reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża?

Dołączył(a)
23 Styczeń 2021
Postów
5
Witajcie. Mam dopiero wizytę u ginekologa za tydzień. W grudniu byłam na kontroli u ginekologa i okazało się, że mam torbiel 4 cm. Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Slinda. Zaczęłam je brać od 22 do 30 grudnia ponieważ zaczęły mi podnosić ciśnienie. Z Moim Ukochanym nie zabezpieczamy się od września.. Przeważnie we Mnie kończy. Od dwóch tygodni mam dziwne objawy. Zaczęło się od śluzu. Raz taki jak mleko a raz glukowaty, wrażliwość na zapach swojego moczu, rozwolnienie. W sobotę miałam mdłości a w poniedzialek tak jak by żołądek zaczął Mnie boleć, odezwała mi się od nowa choroba lokomocyjna, przy gotowaniu na pasztet dosłownie mi się zaczęło podnosić. Miesiączkę powinnam dostać 19 stycznia i cisza. Robiłam codziennie test kupiony w aptece i negatywny ☹️.
 
reklama
Oczywiście możesz być w ciąży. Ale te objawy trwające od dwóch tygodni na pewno nie świadczą o ciąży. Pierwsze objawy pojawiają się po implantacji, a ona ma miejsce w okolicach planowanej miesiączki. Skoro test negatywny, to nie ma jeszcze hormonu ciążowego, albo nie ma go w wystarczającej ilości. Co za tym idzie implantacji nie było, lub była stosunkowo niedawno. Więc na objawy ciążowe za wcześnie.
 
Niestety, żadna z nas nic Ci tu nie doradzi, musisz czekać na wizytę u gina i z nim omówić ten temat.
W ciąży możesz jak najbardziej być, ale skoro testy są negatywne, to oznacz betę dla pewności.
 
Wydaje mi się, że to o czym piszesz, może być reakcją organizmu na odstawienie tabletek, których nie wybrałaś do końca.
Ale oczywiście może być to też ciąża, z tym, że na objawy było zdecydowanie za wcześnie.
Jeśli testy są negatywne, to zostaje tylko oznaczenie bety.
 
A nie dostałaś krwawienia po odstawieniu tabletek? Jeżeli nie to to ten cykl może bardzo się różnić od innych. Zrób betę z krwi dla pewności.
 
Najlepiej zrób test, bo może być że to wszystko przez torbiel, też miałam torbiel w styczniu na kontroli w zeszłym roku w lutym obfity bolesny okres i w połowie lutego zaszłam w ciąże.
 
reklama
Do góry