reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaze po poronieniach zakonczone sukcesem- badania, przebieg

@ola90


2 ciąże obumarłe na etapie 5-6 tydzień.
Trudnosci: macica dwurożna z przegrodą (resekcja przegrody kwiecień 2018), allo-mlr: 3,6%, nk: 15, po 2 h 32%, wątpliwe ana
Lekarz diagnozujący: dr Przybycień
Ciąża nr 3:
-7 dc hsg w gabinecie
-13 dc bobosexy (wtedy tez czułam owu- nie mialam monitoringu bo lekarz był na urlopie)
-21 dc objawy grypy (zaczęłam podejrzewać ze coś jest na rzeczy wiec wprowadziłam encorton 10 mg, duphaston 2x1, acard 75mg)
-29 dc test ciążowy pozytywny (31 dc bhcg potwierdza ciąże) dodatkowo wprowadzam clexane 0,4
- 33 dc (bhcg przyrasta prawidłowo) wizyta u lekarza, pęcherzyk w macicy (zwiększenie leków: encorton 20mg, duphaston 3x1, progesteron besins 2x1)
- 42 dc ponowna wizyta, krwawienie (krwiak) i... bijące serduszko!
-Od 12tc schodzenie z encortonu o 2,5mg na tydzień (całkowite zejście w 20tc), od 16 tc schodzenie z duphastonu. Od 33 tc odstawienie acardu i zwiększenie dawki clexane na 0,6. Szyjka całą ciąże ok 3,3.
- ciąża zakończona cc 40+4tc z powodu braku akcji i wadę macicy.
 
reklama
Hej dziewczyny czy ktoras z Was robila test lct i mlr oraz badanie hla partnerow. Czy mogę znaleźć miejsca gdzie zrobię wszystkie trzy?
 
Hej dziewczyny czy ktoras z Was robila test lct i mlr oraz badanie hla partnerow. Czy mogę znaleźć miejsca gdzie zrobię wszystkie trzy?
Dziewczyny robiły ale chyba nie w jednym miejscu. Ja mlr w prokocimiu A badanie hla M w macierzyństwie. Zajrzyj może na jakieś główne wątki i tam zapytaj
 
Przedstawiam historie @SheWolf
Oto synek Ollie.
Moja historia w skrocie dla przypomnienia:
2 poronienia - jedno w 10 a drugie w 11tc.
W trakcie badan przez ostatnie 5 lat zdiagnozowano u mnie Hashimoto, endometrioze, mutacje MTHFR i czynnik V(R2), wysokie komorki NK 21,5% i wysokie ANA2 1:2560. Dodatkowo szyjka zdezelowana po 2 zabiegach LLETZ.
Przeszlismy dlugie starania o corke. Udalo sie po 3 IUI. Ciaza na Acardzie i duzej ilosci progesteronu. Krwawienia i plamienia od 5 do 11tc ze wzgledu na krwiak. Szew na szyjce z powodu skracania.
Obecna ciaza na Acardzie, Encortonie, Clexane i progesteronie. Ciaza zagrozona ze wzgledu na krotka szyjke. Szew zalozony w 14tc. W 22tc zagrozenie przedwczesnym porodem, ale udalo sie i donosilam ciaze do 39t2d :)
-dziękujemy za opowiedzenie historii :)
 
Hej dziewczyny, ja mam juz dzieciatko, drugie mam w niebie poronienie w 12 tyg
A obecnie ciaza 15 tydzien
Na 0.6 heparynie, acard na noc 75, metyle, d3, żelazo.....
Boje sie o kazdy dzień
Mutacja leiden, mthfr98, pai
Czy ktoras jest w podobnej sytuacji?
 
Hej dziewczyny, ja mam juz dzieciatko, drugie mam w niebie poronienie w 12 tyg
A obecnie ciaza 15 tydzien
Na 0.6 heparynie, acard na noc 75, metyle, d3, żelazo.....
Boje sie o kazdy dzień
Mutacja leiden, mthfr98, pai
Czy ktoras jest w podobnej sytuacji?
Zapraszam na wątek główny
 
Moje Kochane mamy Aniołków , mam za sobą dwa poronienia .
pierwsze lipiec 2013
Drugie 14.08.2020r ( poronienie zatrzymane )
Będąc na rutynowych badaniach usg lekarz stwierdził , iż serduszko przestało bić .dal mi skierowanie do szpitala ( tabletka + łyżeczkowanie ) ciąża zatrzymała się w 8tc .
Mam jeszcze jedna córeczkę 6 letnia dzięki której się nie załamałam całkowicie bo muszę dla niej żyć . Dziewczyny w środę chce wykonać badania genetyczne ( wymaz z policzka ) ;
zakres:
    • czynnik V Leiden
    • mutacja genu protrombiny 20210
    • wariant C677T genu MTHFR
    • wariant A1298C genu MTHFR
    • PAI-1 / SERPINE1
    • V R2.


    • dziewczyny czy jeszcze jakieś badania powinnam wykonać ?
 
Moje Kochane mamy Aniołków , mam za sobą dwa poronienia .
pierwsze lipiec 2013
Drugie 14.08.2020r ( poronienie zatrzymane )
Będąc na rutynowych badaniach usg lekarz stwierdził , iż serduszko przestało bić .dal mi skierowanie do szpitala ( tabletka + łyżeczkowanie ) ciąża zatrzymała się w 8tc .
Mam jeszcze jedna córeczkę 6 letnia dzięki której się nie załamałam całkowicie bo muszę dla niej żyć . Dziewczyny w środę chce wykonać badania genetyczne ( wymaz z policzka ) ;
zakres:
    • czynnik V Leiden
    • mutacja genu protrombiny 20210
    • wariant C677T genu MTHFR
    • wariant A1298C genu MTHFR
    • PAI-1 / SERPINE1
    • V R2.


    • dziewczyny czy jeszcze jakieś badania powinnam wykonać ?
Immunofenotyp
 
reklama
@Zosiakkk dziekujemy ♡
starania od 2016 roku
W 2016 strata w 6 tc ,
W 2017 cp usunięcie przez laparoskopie zniszczony jajowód

Długie starania m.in immunosupresja steryd leki przeciwzakrzepowe, ovitrelle, stymulacja aromek bromergon wysoka prolaktyna, wysoka homocysteina, mutacje

W 2019 roku zmiana lekarza klinika Angelius Provita dr Paliga w maju 2020 roku histeroskopia z laparoskopią usunięcie jajowodu po cp, usunięcie ognisk endometriozy, naciecie macicy w dwóch miejscach ( macicy w kształcie T- shaped)
Stymulacja clo , encorton 10, estrofem, clexane 0,6, acard 150, olej z wiesiołka
W lipcu 2020 roku pozytywny test

Prowadzenie ciąży dr Janosz ciąża zagrożona od 14 tc szpital silne wymioty skaracająca szyjka, krwiak zmiana dawki clexane z 0,6 na 0,4
Hipotrofia płodu
W marcu 2021 urodzona córeczka
 
Do góry