reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąza

Dołączył(a)
28 Marzec 2021
Postów
3
Witam, od 11 dni spóznia mi sie okres. cykle mam 30-32 i regularne. wczoraj zrobilam test z porannego moczu i ukazała sie 2 kreska ale praktycznie nie widoczna... dzisiaj zrobilam następny test ale tym razem elektroniczny ale nie z porannego moczu i pokazało wynik negatywny... nie jestem pewna czy moge wierzyć w wyniki testów.... mam bole w podbrzuszu jak na @ czy jest mozliwe ze ciaza jest jeszcze wczesna? Dodam ze wspolzylam w okresie dni plodnych z Parterem i to byl stosunek przerywany. Moze ktos mial podobnie ze po takim okresie testy jeszcze nie wykryją ciazy???
 
reklama
Witam, od 11 dni spóznia mi sie okres. cykle mam 30-32 i regularne. wczoraj zrobilam test z porannego moczu i ukazała sie 2 kreska ale praktycznie nie widoczna... dzisiaj zrobilam następny test ale tym razem elektroniczny ale nie z porannego moczu i pokazało wynik negatywny... nie jestem pewna czy moge wierzyć w wyniki testów.... mam bole w podbrzuszu jak na @ czy jest mozliwe ze ciaza jest jeszcze wczesna? Dodam ze wspolzylam w okresie dni plodnych z Parterem i to byl stosunek przerywany. Moze ktos mial podobnie ze po takim okresie testy jeszcze nie wykryją ciazy???
po jakim czasie ukazała Ci się druga kreska w pierwszym teście? I jaką czułość miały obydwa testy? Jest wcześnie, więc testy mogą wychodzić jeszcze negatywne; a ten lekko pozytywny jeśli kreska pojawiła się powiedzmy po 10 min, to nie bierze się tego pod uwagę. Albo po 3-4 min. widzisz kreskę, albo nie. No i oczywiście na tym etapie tylko z porannego moczu. Zrób jutro rano test (najlepiej czuły jak najbardziej od 10) i będziesz wiedziała na czym stoisz. A już prawdę niepodważalną powie Ci badanie bety z krwi:)
 
po jakim czasie ukazała Ci się druga kreska w pierwszym teście? I jaką czułość miały obydwa testy? Jest wcześnie, więc testy mogą wychodzić jeszcze negatywne; a ten lekko pozytywny jeśli kreska pojawiła się powiedzmy po 10 min, to nie bierze się tego pod uwagę. Albo po 3-4 min. widzisz kreskę, albo nie. No i oczywiście na tym etapie tylko z porannego moczu. Zrób jutro rano test (najlepiej czuły jak najbardziej od 10) i będziesz wiedziała na czym stoisz. A już prawdę niepodważalną powie Ci badanie bety z krwi:)
To nie jest wcześnie! Autorce okres się spójnia 11 dni! Kreska druga powinna już być super widoczna, tym bardziej przy regularnych cyklach. Jedyna szansa by była, jeśli owulacja by się przesunęła o tydzień - półtora tygodnia - wtedy teraz mogłyby być cienie... Jeśli owu byłaby w terminie, nie ma mowy, że teraz nie byłoby drugiej bardzo widocznej kreski.

Jest szansa, że jesteś w ciąży, jeśli współżyłaś później bez zabezpieczenia, a owulacja się przesunęła. Stosunek przerywany to nie jest najlepsza forma antykoncepcji i proponuje pomyśleć o innej metodzie. ;) Okres może też przesunąć się z wielu powodów np. z braku owulacji (nawet zdrowe kobiety statycznie raz do roku mają cykl bez owulacji), ale też z powodu choroby, antybiotyki, stresu, diety, zmęczenia, zmiany klimatu itd...

11 dni spóźnienia przy regularnych cyklach to całkiem sporo. Proponuję Ci zrobić jutro rano po prostu test z porannego moczu o czułości 10 (np Nordtest) lub badanie z krwi betaHCG. Jeśli wynik będzie ujemny, najlepiej skontaktuj się albo idź na wizytę do swojego ginekologa - prawdopodobnie zrobi Ci USG (oceni jakiej grubości jest endometrium, czy była owulacja, kiedy itd.) i jeśli nie zobaczy oznak nadchodzącej @, może Ci dać leki na wywołanie okresu - luteinę lub duphaston - bierze się je przez kilka dni (one zwiększają progesteron w organizmie), ostatniego dnia można wykonać test ciążowy dla pewności i jeśli negatywny, to się je odstawia i w ciągu kilku dni (max 14 dni, ale zazwyczaj nie dłużej niż 10 dni, a u wielu kobiet 3-5 dni) dostaje się okres.
 
Do góry