reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Ze Staraczek 2013

Zosia poranną porcję kalorii wysysa z mamy, a ja nadrabiam zaległości.

Gochson nie znam się na tych długościach, bo całą ciążę słyszałam szyjka ok. Ale ja luteinę też dostałam, więc bez paniki, nie zaszkodzi, a może lepiej czasem na wyrost coś brać.

Cyntia u nas też się unormowało, tylko kupę najlepiej robi się na przewijaku, jak rodzice mnie oporządzają:)

Agamemnon, a Ty karmisz piersią, czy tylko odciągasz?? bo szybko masz tak mało mleka. U nas się unormowalo, nie mam piersi jak dwie kany mleka, ale wystarczająco dla Zośki - odciągam tylko trochę pokarmu co by małej witaminy podać.
 
reklama
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Wczesniej nie mialam badanej szyki wiec w sumie nie wiadomo czy sie skraca. Kolejna wizyta za 2 tygodnie to wtedy lekarka sprawdzi. Woli dmuchac na zimne bo w sumie jestem jej priorytetowym pacjentem jak to zwykle mowi.
Asia powodzenia jutro na połowkowym, gonisz mnie :)
agamemnon moze czesciej karm bo zwiekszy sie ilosc pokarmu

Iwo serniczek mniam

Dzis synek słabo spał w nocy wiec my tez. Musze chyba zapodac jakas kawe.
 
Ludziku, nie odciągam bo nie chce znowu mieć nawału mleka. Przyznam się, że w nocy cyca nie daję bo po prostu jest to dla mnie osobiście nie wygodne :sorry2:Na leżąco nie umiem. Gdyby jeszcze B się najadał ale po cycach muszę mu zrobić butlę i wypija 60ml więc kurcze za dużo tego nie mam.
W dzień inna historia, mam czas by zasiąść z cycami. Nie jestem wymagająca, starczyłoby mi karmić jak karmię ale niech mi jeszcze nic nie zanika.

Gochson, moje chłopaki tez nie spały za dobrze. Może dlatego, że dziś pełnia była? Choć mówią, ze to nie ma wpływu na sen....no ale
 
Agamemnon to to jest powód. Generalnie jak gdziekolwiek poczytasz nasza głowa produkuje tyle mleka ile potrzebuje dziecko. Jeśli nie karmisz w nocy to tak jakby dajesz organizmowi sygnał, ze nie potrzebujecie za dużo mleka, a nasz organizm nie jest taki mądry, żeby w dzień produkować mleko, a w nocy nie. Generalnie musiałabyś w nocy trochę poodciągać to może wtedy na dzień byłoby więcej, albo jeszcze między karmieniami postymulować do produkcji.

No u mnie się unormowało jak mała je co te 3 godziny ( w dzień zdarza jej się co godzinę, ale to nie wiadomo czy to nie jest taka potrzeba bliskości bardziej):)
 
Gochson, Cyntia - czy wy badałyście zespoł antyfosfolipidowy? Jeśli tak to wszystkie 4 opcje?
Moja przyjaciółka ma zrobić i bierze wszystko bo lekarka jej nie powiedziała które trzeba zbadać.
 
Wiem ze od częstotliwosci przystawiania jest pokarm lub go nie ma. B tez by przy cycu najlepiej cały dzien siedział jakby mógł bo to mały przytulaczek jest ale niestety nie jestem w stanie tak funkcjonowac. Jak dam H do przedszkola to jestem w stanie dwa razy dac cyca przez ten czas i potem ze dwa razy więc wychodziłoby 4 razy na dobę. Boję się odciągać bo jak ze dwa razy odciagałam to dostałam tyle mleka, ze az ze mnie kapało :sorry2:
 
Agamemnon ja mysle ze to zalezy ile bedziesz odciagac. Jesli z 2 razy na dobe sprobujesz odciagnac po 100 ml to nie ma bata zeby cie zalalo. Po samym porodzie byla taka opcja bo nic nie bylo jeszcze unormowane, a i mowia aby zciagnac tylko nadmiar a nie powiedzmy wszystko bo wtedy wlasnie takie kolo zamkniete sie robi. Moze sprobuj.

Gochson gonie , gonie i cos nie moge dogonic ;-)

Krew mi dzis upuszczono, blehhh nie cierpie tego uczucia.

Iwo a co to ten zespol fosfo cos tam???
 
Agamemnon ja przez pierwszy tydzień też byłam zalewana, albo nie było nic. Rozumiem, że nie masz czasu, ale możesz spróbować teraz poodciągać, bo hormony już się uspokoiły trochę, to i może laktacja się unormuje i będziesz mieć trochę więcej:)
 
Iwo - niech zrobi wszystkie, by obraz był pełen. Z tego co ja robiłam przeciwciala przeciw glikoproteinie II, przeciwciała p. kardiolipinowe IgG i IgM, antykoagulant toczniowy. Ja robiłam zaraz po poronieniu i w trakcie tej ciąży. Najtaniej było w Diagnostyce. Wiesz, jeszcze niech zrobi tarczycowe przeciwciała nawet jak TSH w normie (dla staraczek norma do 2). A, i badania w kierunku tego zespołu ma sens wykonać do 6 tygodni po poronieniu. Bidulka, straciła ciążę?

Boli mnie, gdy słyszę, że ktoś ma problemy z zajściem w ciążę, że niedoszle mamy tracą wyczekiwane ciąże, że rodzą się wczesniaczki. A takie Madzie z Sosnowca rzucają dzieckiem o podłogę :(
 
reklama
Iwo fajne i proste ciasto można zrobić z gotowych spodów biszkoptowych, a do tego dwa serki mascarpone i 2 śmietany 30% takie po 300-400 ml i zmiksować to z 1 torebką cukru wanilinowego - szybko, fajnie i smacznie :p To tak jakbyś dla Emka chciała coś innego zrobić.

Agamemnon jeszcze trochę i będzie miał stały rytm dnia to i Ty bardziej się zorganizujesz ;) Trzymaj się kochana :*

Gochson co najwyżej jak się będzie skracać to szewek Ci mogą założyć, zawsze trochę pomaga, tyle, że później dużo leżenia, mało chodzenia itp... Oby wszystko z szyjką dobrze było.

Cyntia ja jak o tej Madzi słyszałam to mnie krew zalewała jak tak można. To niektóre z nas mają problemy z zajściem, z ciążą, później z dzieciaczkami, a taka pip... zabija własne dziecko? Nie chce niech odda matce, która nie może mieć dzieci :(

Dzisiaj ok 13 jedziemy z Nadią na kontrolę, zobaczymy czy już wyzdrowiała..
 
Do góry