reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża zatrzymana

Natalia 1989

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Marzec 2023
Postów
41
acetylsalicylsyra teva tabletki 75 mg

Czy ktoras z Was miala przypisany taki lek ?

Jestem po drugiej zatrzymanej ciąży 🥺
Lekarka przypisala mi ten lek ..i powiem szczerze czytajac ulotke ..jestem sceptyczna

A moze ktos zazywal ?
Co uwazacie ?
🩷
 
reklama
To kwas acetylosalicylowy. Ja mam to przepisane w tabletkach Acard, 150 mg. Też nie jestem szczęśliwa, że to biorę, ale po dwóch poronieniach często przepisują to zapobiegawczo lub też jeśli z badań wychodzi, że może pomóc.
 
Również po ciąży zatrzymanej w 9 tygodniu w kolejnej od razu dostałam Acard 150 zapobiegawczo. Mam zdrowego synka.
 
acetylsalicylsyra teva tabletki 75 mg

Czy ktoras z Was miala przypisany taki lek ?

Jestem po drugiej zatrzymanej ciąży 🥺
Lekarka przypisala mi ten lek ..i powiem szczerze czytajac ulotke ..jestem sceptyczna

A moze ktos zazywal ?
Co uwazacie ?
🩷
Ojej...taki przypadek jak u mnie. Ja jestem wlasnie w trzeciej ciazy ktora sie znowu zatrzymała na 5tyg i 5dni. Teraz jestem 3 tyg w tyle. Mam wizyte u naprotechnologa w pponiedziałek. Ale zaakceptowalam juz fakt ze te ciaze strace. Mieszkam na stale w UK. Na wizyte ide w PL. Jak sytuacja eyglada u Cb?
 
Ojej...taki przypadek jak u mnie. Ja jestem wlasnie w trzeciej ciazy ktora sie znowu zatrzymała na 5tyg i 5dni. Teraz jestem 3 tyg w tyle. Mam wizyte u naprotechnologa w pponiedziałek. Ale zaakceptowalam juz fakt ze te ciaze strace. Mieszkam na stale w UK. Na wizyte ide w PL. Jak sytuacja eyglada u Cb?
Wyglada*
 
Ojej...taki przypadek jak u mnie. Ja jestem wlasnie w trzeciej ciazy ktora sie znowu zatrzymała na 5tyg i 5dni. Teraz jestem 3 tyg w tyle. Mam wizyte u naprotechnologa w pponiedziałek. Ale zaakceptowalam juz fakt ze te ciaze strace. Mieszkam na stale w UK. Na wizyte ide w PL. Jak sytuacja eyglada u Cb?
🥺przykro mi .. wiem jakie to trudne ..
Pierwsza moja zatrzymana byla w marcu ..ale nie do konca wiadomo co sie wydarzyło gdyz mialam podawany ovitrell i mogl hcg on zwiekszyc ... teraz ..tydzien przed miesiaczka ..pozytywny test
Nie robilabym ale ja wygladalam jak balon.. bolace bardzo piersi.. ja po prostu czuje .. zrobilam test ..z kazdym dniem byl mocniejszy i czekanie
Hcg 2dni po miesiaczce niestety 13 i mega bol jajnikow
Poprosilam o wizyte u mojej lekarki
Przebadala i stwierdzila ,ze cialko zolte jest nadal w jajniku ..ze jeszcze trxeba czekac ..co dla mnie bylo dziwne
Zapytalam o progesteron bo oczytalam sie troszke i wiem ,ze moze byc niedobor powodem
Dostalam dopochwowe tabletki
Wieczorem w momencie aplikowania zobaczylam krew 😭😭😭😭to bylo przerazajace
Nie rozumiem tego co sie dzieje ,ze kolejny raz mi sie nie udaje
Ale tlumacze sobie ,ze chyba lepiej tak niz w pozniejszym etapie ciąży 🥺
 
🥺przykro mi .. wiem jakie to trudne ..
Pierwsza moja zatrzymana byla w marcu ..ale nie do konca wiadomo co sie wydarzyło gdyz mialam podawany ovitrell i mogl hcg on zwiekszyc ... teraz ..tydzien przed miesiaczka ..pozytywny test
Nie robilabym ale ja wygladalam jak balon.. bolace bardzo piersi.. ja po prostu czuje .. zrobilam test ..z kazdym dniem byl mocniejszy i czekanie
Hcg 2dni po miesiaczce niestety 13 i mega bol jajnikow
Poprosilam o wizyte u mojej lekarki
Przebadala i stwierdzila ,ze cialko zolte jest nadal w jajniku ..ze jeszcze trxeba czekac ..co dla mnie bylo dziwne
Zapytalam o progesteron bo oczytalam sie troszke i wiem ,ze moze byc niedobor powodem
Dostalam dopochwowe tabletki
Wieczorem w momencie aplikowania zobaczylam krew 😭😭😭😭to bylo przerazajace
Nie rozumiem tego co sie dzieje ,ze kolejny raz mi sie nie udaje
Ale tlumacze sobie ,ze chyba lepiej tak niz w pozniejszym etapie ciąży 🥺
Tak, bardzo dobrze Cie rozumiem. Ja czuje, ze musze znalezc przyczynę takiego stanu, bo bez tego boje się że każda ciaze strace. Jutro ide na 3 wizyte USG, ktora ma ostatecznie potwierdzic, czy moja trzecia ciaza sie zatrzymała i jest martwa. Umieram ze strachu. Dam Ci znać co wyszlo. Jestem w 9tyg ukończonym. A w poniedziałek usg pokazywalo 6 tyg bez serca.
 
Tak, bardzo dobrze Cie rozumiem. Ja czuje, ze musze znalezc przyczynę takiego stanu, bo bez tego boje się że każda ciaze strace. Jutro ide na 3 wizyte USG, ktora ma ostatecznie potwierdzic, czy moja trzecia ciaza sie zatrzymała i jest martwa. Umieram ze strachu. Dam Ci znać co wyszlo. Jestem w 9tyg ukończonym. A w poniedziałek usg pokazywalo 6 tyg bez serca.
❤️❤️trzymaj sie mocno
 
reklama
❤️❤️trzymaj sie mocno
A wiec tak, jest juz po wszystkim :(. W poniedziałek na kolejnym usg ostatecznie potwierdzono, że ciaza zatrzymała sie na 5.5tyg. Teraz bylam na 9tyg 5 dni. Czyli miesiac chodziłam z martwa ciaza. Od razu w poniedziałek zlecono mi badanie na estradiol, progesteron i beta HCG i te same badania powtórzyłam w środę. Okazało, sie, ze parametry drastycznie poleciały w dół czyli ciaza samoistnie zaczynala juz obumierać. Juz od srody wieczorem zaczal pobolewac mnie brzuch. Dostalam skierowanie do szpitala na czwartek. Wczoraj w szpitalu okolo 14:00 podano mi dopochwowe tabletki poronieniu. Pol godziny później dostalam skurczy i poroniłam. Złapałam wszystko w pojemniczek. Okolo 20:00 wykonano mi łyżeczkowanie (trzeba 6 godzin nic nie jesc i nie pic). Caly zebrany materiał dzis poprzez szpital wyslalam na badania histopatologiczne i genetyczne + oznaczenie płci. Oczekiwanie na wynik 2-3 tyg. Koszt 1850zl. Może w końcu pokaze to jakieś światełko w tunelu. To moje trzecie poronienie i nigdy wczesniej nie wysyłałam próbek z poronienia do badan. Resztki po badaniach zostana przekazane do masowego pochowku dzieci nienarodzonych. Pogrzeb masowy w październiku, jest to grób zbiorowy (warto o czymś takim wiedziec). Jestem naprawde załamana ogolnie tym wszystkim, bo w tej trzeciej ciazy bylam juz na lekach, które rzekomo mialy podtrzymać ciaze: heparyna, accofil, encorton. A nic nie pomoglo. Czyli byc może, przyczyną jest nadal nieznaleziona. :(((. A jak u Ciebie?
 
Do góry