reklama

Ciąża

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez patka5155, 11 Maj 2016.

 1. patka5155

  patka5155

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam chciałam zapytać czyjesli jestem uczniem i jestem w ciazy ubezpieczona na Krusie u taty a wykonuje praktyki umowe mam w celu przygotowania zawodowego czyli jestem takze ubezpieczona w zusie bo tam dostarczam zwolnienia teraz l4 to gdzie moge ubiegac sie o zasilki po porodzie czy z krusu tez mi sie cos nalezy i zusu czy tylko z jednego ? i o jakie moge sie zasilki starac po porodzie ?
   
 2. patuska

  patuska Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
 3. reklama
 4. patka5155

  patka5155

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  a w celu przygotowania zawodowego nalezy mi sie urlop macierzynski z krusu czy z zusu bo potrzebuje na praktyki
   
 5. patuska

  patuska Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ZUS opłaca ci tylko składke emerytalna z tego co kojarzę. Bynajmniej kiedyś tak było jak ja miałam praktyki. I tez byłam na Krusie przy ojcu.

  W Krus nie ma urlopu macierzyńskiego tylko zasiłek i będziesz niemu podlegać pod warunkiem że jesteś ubezpieczona jako domownik. Czyli dostaniesz pieniążki za urodzenie dziecka. Jeśli jesteś niepełnoletnia i w chwili urodzenia dziecka nadal będziesz niepełnoletnia to trzeba będzie ustanowić opiekuna prawnego dziecka...może być ojciec albo matka wtem oni dostaną pieniążki z kursu na twoje dziecko.

  Urlop wychowawczy jest uprawieniem wyłącznie pracowniczym, co oznacza, że przysługuje tylko osobie posiadającej status pracownika. Stanowi o tym art. 186 Kodeksu pracy. Zgodnie z nim, pracownik zatrudniony, co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia. Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia. Urlopu wychowawczego udziela się na wniosek pracownika i może być on wykorzystany najwyżej w 4 częściach.


  A Ty na praktyce jesteś zatrudniona jako uczeń a nie pracownik... wiec nie masz podstaw do uzyskania urlopu wychowawczego bądź macierzyńskiego... bo Kodeks pracy tego nie przewiduje...

  [​IMG]
   
  Ostatnia edycja: 13 Maj 2016

Poleć forum