reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża ?

Czytałam kiedyś że testy mogą nie wykazać jak jest niska beta.. a ty piszesz ze powinnam już mieć wynik pozytywny w dzień spodziewanej miesiączki, a jeśli kochałam się z mężem dzień przed? To też powinnam mieć już w dniu spodziewanej miesiączki pozytywny wynik ? No chyba raczej nie ..
Zakłada się, że owulację masz mniej więcej w połowie cyklu, a nie dzień przed okresem. Bo wtedy okres by nie nadszedł, bo dopiero miałabyś fazę lutealna...
 
reklama
Czytałam kiedyś że testy mogą nie wykazać jak jest niska beta.. a ty piszesz ze powinnam już mieć wynik pozytywny w dzień spodziewanej miesiączki, a jeśli kochałam się z mężem dzień przed? To też powinnam mieć już w dniu spodziewanej miesiączki pozytywny wynik ? No chyba raczej nie ..
Beta około 14 dni po owulacji to około 200. Test potrafi wyłapać taka na poziomie 20-30 jak mało pijesz ;)
 
Mi 3 testy wyszły negatywnie, ostatnia miesiączkę miałam 23 lutego i uwaga! Dopiero dzisiaj miałam 2 kreski na teście. We wtorek bylam u gina i nie umiał stwierdzić czy endo powiększone na @ czy łożysko dal skierowanie na betę ale oczywiście na nią jeszcze nie doszłam... objawy miałam takie jak bol piersi, bój podbrzusza najbardziej wieczorem i z rana, zaparcia i często kręciło mi się w głowie. Każda z nas ma inaczej, więc zawsze ciężko stwierdzić.
Ale to oznacza jedynie że miałaś owulację późną...ja miałam okres 14.02, owulację około 10.03, 8.04 ❤️ więc taka sytuacja jest możliwa... ginekolog może coś stwierdzić przy becie około 1000...
 
Mi 3 testy wyszły negatywnie, ostatnia miesiączkę miałam 23 lutego i uwaga! Dopiero dzisiaj miałam 2 kreski na teście. We wtorek bylam u gina i nie umiał stwierdzić czy endo powiększone na @ czy łożysko dal skierowanie na betę ale oczywiście na nią jeszcze nie doszłam... objawy miałam takie jak bol piersi, bój podbrzusza najbardziej wieczorem i z rana, zaparcia i często kręciło mi się w głowie. Każda z nas ma inaczej, więc zawsze ciężko stwierdzić.
Skoro dzisiaj mialas II kreski to oznacza ze 14-16 dni temu mialas owulacje, a więc doszlo do Ciebie do opóźnienia owulacji. I właśnie o tym tlumaczy się każdej, że nie wiadomo kiedy kazda z nas owuluje. Moze to być w 14dc. a może to byc w 32dc.
Poza tym gratuluje! :)
 
Mi 3 testy wyszły negatywnie, ostatnia miesiączkę miałam 23 lutego i uwaga! Dopiero dzisiaj miałam 2 kreski na teście. We wtorek bylam u gina i nie umiał stwierdzić czy endo powiększone na @ czy łożysko dal skierowanie na betę ale oczywiście na nią jeszcze nie doszłam... objawy miałam takie jak bol piersi, bój podbrzusza najbardziej wieczorem i z rana, zaparcia i często kręciło mi się w głowie. Każda z nas ma inaczej, więc zawsze ciężko stwierdzić.

Ale to nie oznacza, że zaszłaś w ciąże po owulacji która była 09.03 tylko, że ta owulacja dość mocno, praktycznie o cały miesiąc się przesunęła.
Po antykoncepcji, przy różnych zawirowaniach hormonalnych może tak być - nikt tego nie neguje. Mówimy tylko, że nie ma możliwości zajść w ciąże po owulacji, albo bez niej
 
Do góry