reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciekawe artykuły, wykłady, konferencje itp.

reklama
no i jeszcze zaległa relacja z warsztatów ********(.pl):

Oczywiście bralam dużą poprawkę na to, że są to wykłady sponsorowane i za każdym krył sie jakis producent czy wydawnictwo które chce cos sprzedac albo sie zareklamowac :)

Było o:
- porodzie, dla mnie dość ciekawe bo to bedzie pierwszy mój poród, dowiedziałam się troche o roli męża podczas porodu, o fazach porodu i o tym, czego należy oczekiwać w szpitalu i raczej sie domagać sensownej opieki itp. (no i żeby potem opisać conieco na stronie Gdzie rodzić - szpitale i oddziały położnicze, lokalizacje, opinie, a na Fundacja Rodzić po Ludzku - Home - Fundacja Rodzić po Ludzku jest szablon planu porodu)
- dieta - małe przypomnienie że trzeba jesc ryby (ostatnio jakos mi to umknęło z diety) no i to picie.. kurcze, kobieta w ciąży powinna prawie 3 litry płynów przyjmować, a karmiąca 4 litry!
- krew pępowinowa (i komórki macierzyste) temat ktory jest dla mnie szalenie ciekawy i myslelismy z meżem o zamrożeniu krwi pepowinowej. Ciagle nie wiem co zrobimy, nie jestem ani całkiem za ani przeciw, ale to jest bardzo młoda metoda i tak naprawde w fazie badań. Jest to wspaniałe że prężnie się rozwija i efekty już widać, ale też nie na wszystkie schorzenia można ją zastosować.
- douli - w ogóle sie dowiedziałam kim taka osoba jest i kim ma byc podczas porodu, i musze przyznać że dla mnie to jest mega naciągane i nie wyobrażam sobie tego i nie czułabym sie dobrze przy takiej obcej osobie, ale rozumiem że mają słuszne pobudki i znajduja sie ludzie ktorym to odpowiada.
- mleku kobiecym - tu chyba nic nowego, warto karmić jak najdłużej, można przechowywac w lodówce, można mrozić, są banki mleka kobiecego..
- opiece nad noworodkiem - tu spodziewałam się więcej, chociażby pokazu na żywo a nie wykładu o wszystkim i o niczym.. ale tu to ja akurat miałam oczekiwania wiec moze to moja wina że chciałam coś wiecej :)

jakbyscie miały pytania to piszcie :)
 
oo, oregano :) ja chętnie przeczytam, ale za pare dni bo jestem zawalona dziś dla odmiany pracą...
a jak Ci sie podobały warsztaty w Legionowie?
 
lucere, sądzę było za dużo reklamy. Tylko Zawitkowski był dla mnie ciekawy i pierwsza pomoc, a cała reszta zabrała im czas. Brakowało mi czegoś o chustach, może będzie w tę sobotę :-)
 
oregano - ja się spodziewałam że będzie dużo reklamy.. wszystko jest sponsorowane, no poza pierwsza pomoca w sumie bo oni nei mieli sie jak "sprzedac". Dlatego są bezpłatne.. Ale mimo wszystko dowiedziałam się paru fajnych rzeczy i staram się przesiać przez sito to co mówią i jak to zachwalają swoje produkty, a wybrać z tego coś co może mi sie rzeczywiście przydać :)
Swoja droga nie dostałam ciągle programu tych warsztatów bezpieczny maluch :/ a w sumie w zaleznosci od programu bede decydowac czy jechac czy nie..
 
lucere jaki młody Zawitkowski w tym poradniku, co wrzuciłaś ;););)
Ja też nie dostałam programu, choć obstawiam, że o chustach może nie być, a bardzo bym chciała...
 
reklama
na tym spotkaniu w Warszawie co było z ******** było o chustach, ale raczej w formie pytań, tzn były panie z LennyLamb i pokazywały wiązanie i odpowiadały na pytania w przerwie. Trudno mi powiedzieć czy teraz coś będzie o chustach...

Napewno będzie o chustonoszeniu w Wawie w cyklu Mamo to ja (16 lub 17.10) Informacje (z tymże w tym cyklu dla mam z dziecmi a nie dla Brzuchatych...) ale może będzie można jakoś tam zajrzec na ten wykładzik :)
 
Do góry