reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza-zarodek blisko blizny po cc

Hej. Jestem w podobnej sytuacji. W 5tc lekarz stwierdził że zarodek jest w bliźnie lub na bliźnie i źle to wygląda, dawał zaledwie cień nadziei że dobrze się to skończy. Dziś (6tc) miałam usg kontrolne i powiedział że już dużo lepiej to wygląda, jednak zarodek nadal jest bardzo blisko blizny. Dostałam skierowanie do szpitala na dodatkowe badania by sprawdzić czy nie jest czasem na tyle blisko aby łożysko zaczęło wrastać się w bliznę.
A jak u Ciebie wygląda sytuacja?
Coś się poprawiło?
Byłam na wizycie. Okazało się, że zarodek jest jednak w głębi macicy. Był mały i dlatego się pomylili. Dziś byłam na pogotowiu, bo co kilka dni krwawię. Biorę progesteron. Mam torbiel i ponoć małe odklejenie trofoblastu, więc ciągle się martwię.
Trzymam kciuki za nas obie. Ponoć udaje się urodzić zdrowe dziecko, nawet jest blisko blizny. Oby nie w bliźnie, choć i w takim przypadku czasem się udaje, ale to już duże ryzyko i poświęcenie. Dawaj znać, co u Ciebie.
 
reklama
Hej. Jestem w podobnej sytuacji. W 5tc lekarz stwierdził że zarodek jest w bliźnie lub na bliźnie i źle to wygląda, dawał zaledwie cień nadziei że dobrze się to skończy. Dziś (6tc) miałam usg kontrolne i powiedział że już dużo lepiej to wygląda, jednak zarodek nadal jest bardzo blisko blizny. Dostałam skierowanie do szpitala na dodatkowe badania by sprawdzić czy nie jest czasem na tyle blisko aby łożysko zaczęło wrastać się w bliznę.
A jak u Ciebie wygląda sytuacja?
Coś się poprawiło?

Byłam na wizycie. Okazało się, że zarodek jest jednak w głębi macicy. Był mały i dlatego się pomylili. Dziś byłam na pogotowiu, bo co kilka dni krwawię. Biorę progesteron. Mam torbiel i ponoć małe odklejenie trofoblastu, więc ciągle się martwię.
Trzymam kciuki za nas obie. Ponoć udaje się urodzić zdrowe dziecko, nawet jest blisko blizny. Oby nie w bliźnie, choć i w takim przypadku czasem się udaje, ale to już duże ryzyko i poświęcenie. Dawaj znać, co u Ciebie.
Ja jestem teraz w 6t + 3 dni.
Wyobraź sobie, że dziś lekarz w szpitalu spytał, po co mi drugie dziecko? Jedno Ci nie wystarczy?
 
Ja jak byłam na pierwszej wizycie był to 6 tydz zarodek był bardzo blisko blizny po cc (nie wiem jak bardzo) nie kazała się nikomu chwalić tylko poczekać do kolejnej wizyty czyli 2tyg. U nas okazało się że odsunelo się od blizny i trzymam w rękach 2 miesieczna Pole
Ale każdy przypadek jest inny. Dodam że jestem po jednym poronieniu w 7 tyg
Jestem w piątym TC zarodek też jest blisko blizny po cc, wizytę mam za 9 dn
 
Witam. Czy jest tutaj mama której zarodek był blisko blizny po cc ? Serduszko biję, ale obawiam się co będzie dalej..wizytę mam za 2 tyg. Teraz jest to 7 tydzien..Była któraś mama w podobnej sytuacji?
Teraz na e stety ja tak mam 7+3 i lekarz powiedział że jest dziecko blisko blizny po CC i radzi mi ciążę usunąc ja nawet o tym nie chce myśleć . Jak u ciebie się rozwiązało ?
 
Miałam się udać za 2 tyg na kolejną wizytę. Pani doktor powiedziała otwarcie żeby się nie chwalić. U nas się skończyło wszystko dobrze. Mam teraz 3,5 miesięczna córeczkę
 
Miałam się udać za 2 tyg na kolejną wizytę. Pani doktor powiedziała otwarcie żeby się nie chwalić. U nas się skończyło wszystko dobrze. Mam teraz 3,5 miesięczna córeczkę
Czyli dzieciątko samo się podniosło dalej od blizny ? U mnie jest blisko ale się nie zagnieździlo w bliźnie. Ale lekarz tak mnie nastraszył że spać po nocach nie mogę😭
 
reklama
Czyli dzieciątko samo się podniosło dalej od blizny ? U mnie jest blisko ale się nie zagnieździlo w bliźnie. Ale lekarz tak mnie nastraszył że spać po nocach nie mogę😭
Witam, jest w 7+4 TC mam podobną sytuację, byłam w szpitalu na obserwacji po 3 dniach mnie wypuścili bo nic się nie działo ani krwawienia ani plamienia. Jak tam u ciebie się rozwija? Wszystko ok. Po nocach też nie śpię jestem trochę przerażona tym wszystkim☹️
 
Do góry