reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąże biochemiczne

Novocaine

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2020
Postów
22
Witam serdecznie. Jestem 27- letnią kobietą, miesiączkuję regularnie, owulacja wykrywana testem następuje w każdym cyklu. Badanie ginekologiczne prawidłowe, brak chorób przewlekłych zarówno u mnie jak i u męża oraz w rodzinach. W odstępie roku zaszłam w dwie ciąże, które skończyły się bardzo wczesną utratą (około 4 tygodnia). Przebieg bardzo podobny, plamienie około tygodnia po owulacji, utrzymujące się i ból podbrzusza. Beta hcg bardzo niskie- w pierwszej ciąży szczyt 40, w drugiej 60. Dodam, że w drugim przypadku po tygodniu włączono progesteron, który jednak nie pomógł. Wykonałam następujące badania: białko C, białko S, ANA, przeciwciała przeciw. kardiolipinie oraz badania w kierunku trombofilii. Wszystko wyszło w porządku poza faktem, że gen MTHFR ma postać heterozygotyczną dla wariantu c.1298A>C. Jestem załamana, bardzo proszę o wskazówki. Pozdrawiam.
 
reklama
Rozwiązanie
Czytalam badania na ten temat i jest udowodnione, że w ciąży syntetyczny progesteron ma raczej efekt placebo, a od owulacji do okresu pomaga w zagnieżdżeniu i poprawia jakość komorek jajowych.
Tak naprawdę co lekarz to opinia. W Niemczech, gdzie mieszkam, w ogóle nie podaje sie progesteronu w normalnych staraniach.
Ja w ogóle nie biorę progesteronu, bo nie mam problemów z owulacją, ani nie miałam ciąży biochemicznej. Idę we wrześniu do lekarza i zapytam się o ten progesteron.
Daj proszę znać jak lekarze za granicą odnoszą się do podawania progesteronu.

Dziewczyny, a czy któraś z Was miała oznaczane przeciwciała p-plemnikowe? Nie wiem czy robi się to badanie w przypadku niepłodności, czy bardzo wczesnych poronień.
Dzis zrobiłam test i jest pozytywny 🤗 dzwoniłam do lekarz kazała mi brać 3x1 duphostan i 2x1 acard a w piątek wizyta. Jutro i w czwartek beta hcg oraz progresteron aby zobaczyć czy wszystko dobrze rośnie. MalyGosc jak sobie radziłas że strachem który jest po wcześniejszych poronieniach?
Nie można myśleć o poprzednich stratach... To trudne, ale możliwe. Ciesz się każda chwila tej ciąży i wierz z całych sił, ze wszystko będzie dobrze :) Mi dopiero ulżyło po drugim usg prenatalnym...
 
reklama
Rozumiem, że duphaston ze względu na niski progesteron, a acard dlaczego? Mnie lekarz zalecił heparynę od momentu pozytywnego testu ciążowego.
Gratulacje! Cieszę się Twoim szczęściem ❤️
Myślę że powinnaś zrobić progresteron jeśli tego nie robiłaś. Jego badanie wykonuje się w odp dniu cyklu. Ja nie zdążyłam ale miałam zamiar zrobić jeszcze LH i FSH oraz estradiol. Rozregulowane hormony bardzo często powodują utraty ciąż.
 
Myślę że powinnaś zrobić progresteron jeśli tego nie robiłaś. Jego badanie wykonuje się w odp dniu cyklu. Ja nie zdążyłam ale miałam zamiar zrobić jeszcze LH i FSH oraz estradiol. Rozregulowane hormony bardzo często powodują utraty ciąż.

Nie wiem czy jest sens skoro miesiączkuję regularnie, a przy ostatniej utracie nawet progesteron nie pomógł.
Dziwi mnie tylko jedno, że przy obu stratach plamienia były od samego wykrycia ciąży testem do utraty.
 
Dzis zrobiłam test i jest pozytywny 🤗 dzwoniłam do lekarz kazała mi brać 3x1 duphostan i 2x1 acard a w piątek wizyta. Jutro i w czwartek beta hcg oraz progresteron aby zobaczyć czy wszystko dobrze rośnie. MalyGosc jak sobie radziłas że strachem który jest po wcześniejszych poronieniach?
Gratulacje! Trzymam mocno kciuki!!!!
 
Nie wiem czy jest sens skoro miesiączkuję regularnie, a przy ostatniej utracie nawet progesteron nie pomógł.
Dziwi mnie tylko jedno, że przy obu stratach plamienia były od samego wykrycia ciąży testem do utraty.
Też tak miałam z plamieniem przy biochemicznej. Właśnie po tym się zorientowałam, że jestem w ciąży, bo ja nigdy nie plamie przed okresem.
 
reklama
Hej przykro mi z powodu poronień.
Spróbowałabym włączyć progesteron po owulacji do okresu. Jest naukowo udowodnione, że poprawia jakośc owu.
Witaminy, D3 i myo inozytol, metylowany kwas foliowy.
Wymaz z pochwy w kierunku obecności bakterii.
Profil hormonalny.
Zbadalabym się jeszcze u diabetologa pod kątem IO i cukrzycy.
Zespół antyfosfolipidowy również, jeśli jeszcze nie robiłaś.

Partner badanie nasienia, jeśli jeszcze nie robił.
Lekarz powiedział mi, że włączanie progesteronu nic nie pomaga, nawet przy niedomodze lutealnej. Mogę zapytać w jakiej dawce bierzesz progesteron po owulacji? Od razu występuje u Ciebie krwawienie po odstawieniu?
 
Do góry