? Musisz lezec czy mozesz normalnie funkcjonować? Czesto napina Ci się brzuch?
 
agatka.. ja od 20 tygodnia, kiedy również miałam napięty brzuch jestem stale na nospie 3x1, magnezie 3x1 i luteinie dopochwowo 2x1. A mamy już 30 tygodni i chyba do końca mój gin nie odpuści mi tych leków.. czyli pół ciąży na lekach.. ale kochana, znam dziewczyny, które brały to samo nawet i całą ciąże i urodziły piękne zdrowe dzieciaki..to są leki na podrzymanie.. wybierane przez lekarzy te o najmniejszej szkodliwości.. trzeba brać dla dobra malucha i już :)
 
Pessar mam od niedawna, został założony w niedziele.Przed pessarem miałam odpoczywać i leżeć,po założeniu pessara lekarz powiedział ze nie mogę współżyć i dźwigać,a tak mam funkcjonować normalnie.I tak sporo odpoczywam,ale nie leżę non stop w łożku.
Brzuch napina mi sie praktycznie codziennie,ale tego juz chyba nie da sie uniknąć.
A Ty musisz leżeć? Będzie dobrze!Pamietaj :*
 
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi!
U nas w niedziele zaczynie sie 32 tydzień. Juz i tak jestem spokojniejsza. Szyjka niby mi się nie skracala od bo od ponad 20 tygodnia sie trzymala. Pomimo twardnien.W 29 tygodniu lekarz powiedział, ze szyjka skrocila sie pomimo, ze lezalam o pol cm i ma teraz prawie 3cm. No, ale mówi,ze tak moze byc bo dziecko rosnie i brzuch tez i dlatego. Natomiast ja i tak 3/4 dnia leze bo panicznie się boje, ze się skroci i cos sie stanie:( sa dni, ze brzuch napnie sie 7 razy a jest i tak ze kilkanaście razy w ciągu doby.
Kaliiia a Ty jak dluga masz szyjke?
 
agatka ja 3 tygodnie temu miałam szyjkę 2cm a w ciągu miesiąca skróciła się z 4cm. Wczoraj mi nie mierzył i nie wiem ile ma ale leżę kiedy mogę i się oszczędzam, nie mam pessara, biorę tylko magnez i nospę. Brzuch twardnieje mi bardzo często i czasami boleśnie jak na miesiączkę ale wierzę, że jeszcze miesiąc wytrzymam.
 
Ja miałam 4 cm szyjkę jakieś 2 miesiące temu, 3 tygodnie temu było 3,2 cm a w niedziele 2,4.Takze 8 mm poszło w 2 tygodnie.
W pon mam wizytę u lekarza,ale nie wiem czy jak ma sie założony pessar to w ogóle mierzy sie szyjkę. Wiecie cos na ten temat?
 
reklama
oj Malinka powiem Ci, ze nie wiem jak to jest z tym mierzeniem jak ma się ten pesar:( a brzuch ile razy w ciągu dnia Ci się napina? Ja właśnie leze w szpitalu i tez się zastanawiam kiedy beda mi mierzuc ta szyjke bo byla mierzona przy przyjeciu tydzień temu
 
Do góry