reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowo - dzieciowe zakupy:)

Do kwestii fotelików dodam tylko to co wczoraj usłyszałam na warsztatach "bezpieczny maluch". Na części poświęconej pierwszej pomocy ratownik medyczny mówił, żeby starać się zdejmować dziecku kurtkę do fotelika ponieważ przez nią ciężko jest odpowiednio mocno "dociągnąć" pasy na dziecku. Pod kurtką tworzy się wolna przestrzeń, która sprzyja powstawaniu urazów przy wypadkach. A w pasach nie może być luzu. Tłumaczył nam, że pasy są wtedy dobrze dociągnięte, jeśli wkładając pod nie palce nie możemy ich uszczypnąć.
Dodatkowo zachęcał do oklejenia szyb w samochodach folią (nie koniecznie przyciemniającą, może być bezbarwna). Dzięki temu podczas wypadku jak pęknie szyba to okruchy szkła nie pokaleczą dziecka. Dobre też są te "zasłonki" zacieniające montowane na przyssawki bo też w dużym stopniu redukują odpryski.
 
reklama
mnie tez przerazil ten filmik :-( ale to chyba zalezy jaki wypadek- nie zawsze jest czolowo....
...ja nie zdejmuje kurtki bo pozniej sa cyrki z jej zalozeniem :zawstydzona/y: katasza nie rozumiem opisu jak mocno powinny byc pasy zacisniete- mozesz mi to jeszcze raz wyjasnic? jak wstadzajac palec uszczypnac? co?
 
Zapinasz dziecku pasy. Wsuwasz pod pas kciuk i palec wskazujący i próbujesz "uszczypnąć" pas. Jeśli będzie luźny to bez problemu złapiesz go między kciuk a palec wskazujący. Jeśli będzie odpowiednio dociągnięty to takiej opcji nie będzie. Mam nadzieję, że teraz lepiej to opisałam.

No ja jak jadę z dzieckiem w trasę ok. 30 minutową to też kurtki nie ściągam.
 
As ,a ja do twojej wypowiedzi dodam zabawki interaktywne są bardzo potrzebne dzisiejszym maluchom kot ,kogut czy krowa by go nie nauczyły dzisiejszego świata teraz wszystko piszczy migota ,huczy i pulsuje jak te zabawki.Dla mnie są OK ,a klocki drewniane to do wyciszania dziecka będą dobre,Co do fotelików to bezpieczeństwo najważniejsze inne bajery dużo mniej Pieszczoszka łuk Tiny Lov i do wózka i do fotelika
 
Natasha ma fotelik maxi cosi tobi : Tobi i taki sam zakupię dla Młodego. Ja jestem z niego bardzo zadowolona,wychyla się do pozycji prawie pół leżącej jak Młoda ma ochotę na drzemkę,ma wskaźnik (ten zielony) pokazujący czy pasy są dobrze zapięte no i co najważniejsze wysokie notowania w crash testach :) Ja kupuję używane ubranka,zabawki pierdółki ale ponieważ bardzo dużo jeździmy to na foteliku absolutnie nie oszczędzam i uważam,że lepiej kupić droższy i bezpieczniejszy niż tańszy i ładnie wyglądający.
 
dzieki katasza teraz zrozumialam :*

bylam wczoraj ogladac foteliki- maxi cosi rzeczywiscie sie super rozkladaja do pozycji pollezacej co mi sie bardzo podoba- ale w römerach zauwazylam ze te boki fotelika i boki kolo glowki sa bardziej rozbudowane- co przypadlo mi do gustu.

Pytalam babke o te foteliki ze stolikami- powiedziala ze sa bezpieczniejsze jak pasy- chociaz dzieci na poczatku nie chca w tym siedziec- ja tam i tak jestem za pasami:tak:
 
Pieszczoszko - montujesz już Laurę przodem do kierunku jazdy? Powiem Ci, że mieliśmy ostatnio taką ulotkę z mężem w rękach, dotyczącą akurat norweskich fotelików samochodowych i tam wiele było wyjaśnione o kwestiach bezpieczeństwa... broń Boże nie traktuj tego jako atak ;) chcę Ci tylko dobrze poradzić - dzieci jak najdłużej powinny jeździć tyłem do kierunku jazdy (my kupiliśmy nawet fotelik, który można montować przodem i tyłem właśnie).

Fotelik przodem a tyłem do kierunku jazdy - bezpiecznyfotelik.com - YouTube - warto obejrzeć... :)

anik a jaki masz fotelik z taką funkcją?pytam z ciekawości bo chyba się z takim nie spotkałam :confused:
my też musimy powoli rozejrzeć się za fotelikami, bo na wiosnę przyjdzie nam kupić i fotelik i parasolkę, to będzie za duży wydatek, więc myslimy żeby już teraz zimą kupić jedną rzecz:tak:
 
reklama
Do góry