reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Moja szwagierka mając 17 nie chciało się do szkoły chodzić ... nie ukończyła szkoły bo uczyć się nie chciało tak samo on, warunek jeden albo kończysz szkole albo idź do pracy wieku 19 lat zaszła w ciąże wieku 20 lat wzięli ślub i myślisz ze mając lat 22 teraz jest szczęśliwa ? Udaje tylko ze jest super pff napewno drugie w drodze młoda i dalej sorry głupkowata w pieluchach siedzi, zazdrościła jak szlam na sylwestra z narzeczonym a ona z rocznym dzieckiem w domu musiała siedzieć, ale sorry mogła się pilnowac a nie pretensje do kogoś..wieku 19 lat tez pomyślałam o dziecku ale skończyłam szkole....prace mi cieżko było znaleść, teraz jestem starsza i mam stała prace mam samochód, nie mamy własnego mieszkania ale jest cel kupić i myśle ze na dziecko jest w sam raz teraz staraliśmy się o dziecko dwie straciłam teraz znowu jestem w ciąży, wiem ze fajnie mieć małego bobaska ale co gdy będziesz musiała kupić mleko a nie karmić piersią, odzież nie trzeba markowych dziecku są nawet zestawy tanio ładne kupić używane, ładne i tanio w pepco tez się kupi, warto naprawdę poczekać czas szybko zleci a będziesz mieć dzidziusia skończ szkole znajdź prace bo teraz w takim czasie wirusa jest cieżko,napewno jakoś byście dali radę rodzice jak są w porządku napewno by pomogli... ja mam wizyty prywatne a badania No sporo wyniesie w ciąży z tym trzeba się liczyć.. kochana możecie możecie mieć w domu kotka albo pieska...poczekaj spokojnie naprawdę a to ci się opłaci myśle
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja szwagierka mając 17 nie chciało się do szkoły chodzić ... nie skończyła szkoły bo uczyć się nie chciało tak samo on, warunek jeden albo kończysz szkole albo idź do pracy wieku 19 lat zaszła w ciąże wieku 20 lat wzięli ślub i myślisz ze mając lat 22 teraz jest szczęśliwa ? Udaje tylko ze jest super pff napewno drugie w drodze młoda i dalej sorry głupkowata w pieluchach siedzi, zazdrościła jak szlam na sylwestra z narzeczonym a ona z rocznym dzieckiem w domu musiała siedzieć, ale sorry mogła się pilnowac a nie pretensje do kogoś..wieku 19 lat tez pomyślałam o dziecku ale skończyłam szkole....prace mi cieżko było znaleść, teraz jestem starsza i mam stała prace mam samochód, nie mamy własnego mieszkania ale jest cel kupić i myśle ze na dziecko jest w sam raz teraz staraliśmy się o dziecko dwie straciłam teraz znowu jestem w ciąży, wiem ze fajnie mieć małego bobaska ale co gdy będziesz musiała kupić mleko a nie karmić piersią, odzież nie trzeba markowych dziecku są nawet zestawy tanio ładne kupić używane, ładne i tanio w pepco tez się kupi, warto naprawdę poczekać czas szybko zleci a będziesz mieć dzidziusia skończ szkole znajdź prace bo teraz w takim czasie wirusa jest cieżko,napewno jakoś byście dali radę rodzice jak są w porządku napewno by pomogli... ja mam wizyty prywatne a badania No sporo wyniesie w ciąży z tym trzeba się liczyć.. kochana możecie możecie mieć w domu kotka albo pieska...poczekaj spokojnie naprawdę a to ci się opłaci myśle
Dziękuje bardzo z odpowiedź ❤❤
 
Dziękuje bardzo z odpowiedź ❤❤
Naprawdę ja w twoim wieku pomyślałam o dziecku ale szkole skończyłam a. Prace . Było krucho ciagle albo jej nie byłoby ale marnie płacili albo umowy na krótki termin miesiąc dwa nie wiem jak bym sobie poradziła byłoby by kiepsko..wyszalałam się Po zwiedzałam ale z tylu głowy miałam myśl o dziecku, a może kto wie znajdziesz prace a wieku 22,23 lat i się postaracie będziecie mieć jakieś oszczędności, głowa do góry, znam taka dziewczyne wiek 19 lat jest w ciąży oboje bez szkół bez pracy i dziecko w drodze masakra, rodzina załamana, a ty będziesz miała szkole znajdziesz prace i przede wszystkim odłożysz sobie sobie kasę i cię będzie stać na prywatne wizyty do ginekologa , jeśli trafisz na słabych lekarzy na NFZ jak ja i musiałam zmienić
 
To nie jest tak, ze się w ciąże zachodzi, rodzi dziecko, owija w ładne różowe szmatki, kładzie w ładnym łóżeczku i ono już sobie samo radzi.
Dziecko to odpowiedzialność, emocjonalna, finansowa, społeczna. Trzeba mu zapewnić jedzenie, ubranie, leki, pieluchy.
Później tez nie ma lekko. Może i nie potrzeba mleka i pieluch ale potrzebne są inne ubrania, przybory szkolne.
Zadne z was nie ma pracy, z czego się utrzymacie? Mieszkasz u teściów. TAK szczerze, to jeszcze nie są teściowie, to sa rodzice chłopaka. Do teściów im jeszcze daleko. Mogą ale nie musza cie wspierać. W sytuacji twojej ciazy mogą pokazać ci drzwi i kazać wracać do rodziców.
Skoncz najpierw jakaś edukacje, znajdz prace, sposób na życie. Może się okazać, ze to, co ma ci życie do zaoferowania będzie o wiele ciekawsze niż posiadanie dziecka akurat w tym momencie. Jasne, ze rozwijać się można majac dzieci ale o wiele lepiej się to robi w ciszy i komforcie własnego lokum mając stabilne, własne zaplecze finansowe niż w kacie w kuchni cudzego mieszkania.
 
Moja szwagierka mając 17 nie chciało się do szkoły chodzić ... nie skończyła szkoły bo uczyć się nie chciało tak samo on, warunek jeden albo kończysz szkole albo idź do pracy wieku 19 lat zaszła w ciąże wieku 20 lat wzięli ślub i myślisz ze mając lat 22 teraz jest szczęśliwa ? Udaje tylko ze jest super pff napewno drugie w drodze młoda i dalej sorry głupkowata w pieluchach siedzi, zazdrościła jak szlam na sylwestra z narzeczonym a ona z rocznym dzieckiem w domu musiała siedzieć, ale sorry mogła się pilnowac a nie pretensje do kogoś..wieku 19 lat tez pomyślałam o dziecku ale skończyłam szkole....prace mi cieżko było znaleść, teraz jestem starsza i mam stała prace mam samochód, nie mamy własnego mieszkania ale jest cel kupić i myśle ze na dziecko jest w sam raz teraz staraliśmy się o dziecko dwie straciłam teraz znowu jestem w ciąży, wiem ze fajnie mieć małego bobaska ale co gdy będziesz musiała kupić mleko a nie karmić piersią, odzież nie trzeba markowych dziecku są nawet zestawy tanio ładne kupić używane, ładne i tanio w pepco tez się kupi, warto naprawdę poczekać czas szybko zleci a będziesz mieć dzidziusia skończ szkole znajdź prace bo teraz w takim czasie wirusa jest cieżko,napewno jakoś byście dali radę rodzice jak są w porządku napewno by pomogli... ja mam wizyty prywatne a badania No sporo wyniesie w ciąży z tym trzeba się liczyć.. kochana możecie możecie mieć w domu kotka albo pieska...poczekaj spokojnie naprawdę a to ci się opłaci myśle
Po Twojej ortografii nie widać, żebyś „skończyła szkołę”.
 
Jedno podstawowe pytanie. Kto miałby utrzymywać to dziecko? Wy przecież nie macie pracy, bo się uczycie więc pewnie Twoje widzimisię utrzymywaliby rodzice Twojego chłopaka. Ja sama bardzo chciałam mieć dziecko jak miałam 20 lat. Oprócz partnera nie miałam wtedy pracy ani mieszkania. Robiąc sobie wtedy dziecko pokazała bym jaką nieodpowiedzialną osobą jestem, bo w tamtym czasie nie miałam warunków na dziecko. Zaszłam w ciążę dopiero jak miałam pracę i mieszkanie i nie żałuję tego, że czekałam kilka lat, bo teraz mnie stać na to żeby moje dziecko miało wszystko czego potrzebuje
 
Powiem Ci trochę na swoim przykładzie. Miałam 17l jak zaszłam w ciążę, nieplanowana (mimo wszystko najlepsze co mnie w życiu spotkało). Nie powiem Ci szalej póki możesz itd bo nie każdy potrzebuje się wyszaleć przed założeniem rodziny ale patrząc na wasza sytuację, uczycie się jeszcze, żadne z was jeszcze nie pracuje myślę że lepiej było by poczekać. Tym bardziej w obecnych czasach. Nawet jeśli znalazła by się praca to nie wiadomo czy uda się ją utrzymać, coś odłożyć. A zwalanie wszystkiego na rodziców to nie jest dobry pomysł.
Wyprawka, leki, badania, wizyty u lekarzy, to wszystko kosztuje a skoro wy sami się nie utrzymujecie to spadło by to wszystko na waszych rodziców...
Daj sobie czas, teraz pewnie targają tobą silne emocje bo czujesz silna potrzebę bycia mama już teraz... Ale jeśli jesteś świadoma że dziecko to nie zabawka, to setki nieprzespanych nocy, płacz, przebieranie tysiące razy, opieka 24/7, ogromną odpowiedzialność i do tego wielkie koszty to ochłoniesz i wrócisz do tych myśli za jakiś czas. Powodzenia!
Hejka mam prawie 19 lat jestem z chłopakiem niby 2 lata ale nie wiem czemu jakoś częściej myślę o tym aby mieć dziecko mieszkam z teściami . zamieszkałam rok temu
Jakoś nie wiem jak mam to powiedzieć dla chłopaka dla innych bliskich ze chce bmiec dziecko w tym wieku nie mamy pracy bo się uczyny , ale to ostatni rok chłopak jeszcze dwa bo nie zdał w jednej klasie i jest 2 jeszcze klasie technikum a ja koncze 3 .klasę . Przytylam i dużo osób mówiło ze zaszłam w ciążę spytal się chłopaka co by było jakbym była w ciąży odpowiedział ze nic jakoś dalibysmy radę .
No okej rozumiem itd. Lecz teraz to nie jest dla mnie tylko,, gdybym była" Ja od kilku dni tygodni myślę ciągle o dziecku . nawet jeśli bym powiedziała ze chce rodzice teściowe powiedzieli by ze ja głupia jestem w tym wieku szkole macie i w ogole nie mam z kim tym się podzielić ,porozmawiać na spokojnie .
Prosilabym o waszą opinię,dobrze by było żebyście byli szczerzy [emoji853][emoji45]
 
Wiadomo to twoja decyzja ale skoro się uczycie, nie macie pracy, nie macie żadnej stabilizacji to decyzja o dziecku jest bardzo nieodpowiedzialna. Badania w ciąży, wyprawka, później jak już dziecko się pojawi to oprócz miłości ogromne koszty.
Piszesz, że twój chłopak nie wie, że byś chciała dziecko więc może pierw porozmawiajcie szczerze, ustalcie jakieś plany na przyszłość, stabilizacje finansową itp. Daj sobie czasu i wszystko dokładnie przemyśl.
 
reklama
Do góry