reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Ale to mi się wlasnie nie zgadza, bo pisalas ze owulacja byla 24 sierpnia. Wtedy termin miesiaczki jest mniej wiecej dziś. Jesli tak to mozesz test robic.
A po czym stwierdzasz ze owu byla tak wczesnie, w 4 dniu cyklu?
Ile to plamienie trwalo?
3 dni mam okres zawsze .Okres dobrze wyliczylam, 26 dni ,zawsze tak liczę i zawsze mam tego dnia co powinnam .Ja czuje kiedy mam.owulacje też, po obserwacji siebie samej i od czasu do czasu robię testy owulacyjne, ale to mnie zaskoczyło bo czegoś takiego nigdy nie miałam.
 
reklama
3 dni mam okres zawsze .Okres dobrze wyliczylam, 26 dni ,zawsze tak liczę i zawsze mam tego dnia co powinnam .Ja czuje kiedy mam.owulacje też, po obserwacji siebie samej i od czasu do czasu robię testy owulacyjne, ale to mnie zaskoczyło bo czegoś takiego nigdy nie miałam.
Plamienia mam od dziś, a okres powinnam.dostac 14 września, dziś jest 18 dzień cyklu .
 
Skoro @ masz na 14.09 to owulacje mialaś 13 do 15 dni wstecz. Czyli miedzy 30.08 a 01.09.
Nie ma mozliwosci zebys owulacje miala dzień po @. A nawet jesli to wowczas skoro @ mialas 20.08-22.08, owu 24.08 to @ następna miedzy 05.09-07.09.

O ile owulacja moze byc w kazdym dniu cyklu. O tyle faza po jest stała- faza lutealna. I wynosi w zaleznosci od kobiety 13-15 dni.

Zatem nie ma takiej możliwości zebys miala owu odrazu po @, a następną dopiero po 23 dniach od owulacji.

Pisalas wyzej ze chodzisz na monity owulacyjne. Jakiej wielkosci wiec bylo jajeczko w wspomnianym przez ciebie dniu owulacji ? Bo moze to ze jajeczko bylo i podano ci jego wieloosc- nie oznacza ze juz pękło i przez to wprowadzasz w siebie samą w błąd.

Wiele sprzecznych danych podajesz w swoich postach.

Dla przykładu ja mialam @ po 2 dni najczęściej. Owu nastepowała miedzy 7 a 9 dbiem cyklu. I po tym w 14-15 dzien przychodziła kolejna @. Cykle mialam zatem 21 do 24.
Kazda owulacja była potwierdzona przez monit usg przez ponad 10 miesięcy starań. Wizyty usg u ginka miałam okolo 8-10 w miesiącu.
Wiec co nieco na ten temat juz wiem
Okres powinnam dostać 14 września, ostatni był 20 sierpnia i trwał 3 dni .
 
Plamienie implantacyjne trwa od kilku minut do kilku godzin- krwią bez skrzepów.
Jest bardzo bardzo bardzo skąpe.
Występuje najczesciej 10 dni po owulacji. Z racji kilku dni na ewentualne zagnieżdzanie, przyjmuje sie bezpieczny termin testowania domowego i robienia testow bety na 14 dzień po.owulacji- czyli w okolicach spodziewanej kolejnej @. A tą z wyliczeń wychodzi ze powinnaś mieć w ten łik
Plamienia mam od dziś, a okres powinnam.dostac 14 września, dziś jest 18 dzień cyklu .
 
@Ala11 Z tego co piszesz wyraźnie widać, że nie znasz swojego cyklu. 20 sierpnia - @, 24 sierpnia - owulacja i jeszcze twierdzisz, że kolejna @ ma przyjść dopiero 14 września (czyli 21 dni po owulacji - a to już byłoby zaburzenie fazy lutealnej). Piszesz, że miałaś monitoring USG, ale ostatni raz u lekarza byłaś przed @, więc nie masz potwierdzonej owulacji. Akurat jak wypadały plamienia, to mogłaś mieć owulację, żeby to grało z Twoim cyklem. Wiesz chociaż co to owulacja?? Bo z Twoim wypowiedzi wnioskuję, że wg Twojej wiedzy owulacja=seks.
 
@Ala11 Z tego co piszesz wyraźnie widać, że nie znasz swojego cyklu. 20 sierpnia - @, 24 sierpnia - owulacja i jeszcze twierdzisz, że kolejna @ ma przyjść dopiero 14 września (czyli 21 dni po owulacji - a to już byłoby zaburzenie fazy lutealnej). Piszesz, że miałaś monitoring USG, ale ostatni raz u lekarza byłaś przed @, więc nie masz potwierdzonej owulacji. Akurat jak wypadały plamienia, to mogłaś mieć owulację, żeby to grało z Twoim cyklem. Wiesz chociaż co to owulacja?? Bo z Twoim wypowiedzi wnioskuję, że wg Twojej wiedzy owulacja=seks.
Oczywiście, że wiem ,mój organizm jest trochę inny .Cykle mam jak już wspomniałam 26 dniowe .Jeśli chodzi onplamienia ,które dziś wystąpiły bardzo mnie zdziwiły. Oczywiście, już zanikają,,zobaczę jak będzie jutro .Test zrobię tak jak powinnam dostać okres ,czyli 14 września.
 
Oczywiście, że wiem ,mój organizm jest trochę inny .Cykle mam jak już wspomniałam 26 dniowe .Jeśli chodzi onplamienia ,które dziś wystąpiły bardzo mnie zdziwiły. Oczywiście, już zanikają,,zobaczę jak będzie jutro .Test zrobię tak jak powinnam dostać okres ,czyli 14 września.
Ale w ogóle nie bierzesz pod uwagę tego co sugerujemy i co piszemy. Kilka osób pytało czy rzeczywiście miałaś monit owulacji. Nie jesteś nawet w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli owulacje miałaś 24 sierpnia, w co wątpię, to tym samym okres powinien przyjść wcześniej. Po co w takim razie zadajesz tu pytanie? Czego od nas oczekujesz?
 
No ja też się już pogubiłam , ja rozumiem że monitoringu przez lekarza nie było ,że Ty wiesz że był bo tak masz , kiedy miałaś ostatnią @ ?/
 
Ale w ogóle nie bierzesz pod uwagę tego co sugerujemy i co piszemy. Kilka osób pytało czy rzeczywiście miałaś monit owulacji. Nie jesteś nawet w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli owulacje miałaś 24 sierpnia, w co wątpię, to tym samym okres powinien przyjść wcześniej. Po co w takim razie zadajesz tu pytanie? Czego od nas oczekujesz?
Niczego nie oczekuje oprócz normalnych odpowiedzi ,oczywiście, że biorę pod uwagę to co piszecie .u ginekologa byłam Jest wszystko dobrze i według niego niedługo powinna nastąpić owulacja. Ale o ie dobrze pamiętam znam swój organizm na tyle dobrze by zauważyć kiedy ma być owulacja.Napisze jeszcze raz ostatni okres miałam 20 sierpnia, następny mam mieć 14 września.
 
reklama
Do góry