reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

M

Martyna00

Gość
Hej dziewczyny!☺️ potrzebuje małej porady. Według mojego kalendarzyka dni płodne zaczynaja mi się 3 Lutego (dzień cyklu 14) natomiast Owulacje pokazuje mi na 8 Lutego (dzień cyklu 19) moje pytanie brzmi czy możliwość zajścia w ciąże jest tylko w dniu owulacji ? Czy w inne dni płodne tez jest szansa czy jednak w dniu owulacji jest ona większa?
 
reklama
Kalendarzyk nie jest zbyt dobrą metodą wyznaczania dni płodnych i owulacji. W ciążę możesz zajść uprawiając seks od ok 4 dni przed owulacją do jednego dnia po domniemanej owulacji.
 
Kalendarzyk nie jest zbyt dobrą metodą wyznaczania dni płodnych i owulacji. W ciążę możesz zajść uprawiając seks od ok 4 dni przed owulacją do jednego dnia po domniemanej owulacji.
Czyli na zajście w ciąże w dni płodne mam takie same szanse jak w dniu owulacji? Zazwyczaj sugerowałam się kalendarzykiem byc może dlatego do tej pory testy wychodziły negatywnie
 
Czyli na zajście w ciąże w dni płodne mam takie same szanse jak w dniu owulacji? Zazwyczaj sugerowałam się kalendarzykiem byc może dlatego do tej pory testy wychodziły negatywnie
masz szansę, ale duża szansa istnieje np. Dwa/dzień czy sam dzień owulacji na zajście w ciążę. :)
 
Przede wszystkim "zajść w ciążę" można tylko w owulacje. Ale to nie znaczy, że tylko z seksu w dniu owulacji.
Po drugie wyliczanie dni płodnych z kalendarzyka jest bardzo średnią metodą, a w zasadzie żadną.
Jeśli starasz się o ciążę uprawiaj regularny seks co 2 dni przez cały cykl
 
Do góry