reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża?

Dołączył(a)
13 Marzec 2020
Postów
6
Witam. Mam do was pytanie, okres spóźnia mi się już 20 dni ( dodam ze nie mam regularnych i zazwyczaj mi się spóźniła pare dni max 10) współżyłam z chłopakiem i podczas stosunku pękła nam prezerwatywa. Domyślam się ze mogę być w ciąży natomiast zrobiłam już 8 testów ciążowych i wszystkie wychodzą negatywne. Dzisiaj miałam wrażenie ze widzę tam jakaś bardzo bladą drugą kreseczkę, ale może być tak ze sobie po prostu to wmawiam. Objawy jakie zaobserwowałam u siebie to np powiększenie i zaokrąglenie się piersi ( jednak zazwyczaj miałam tak przed okresem) są bardziej wrażliwe na dotyk, głowa mnie często boli, dzisiaj zaczęłam mierzyć sobie temperaturę i mam 37stopni
Moge jeść wszystko co mam pod ręka, mam huźdawke nastrojów. Mam bardzo dużo przezroczystego śluzu, który mocno się ciągnie. Raz mi ciepło raz zimno. Mam bardzo często (praktycznie codziennie) lekka zgagę.W poniedziałek będę umawiała się do ginekologa, ale jestem już taka niecierpliwa. Jest możliwość ze skoro testy są negatywne mogę być w ciąży? Co o tym myślicie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
A stosowalas wcześniej tabletki antykoncepcyjne? Ja miałam podobna historię prawie rok po odstawieniu tabletek i ginekolog mi powiedział że dopiero teraz organizm przestawił się na "moje" hormony że tak to ujmę. Robiłam mnóstwo badań bo podejrzewałam zespół policystycznych jajników, dodam że nie miałam okresu 55 dni a 4 miesiące później byłam w ciąży :) tak jak dziewczyny piszą zrób betę ale wątpię żeby tyle testów się myliło
W sierpniu u mnie 4 testy różne nie pokazały że jestem w ciąży a byłam.
 
reklama
Ja bym poszła od razu na betę ale tu niestety jest problem- kiedyś gdy poszłam na zwykle pobieranie krwi, bardzo źle się to skończyło, przez co mam złe wspomnienia i wielki paniczny strach. Wiem ze to wydaje się trochę dziecinne ale próbuje się przełamać, czasem na siłę. Wiem ze podczas ciąży pobieranie krwi jest dosyć częstym badaniem. No próbuje się przełamać, samą niecierpliwością bo już naprawdę głupieje. Chciałabym już wiedzieć czy jestem czy nie. W poniedziałek tez się umawiam do ginekologa, mam nadzieje że nie będę musiała długo czekać na wizytę
Z jednej strony rozumiem z drugiej nie bo tak jak wspomniałaś w ciąży będziesz bardzo często "kuta" bo większość badań jest z krwi i wtedy nie ma zmiłuj. Musisz robić badania a zrobienie bety to pierwszy krok żeby przełamać strach przed igła i widokiem krwi (choć wcale patrzeć nie musisz, możesz odwrócić głowę w przeciwna stronę).
 
A stosowalas wcześniej tabletki antykoncepcyjne? Ja miałam podobna historię prawie rok po odstawieniu tabletek i ginekolog mi powiedział że dopiero teraz organizm przestawił się na "moje" hormony że tak to ujmę. Robiłam mnóstwo badań bo podejrzewałam zespół policystycznych jajników, dodam że nie miałam okresu 55 dni a 4 miesiące później byłam w ciąży :) tak jak dziewczyny piszą zrób betę ale wątpię żeby tyle testów się myliło
Nie, nie stosowałam nigdy żadnych tabletek, jedynie prezerwatywy 🙂
 
Witam. Mam do was pytanie, okres spóźnia mi się już 20 dni ( dodam ze nie mam regularnych i zazwyczaj mi się spóźniła pare dni max 10) współżyłam z chłopakiem i podczas stosunku pękła nam prezerwatywa. Domyślam się ze mogę być w ciąży natomiast zrobiłam już 8 testów ciążowych i wszystkie wychodzą negatywne. Dzisiaj miałam wrażenie ze widzę tam jakaś bardzo bladą drugą kreseczkę, ale może być tak ze sobie po prostu to wmawiam. Objawy jakie zaobserwowałam u siebie to np powiększenie i zaokrąglenie się piersi ( jednak zazwyczaj miałam tak przed okresem) dzisiaj zaczęłam mierzyć sobie temperaturę i mam 37stopni
Moge jeść wszystko co mam pod ręka, mam huźdawke nastrojów. Mam bardzo dużo przezroczystego śluzu, który mocno się ciągnie. Raz mi ciepło raz zimno. Mam bardzo często (praktycznie codziennie) lekka zgagę.W poniedziałek będę umawiała się do ginekologa, ale jestem już taka niecierpliwa. Jest możliwość ze skoro testy są negatywne mogę być w ciąży? Co o tym myślicie?
Rozciągliwy przeźroczysty i ciągnący śluz jest raczej podczas owulacji, w ciąży byś miała sporo, ale białego i lepkiego.
Powiększone piersi, huśtawka nastrojów może być pewnie i w ciąży, i przed okresem. Pojedyncza Temp 37 o niczym nie świadczy, bo nie wiemy jaką masz podstawową temp ciała, jakbyś robiła regularne pomiary to więcej coś mogłaby nam powiedzieć.
Najpewniejsza na ten moment jest beta, ale radzę odpuścić. Nie warto ryzykować wycieczek do laboratorium, gdyż to nie jest w tym momencie badanie niezbędne.
 
Rozciągliwy przeźroczysty i ciągnący śluz jest raczej podczas owulacji, w ciąży byś miała sporo, ale białego i lepkiego.
Powiększone piersi, huśtawka nastrojów może być pewnie i w ciąży, i przed okresem. Pojedyncza Temp 37 o niczym nie świadczy, bo nie wiemy jaką masz podstawową temp ciała, jakbyś robiła regularne pomiary to więcej coś mogłaby nam powiedzieć.
Najpewniejsza na ten moment jest beta, ale radzę odpuścić. Nie warto ryzykować wycieczek do laboratorium, gdyż to nie jest w tym momencie badanie niezbędne.
Tzn tak przez jeden czas miałam śluz bardzo gesty biały nawet podchodzący pod jasnożółty, lepki, potem miałam właśnie taki jak opisałam przezroczysty rozciągliwy i miał w sobie takie grudki białe. Moja normalna temp to 36.6 stopni
 
Tzn tak przez jeden czas miałam śluz bardzo gesty biały nawet podchodzący pod jasnożółty, lepki, potem miałam właśnie taki jak opisałam przezroczysty rozciągliwy i miał w sobie takie grudki białe. Moja normalna temp to 36.6 stopni
Jeżeli temp jest prawidłowo mierzona codziennie i w grę nie wchodzą infekcje i masz podwyższona temp dłużej niż 2 tyg to ciąża jest możliwa. Ale na to tylko patrzeć można poglądowo jeżeli faktycznie codziennie się ja poprawnie mierzy. Grudki w śluzie to bardziej mi infekcje by przypominało. Musisz niestety czekać cierpliwie. Nie idź na betę. Bo jeżeli okazałoby się, ze jednak jesteś w ciąży to tym bardziej musisz teraz ekstremalnie bardzo uważać.
 
reklama
Do góry