reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza zbyt maly zarodek

Dołączył(a)
21 Wrzesień 2017
Postów
4
Witam. Pisze na forum bo juz nie wiem co o tym myslec. Bylam u Mojej Pani ginekolog potwierdzila ciaze lecz jak na 5 tydz zarodek jest za maly i dodatkowo stwierdzila ze cos sie rozlaczylo i za dwa tyg powie mi wiecej. Dodaje zdjecie usg. Moze ktoras z was mi cokolwiek powie. Wizyte mam dopiero za dwa tyg.
 

Załączniki

  • IMG_20170921_200542_056.JPG
    IMG_20170921_200542_056.JPG
    183,4 KB · Wyświetleń: 641
  • IMG_20170920_140843.jpg
    IMG_20170920_140843.jpg
    550,2 KB · Wyświetleń: 539
reklama
Rozwiązanie
Ja w 5 tyg. miałam zamazany obraz płodu. Lekarz nie kazał mi się cieszyć czekaliśmy cierpliwie. Dziś młody ma 7 lat mimo wielu przeciwności losu wg lekarza dalej jest to cud.
Witam. Pisze na forum bo juz nie wiem co o tym myslec. Bylam u Mojej Pani ginekolog potwierdzila ciaze lecz jak na 5 tydz zarodek jest za maly i dodatkowo stwierdzila ze cos sie rozlaczylo i za dwa tyg powie mi wiecej. Dodaje zdjecie usg. Moze ktoras z was mi cokolwiek powie. Wizyte mam dopiero za dwa tyg.
Zmien lekarza. Nie martw się na zapas. A wiesz kiedy miałaś owu?
 
Witam. Pisze na forum bo juz nie wiem co o tym myslec. Bylam u Mojej Pani ginekolog potwierdzila ciaze lecz jak na 5 tydz zarodek jest za maly i dodatkowo stwierdzila ze cos sie rozlaczylo i za dwa tyg powie mi wiecej. Dodaje zdjecie usg. Moze ktoras z was mi cokolwiek powie. Wizyte mam dopiero za dwa tyg.
Jakiekolwiek nieprawidłowości najlepiej stwierdzić w późniejszym etapie ciąży. Odnośnie ''małego zarodka'', no kochana w 5 tyg. ciąży jeszcze go zazwyczaj nie widać bo jest De Facto tak mały, że sprzęt go nie wychwyci. JEDYNE co mógł mieć lekarz na myśli to mały pęcherzyk (ale nie podałaś wymiarów) i ciałko żółte. To coś co się rozłączyło - jak piszesz oznacza nieregularny kształt pęcherzyka ciążowego co zresztą widać na obrazie usg. Może oznaczać wszystko i nic, ponieważ to jest bardzo młoda ciąża. Dlatego zaleca się pierwszą wizytę min. w 8 tygodniu ciąży by się potem nie stresować i nie denerwować...
Moja rada ?
Po pierwsze - nie martw się!
Po drugie - nie martw się!
Po trzecie - zmień lekarza!
 
Nie jestem juz pewna kiedy mialam owulacje wydawalo mi sie ze ze dwa tyg po miesiaczce.
Szkoda, ze sie nie orientujesz. Tu byly podobne przypadki do Twojego, ale poczekaj dwa tygodnie i idź znowu na badanie. Wg terminu ostatniej @jest to 5 tydz i to jest dla ginekologa wyznacznik. Byc może owulacje miałaś tj mowisz, ale implantacja zarodka jest pozniej. Wiesz...zrob jutro beta hcg i powtorz za 48 h. Tylko to badanie wyjasni tobie w ktorym tak na prawde jestes tygodniu ciąży.
 
reklama
Jakiekolwiek nieprawidłowości najlepiej stwierdzić w późniejszym etapie ciąży. Odnośnie ''małego zarodka'', no kochana w 5 tyg. ciąży jeszcze go zazwyczaj nie widać bo jest De Facto tak mały, że sprzęt go nie wychwyci. JEDYNE co mógł mieć lekarz na myśli to mały pęcherzyk (ale nie podałaś wymiarów) i ciałko żółte. To coś co się rozłączyło - jak piszesz oznacza nieregularny kształt pęcherzyka ciążowego co zresztą widać na obrazie usg. Może oznaczać wszystko i nic, ponieważ to jest bardzo młoda ciąża. Dlatego zaleca się pierwszą wizytę min. w 8 tygodniu ciąży by się potem nie stresować i nie denerwować...
Moja rada ?
Po pierwsze - nie martw się!
Po drugie - nie martw się!
Po trzecie - zmień lekarza!

Dziekuje. Wybiore sie do innego lekarza.
 
reklama
Jakiekolwiek nieprawidłowości najlepiej stwierdzić w późniejszym etapie ciąży. Odnośnie ''małego zarodka'', no kochana w 5 tyg. ciąży jeszcze go zazwyczaj nie widać bo jest De Facto tak mały, że sprzęt go nie wychwyci. JEDYNE co mógł mieć lekarz na myśli to mały pęcherzyk (ale nie podałaś wymiarów) i ciałko żółte. To coś co się rozłączyło - jak piszesz oznacza nieregularny kształt pęcherzyka ciążowego co zresztą widać na obrazie usg. Może oznaczać wszystko i nic, ponieważ to jest bardzo młoda ciąża. Dlatego zaleca się pierwszą wizytę min. w 8 tygodniu ciąży by się potem nie stresować i nie denerwować...
Moja rada ?
Po pierwsze - nie martw się!
Po drugie - nie martw się!
Po trzecie - zmień lekarza!
Dokladnie u mnie dzidzie z serduszkiem zobaczylam w 6 tyg.
w 5 dopiero tworzyl sie pecherzyk.
Najlepiej isc 6 tydz na pierwszą wizytę w 2 ciąży na pewno nie pójdę szybciej hehe
I jak wyzej zrob bete i powtorz.:-)
 
Do góry