reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Nie, nie było u mnie inaczej. Ale mam trochę wiedzy w tym temacie. Każdy ma
swoje doświadczenia,ale nauka rządzi się swoimi prawami.
W ogóle Twoje obliczenia wskazują na coś zupełnie odwrotnego.
Autorka pytania zrobiła test kilka dni przed miesiączką, gdzie wyszedł już pozytywny. Czyli beta była już powyżej 10 albo i 25 (zależy jaki test). Więc proszę nie pisz bzdur,że w tym wypadku 2 tygodnie różnicy są normalne. Bo nie są.
Ja też mam wiedzę. 😉 zrobiła test 2 dni przed i miała słabą kreskę. 😉 Ja miałam słabe kreski przy becie nawet ok 5 więc wcale nie musiała być niewiadomo jaka a termin ciąży wg kalkulatorów liczy się zazwyczaj na podstawie 14 dniowej fazy lutealnej. Nie każdy ma taką fazę lutealną. Nie jesteś lekarzem i nie Ty jej robiłaś USG-nie wiesz w jaki sposób lekarz zmierzył zarodek a uwierz, potrafią się pomylić. Kilka tygodni temu miałam USG w odstępnie 2 dni u 2 różnych lekarzy a różnica w pomiarach była 8mm- moje dziecko tak szybko nie rośnie. Poprostu ten pierwszy źle zmierzył i zarodek był według jego obliczeń mniejszy o 4-5mm, 2 dni później zarodek był 8mm większy. 😉
 
reklama
Ja też mam wiedzę. 😉 zrobiła test 2 dni przed i miała słabą kreskę. 😉 Ja miałam słabe kreski przy becie nawet ok 5 więc wcale nie musiała być niewiadomo jaka a termin ciąży wg kalkulatorów liczy się zazwyczaj na podstawie 14 dniowej fazy lutealnej. Nie każdy ma taką fazę lutealną. Nie jesteś lekarzem i nie Ty jej robiłaś USG-nie wiesz w jaki sposób lekarz zmierzył zarodek a uwierz, potrafią się pomylić. Kilka tygodni temu miałam USG w odstępnie 2 dni u 2 różnych lekarzy a różnica w pomiarach była 8mm- moje dziecko tak szybko nie rośnie. Poprostu ten pierwszy źle zmierzył i zarodek był według jego obliczeń mniejszy o 4-5mm, 2 dni później zarodek był 8mm większy. 😉
Dobra, nie mam zamiaru się kłócić. Żyj w swoim świecie. Powodzenia.
 
Ogólnie tak naprawdę nie wiemy ile ma nasz ciążowy cykl. Zakładając, że autorka miała pozytyw w 26dc to tak naprawdę ciężko określić kiedy była owulacja, bo jasne mogło to być książkowo w 14dc, ale równie dobrze mogła wyłapać bardzo wczesną ciąże (sama miałam cień na teście, a dzień wcześniej beta 1.4 czyli negatywna choć dziwnie równa). Jak była bardzo wczesna to w sumie może mieć takie przesunięcie.
O mierzeniu nie wspomnę.

Prawda jest taka, że i tak się nic nie zrobi. Pozostaje tylko czekać. Szczególnie, że jest zarodek z akcją serca
 
Do góry