reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowo - dzieciowe zakupy:)

reklama
Ta zabawka do auta juz chyba Ci sie nie przyda, jak masz fotelik przodem? Dla mojego w samochodzie przydatny jest tylko... wlaczony silnik auta i mlody spi w sekundę;)
 
Widać wszyscy uważają,że jej z różowym do twarzy ja mam różowy bo mi się taniuśko trafił kolor był bez znaczenia a tylko bezpieczeństwo no i akurat różowy:szok::eek:
 
chciałam coś żeby ją zajęło w aucie. no fotelik przodem jest a to sie daje na siedzenie więc by sie bawiła.Musze czymś zająć Lale w aucie a może macie jakiś inny pomysł co można jej kupić do auta do zabawy?
 
Pieszczoszko - montujesz już Laurę przodem do kierunku jazdy? Powiem Ci, że mieliśmy ostatnio taką ulotkę z mężem w rękach, dotyczącą akurat norweskich fotelików samochodowych i tam wiele było wyjaśnione o kwestiach bezpieczeństwa... broń Boże nie traktuj tego jako atak ;) chcę Ci tylko dobrze poradzić - dzieci jak najdłużej powinny jeździć tyłem do kierunku jazdy (my kupiliśmy nawet fotelik, który można montować przodem i tyłem właśnie).

Fotelik przodem a tyłem do kierunku jazdy - bezpiecznyfotelik.com - YouTube - warto obejrzeć... :)
 
kurcze zamontowałam przodem bo tak pisało ,że się go montuje.. nie myślałam o tym czy tak bezpieczniej czy nie:zawstydzona/y:
Ale 1 raz Laura nie robiła cyrku podczas jazdy.Widać jazda tyłem jej bardzo nie odpowiadała.Teraz siedzi wysoko i widzi co sie dzieje za oknem i wygodniej ma. Mój raczej nie da sie montować inaczej :(

PRZERAZIŁ MNIE TEN FILMIK
 
reklama
AS - Ty uwazasz, ze te plastikowo-elektroniczne zabawki sa dobre dla maluszkow? Mnie sie zawsze wydawalo, ze one sa zbyt kolorowe i glosne, rozpraszaja, nie ucza kreatywnosci, slowem, ze maja same wady a zadnych zalet ;-)Jestem ciekawa innego punktu widzenia :tak:

Tu masz opisane tak z grubsza o co chodzi ,ale w sumie każdy z nas chyba to wie

Najlepsze zabawki interaktywne | Dragonia.pl

Jakie zabawki dla dzieci? | parenting.pl

Zabawki dla niemowląt - Mama Na Zakupach


A teraz z mojej strony .
Zabawki drewniane i naturalne są super bo pozwalają na rozwinięcie wyobraźni i ja się z tym zgadzam w 100 % .

Zabawki interaktywne w tych czasach w jakich obecnie żyjemy zastępują nam naturalne otoczenie ,z którego dzieci w coraz mniejszym stopniu korzystają .Te zabawki mają na celu pobudzanie wszystkich zmysłów .
Kolorem stymulują wzrok ,dźwiękiem słuch ,różnymi rzeczami ,gdzie można włożyć rączkę ,pociągnąć ,przycisnąć stymulują dotyk ,a w tym wieku dzieci to wszystkojady ,więc spróbować i polizać też należy ;-)

Wszelkie zabawki kolczaste ,z drucikami do przeciągania koralików ,kolorowe i dźwiękowe są mile widziane przez nasze maluchy ,bo przy zabawie po prostu coś się dzieje i raczej przewidywalność danego zdarzenia jest trudna .
Pomagają w kontrolowaniu ręki i nauce manipulacji (rozwój motoryki małej) co jest potrzebne np: do prawidłowego trzymania łyżki,kredki czy długopisu.;-)
Te zabawki kształtują priopriocepcję i pozwalają na wszechstronny rozwój ogólny naszych pociech.;-)
np:
Kiedyś dziecko nosiło w ręku patyki,kamyki ,przesypywało piasek -teraz bawi się piłką z kolcami lub wszechstronną kostką manipulacyjną co daje taki sam efekt :tak:jeśli chodzi o bodźcowanie dłoni przesyłanie sygnałów do mózgu.

Osobiście w dogoterapii używam do pomocy zabawek FP ,by np: skupić dziecko na danym elemencie lub pracować nad motoryką małą ręki, czy stabilizacji dziecka podczas zabaw ,których celem jest nauka poczucia ciała w przestrzeni .
Oj i wiele ,wiele innych przykładów można podać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry