reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Hej, chciałabym zapytać czy po zdjęciu usg coś widzicie, miałam badanie okazało się że to 6 tydz natomiast nie ma zarodka, lekarz stwierdził że skoro były nieregularne cykle ciąża może być młodsza
Czasami jest to kwestia dosłownie dni, a czasami sprzętu.
Ja w 6tygodniu wylądowałam w szpitalu i było widać tylko tyle, że ok jestem w ciąży. Akurat dyżur miał mój ginekolog i kazał przyjechać do siebie na prywatną wizytę.
Zupełnie inny sprzęt i zupełnie inny obraz niż ten w szpitalu.
Także no tu nic nie widać, ale wszystko może się pokazać 😊
 
reklama
Ale w jakiej sytuacji? Skoro lekarz nic więcej nie powiedział, to skąd randomowe laski z neta mają wiedzieć coś więcej. Z resztą bez przesady, nie jesteśmy w podstawówce żeby kogoś miały ruszać takie teksty
W sytuacji stresu,gdy się martwimy,gdy się boimy że nic z tej ciąży nie będzie,że poronimy...Pamiętam siebie gdy przechodziłam ciążę biochemiczna, płakałam cały czas i szukałam w necie że może akurat ktoś miał podobno historię i było ok...Wystarczy pisać słuchaj nie wiem,nie jestem lekarzem,może być tak i tak,ale poczekaj jeszcze tydzień trzymam za Ciebie kciuki cokolwiek;)
 
Nic ,,złego" nie ma. Ale żadna z nas w takiej sytuacji nie chciała by otrzymać takiej odpowiedzi. Jest to odpowiedź racjonalna ale mało przyjacielska. Kwestia wyczucia,może dla osób niezbyt wrazliwych-bez znaczenia.
czyli lepiej napisać jak koleżanka wyżej, że "na tym etapie wydaje się być ok" nie mając pojęcia, że jest ok?
 
W sytuacji stresu,gdy się martwimy,gdy się boimy że nic z tej ciąży nie będzie,że poronimy...Pamiętam siebie gdy przechodziłam ciążę biochemiczna, płakałam cały czas i szukałam w necie że może akurat ktoś miał podobno historię i było ok...Wystarczy pisać słuchaj nie wiem,nie jestem lekarzem,może być tak i tak,ale poczekaj jeszcze tydzień trzymam za Ciebie kciuki cokolwiek;)
Przecież lekarz powiedział, że miesiączki były nieregularne więc ciąża może być młodsza. Ja bym się skupiła właśnie na tym, a nie szukała porad w internecie
 
Dziewczyna się stresuje i szuka dobrego słowa, po co od razu takie teksty. Lepiej nie odpuścić.
Martaa Musisz uzbroić się w cierpliwość i chwilę poczekać. To bardzo szybko i dużo zależy od sprzętu, liczy się każdy dzień. Jak na ten etap wygląda ok. Idź na spokojnie za dwa tygodniedo lekarza i pewnie będzie już serduszko❤❤❤.
Dziękuję bardzo za miłe słowa ❤️
 
czyli lepiej napisać jak koleżanka wyżej, że "na tym etapie wydaje się być ok" nie mając pojęcia, że jest ok?
A czemu ma wyglądać nie okej ?? Nie rozumiem. Nie straszcie nikogo. Lekarz też nie powiedział, że coś wygląda nieprawidlowo :) Na kolejnej wizycie powinien być widoczny zarodek i tyle w temacie. Lekarz nie rozwinął myśli, nie wytłumaczył dokładnie co jest widoczne i jaki to etap ciąży, przechodziłam ciążę 4 razy i wiem na jakim etapie taki obraz występuje - typowy pierścionek to obraz, który występuje zazwyczaj w regularnych cyklach 5w3d- 5w6d. Pod koniec 5 tygodnia lub na początku 6 tygodnia pojawia się zarodek z widoczna akcja serca :) Jeśli owulacja wystapi kilka dni pozniej to zagniezdzenie zarodka wystepuje pozniej, a co za tym idzie zarodek także pojazuje sie pozniej. Sama bylam w takiej sytaucji, lekarz nie wytlumaczył mi wielu rzeczy i stresowalam sie niepotrzebnie dwa tygodnie .Tyle w temacie, okropne te forum się ostatnio robi, aż się odechciewa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W sytuacji stresu,gdy się martwimy,gdy się boimy że nic z tej ciąży nie będzie,że poronimy...Pamiętam siebie gdy przechodziłam ciążę biochemiczna, płakałam cały czas i szukałam w necie że może akurat ktoś miał podobno historię i było ok...Wystarczy pisać słuchaj nie wiem,nie jestem lekarzem,może być tak i tak,ale poczekaj jeszcze tydzień trzymam za Ciebie kciuki cokolwiek;)

Jak dla mnie za bardzo wzielas te slowa do siebie. Ja w nich nic zlego nie widze.
W takim wypadku tylko czas pomoze. Jesli lekarz nie widzial podczas wizyty i badania to my tym bardziej nie zauwazymy 🤷
 
Do góry