reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciązowe Kłopociki

madzik1388: napewno nie mozesz sie teraz denerwowac, licz odstepy pomiedzy skurczami, jak bedzie to mniej wiecej 15minut to do szpitala
 
reklama
Martynaag wlasnie chodzi o to ze nie ma tych skurczy duzo, kilka na dzien, ale ciagle mam te bole w podbrzuszu, i nie wiem czy to normalne, czytalam ze to niby macica sie przygotowywuje do porodu, ale Wy tez tak macie??
 
;-)MADZIK - ja takie skurcze i bole mam od dluzeszgo czasu.......i mysle ze to normalne.

Aaaaa. do szpitala to radze raczej jak skurcze beda co 5 min. regularne.......:tak:
Wczesniej nie ma raczej sensu...

ANUTKO - tez mysle ze jak sie dobrze czujesz to ok.....ja poprzednio tez do konca rozne meczace rzeczy robilam
 
Witam w ten piękny listopadowy poranek :)

U nas słoneczko i cieplutko :) Humorek dopisuje :) brzuszek chyba nie bardzo wie że odstawiono mu fenoterol.... wprawdzie stawia się kilkanascie razy dziennie na kilka sekund i pobolewa troche jak na @ ale na tym koniec :) Dzisiaj znów wyruszam na dłuższy spacerek :) Musze sobie mięśnie rozruszać przed porodem :D

Tylko jak zwykle musiało się coś stać.... bo przecież było by za pięknie.... okazało się że nie można spożywać wody w rejonie chorzowa batorego..... i zahaczyło to też o kilka ulic świętochłowic.... można tylko do celów sanitarnych.... oczywiśie dopiero doczytałam na stronie internetowej wodociągów bo nikt nic nie mówił. Teoretycznie nie ma naszej ulicy na liście, ale jak do nich zadzwoniłam to powiedzieli żelepiej sie wstrzymać z używaniem wody... i obowiązuje to od wczoraj :( a ja wczoraj przecież piłam ta wode i robiłam obiad... i brałam prysznic ( do kąpieli też nie wolno tej wody używać ) i teraz sie martwię czy nie zaszkodziłam dziecku, ale mam nadzieję, że nie nie negatywnych skutkó tej całej akcji.... ehh szkoda gadać :( żeby nawet nie poinformowali mieszakńców, że taka sytuacja ma miejsce :(
 
Witam w pochmurny dzionek :-(
Dzisiaj w nocy po raz pierwszy mialam ostry bol plecow po lewej stronie:szok: bol byl nie do zniesienia!!! Juz myslalam ze pojade do szpitala ale bol przeszedl po ok 10min:happy: i moglam dalej isc spac jak gdyby nigdy nic. Czy ktoras z Was miala juz cos takiego?
 
Anutka, wodą się nie martw, przecież ja wczoraj przegotowałaś, gdyby zaszkodziła maluszkowi w brzuszku to Ty na pewno miałabys biegunkę albo byś wymiotowała. U nas też kiedyś był taki alarm i chyba tydzień używalismy mineralnej do picia, gotowania, itd. Ale zanim to zbadali i powiadomili też piliśmy jakieś świństwo.
 
adas13 ja mam od dwóch dni dosyć ostre bóle w plecach, tylko że z prawej strony, u dołu. Naprawdę mocno boli, ale mam wrażenie że to tylko maluch na coś naciska bo po jakimś czasie przechodzi. Zwłaszcza jak poleżę.
Czarna Anutka mnie się też wydaje że gdyby to była aż tak poważna sprawa to by o tym trąbili,a ciąży na nich duża odpowiedzialność. Nie mówię że nalezy ją bagatelizować, ale skoro dobrze się czujesz i nie masz objawów zatrucia to chyba nie powinnaś aż tak bardzo się tym przejmować i myśleć pozytywnie
Aneta23 to ile mniej więcej czasu mija od kiedy skurcze są co 5 min? Bo ja tak sobie myślałam że pojadę do szpitala jak będa co 10 min.
 
reklama
MARTYNKO - dzieki :-)
FILWINKO - teoria jest taka: pierwszy okres porodu moze trwac wieleeeeee godzin i jesli nie odczuwa sie powaznego dyskomforu powinno sie zostac w domu.....Do szpitala powinno jechac sie wtedy gdy skurcze sa na tyle silne, ze nie bedziesz w stanie rozmwiac.....albo gdy sa regularne przez godzine, z odstepami co 5 min., a kazdy z nich trwa 45-60 sek.
No i gdy odejda wody tez lepiej pojechac (a jesli sa zielonkawe to jak najszybciej)
Oczywiscie jesli bedziesz sie zle czula, albo miala jakies obawy to lepiej pojechac wczesniej.....ale jesli bedzie za wczesnie niestety moga odeslac do domu...

Choc musze powiedziec, ze ja ma obawy kiedy pojechac....poprzednio pojechalam wlasnie jak byly juz co 5 min. itd......a w szpitalu staly sie nieregularne i meczylam sie jeszcze dobe....spokojnie moglam spora czesc tego czasu spedzic w domu....No ale kto wie jak to wszystko sie szybko potoczy...
Dlatego obawiam sie jak bedzie teraz.....bo moze tak samo....choc powinnam brac pod uwage to ze kolejne dzieci zazwyczaj rodza sie szybciej.....:confused: I klops....:sorry2:
 
Do góry