reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowe objawy, bolączki i samopoczucie

reklama
chyba jedyny objaw zbliżającego sie porodu to odejście wód.... wtedy nie ma odwrotu, ewentualnie regularne skurcze
wszystko pozostałe to kwestia tego, jak to zinterpretujemy.... taak jak wszystkie naturalne domowe wywoływania/przyspieszania porodu.... gdyby działały, połowa z nas już dawno by urodziła....;-)
 
Zinterpretuje to tak. Każda z nas ma racje i te wszystkie symptomy to oznaki zbliżającego sie porodu. On sie zbliża cały czas, a czy nastąpi jutro czy za miesiąc nie zmienia faktu, ze jesteśmy już wszystkie blisko rozwiązania.
 
a no właśnie...mi cały czas gorąco, stopy mam wrażenie się palą, a oznak zbliżającego się porodu nie odczuwam...i do tego leci mi siara z piersi jak głupia...wczoraj jak się położyłam spać i miałam tak rękę jakoś podłożoną przy piersi i poczułam coś mokrego to myślałam że się oplułam, ale zobaczyłam plamę na bluzce wiadomo gdzie ;-)
 
A ja dziś odebrałam wyniki badań na cholestazę...
I tak..
Bilirubina wyszła idealnie, ale..
ALAT- 128 (norma 0-33)
ASPAT- 67 (norma 0-32)
I najgorzej wyszedł Lipidogram
cholesterol 395 (norma 115-190)
Trójglicerydy 402 (norma 0-150)

Załamana tym co zobaczyłam poszłam od razu do swojego lekarza, który powiedział, że jeśli bilirubina jest w normie to jeszcze nie jest najgorzej, a na cholesterol zalecił póki co dietę wątrobową i powtórzenie badań za tydzień. Jak wyniki będą lepsze, kontynuacja diety, jeśli się pogorszą-leki plus może szpital i obserwacja przez jakiś czas..
Sama nie wiem co o tym myśleć..
Martwię się, nigdy takiego cholesterolu nie miałam :no:
 
Atkaaa a nie robiłaś tego jeszcze jednego wskaźnika ? Ja robiłam jeszcze...hmhm..to się chyba nazywało fosfataza zasadowa (ALP) i dla mojego lekarza to chyba był najważniejszy czynnik. Lipidogramu nawet raz nie miałam sprawdzanego w ciąży także jeśli coś jest nie tak to jestem w niewiedzy i nie mam stresu z tego tytułu. Ale to chyba nie jest wskaźnik ważny przy cholestazie...tak mi się wydaje.
 
Izis - tez wlasnie czytałam ze ta fosfataza (czy jakos tak) powinna byc zrobiona przy podejrzeniu cholestazy, ale moj lekarz o tym nie wspomniał. Zrobię dla samej siebie najwyzej przy okazji powtarzania reszty badań..
A co do cholesterolu wlasnie w ciazy wynik ponoć jest nie miarodajny ze względu na to ze czesto jest podwyższony ale co lekarz to inne zalecenia i badania.. Na szczęście juz niewiele zostało wiec nie ma wyjścia. Wszystko bedzie dobrze. Musi! :)
 
Pewnie, że będzie :) mnie boli dziąsło jakiś czas i nie wiedząc co zrobić wykonałam badanie ob i crp żeby wykluczyć zapalenie. Ob wyszło meeeega wysokie i dopiero lekarz mnie uświadomił, że w ciąży ob się nie robi :p
 
reklama
reklama
Do góry