reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cięcie cesarskie na życzenie

Dołączył(a)
16 Październik 2016
Postów
1
Cześć, Dziewczyny czy orientujecie się jaki lekarz przyjmujący na terenie Gdyni wykonuje cięcie na życzenie?
Wiem ,że nieoficjalnie lekarze mają ten zabieg na życzenie w swojej ofercie.
Niedawno przeprowadziłam się do Trójmiasta, a konkretnie Gdyni i szukam lekarza, który poprowadziłby moją ciążę i zakończył ją cięciem cesarskim.
Byłam już na kilku wizytach u ginekologa tutaj , ale nie rozmawiałam jeszcze na ten temat.
Wiem ,że za taki zabieg trzeba zapłacić i mieć swojego prowadzącego ginekologa najlepiej prywatnie, czy macie jakieś informacje na ten temat?
 
reklama
Ja pierwsze rodzilam sn, ale poniewaz wystapily komplilacje przy porodzie, to chcialabym drugoe przez cc, jednak mi moja gin powoedziala, ze zaden lekarz na zyczenie mi tego nie wykona, ze musza byc wskazania lub zaswiadczenie od psychiatry o tokofobii, czyli panicznym leku przed porodem.
 
A tak...takie gadanie...Jak się chce mieć cc na życzenie to się da...Ja jestem zwolennikiem porodów sn i tak też rodziłam, ale mój lekarz zapytał wprost jak chce rodzić. Może warto pomyśleć o prywatnej porodówce? Nie wiem jak w Twoich stronach ale w całej polsce kilka takich klinik jest i można spokojnie wybrać rodzaj porodu...
A lekarza bym pytała wprost i szukała tak długo aż się trafi taki co cięcie wykona...Może nie każdy robi cc na życzenie, ale wielu tak...
 
Hihi ja jeszcze w ciazy nie jestem:) dopoero w przyszlym roku planujemy zaczac sie starac, a narazie robilam rozeznanie i zadowolona z efektow tego rozeznania nie jestem. Chyba w ogole w takim razie na ciaze sie noe zdecyduje.
 
Ja osobiście bardzo boję się rodzić naturalnie, ponieważ od dawna jeszcze przed ciążą miałam problemy z kręgosłupem, nawet ciężko mi się położyć itd. a żeby było tego mało neuralgie międzyżebrową i problemy z biciem serca. Także bardzo boje się porodu naturalnego, że po prostu tego nie zniosę, że to będzie zbyt duże dla mnie obciążenie, zważając również na to że zawsze byłam drobniutką osobą i bardzo chciałabym cesarskie cieńcie. Pewnie gdybym nie miała swoich problemów zdrowotnych chciałabym próbować rodzić naturalnie, jednakże z moimi dolegliwościami bardzo się boję.
 
No ja jestem wlasnie bardzo drobna, pewne bylo, ze dziecko mi sie zaklinuje i tak sie niestety stalo. Zaczelo spadac tetno, chcieli uzyc vacum, ale jakos soe spielam i dalam rade sama. Niestety peklam i nacinali mi krocze. Potem wyszly skutki tego zaklinowania u dziecka. Mial wzmozone napiecie miesniowe, opozniony rozwoj psychomotoryczny, duza wada.wzroku. Nie chce rodzic naturalnie, a ginekolog powoedzialami, ze w publicznym szpitalu nikt na zyczenie cesarki mi nie zrobi, tylko jak jakies komplilacje beda. Wtedy tez byly, a na cc bylo juz za pozno! Do tego tak samo jak Ty mam problemy z kregoslupem, m.in niestabilnosci kregow, zmiany zwyrodnieniowe, czytalam, ze nie mozna miec wtedy znieczulenia w kregoslup, w.razie cc trzeba byc w.znieczuleniu ogolnym, a mi ginekolog powiedziala, ze i tak anestezjolog by mi zrobil znieczulenie w kregoslup. Dwoch lekarzy powoedzialo mi to samo:(
 
Warto jest wybrać się do lekarza prywatnie i po prostu zapytać się go czy jesli będziesz chciała mieć wykonana cesarkę to czy ją wykona. Sama nie miałam cesarki ponieważ rodziłam siłami natury, ale jestem zdania, że kobiety powinny mieć wybor. Jesli chcą mieć cięcie cesarskie to na pewno nikt nie powinien tego utrudniać. To nasze ciało i to same musimy decydować co jest najlepsze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny ja rodziłam przez cc gg ale miałam od znajomego lekarza skierowanie na cc i juz . Ale wiem że można iść do psychiatry i on może wypisać skierowanie na cc [emoji4]

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry