reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciekawe rozwiązania do kuchni

Pbrzoi

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Sierpień 2022
Postów
127
Podpowiecie jakieś ciekawe rozwiązania do kuchni? System blum to wiem, ale np. jakieś sprytne szafki/praktyczne przechowywanie lub takie, które macie a okazały się beznadziejne Pierwszy raz planuje kuchnie, nie chcę wtopić i zapłacić za coś, co jest bez sensu
😉
 
reklama
Przed zaprojektowaniem mebli koniecznie musisz wiedzieć co będziesz gdzie chciała przechowywać. Dzięki temu np w szafce na szkło mam 3 polki na kieliszki dostosowane idealnie do ich wysokości, a nie 2 „standardowe” i zmarnowaną przestrzeń. Polecam dużo szuflad w tym jestem mega zadowolona z płytkiej szuflady na przyprawy (wypełniona cała podpisanymi słoiczkami), do tego pozostałe rzeczy typu mąki/kasze/makarony również trzymam w pojemnikach, których wysokość dostosowana jest do głębokości szuflady.
Oprócz tego pod katem utrzymania całości w czystości, mega polecam zlicowanie zlewu i płyty indukcyjnej z blatem- jedna płaska przestrzeń, której czyszczenie zajmuje 15 sekund. Ważne są też gniazdka elektryczne - ich liczba i lokalizacja :) z rzeczy, które się mszczą - zdecydowałam się na białe matowe fronty (żeby rozjaśnić pomieszczenie) i wszystko na nich widać wiec muszę w zasadzie co drugi dzień przecierać kurz 😅
 
Polecam na garnki system nerek do narożnej szafki, półki w szafkach z możliwością regulacji wysokości. Jak zmienisz koncepcje na to co tam trzymasz to dostosujesz ja sobie swobodnie. Ja podawałam mniej więcej stolarzowi wysokość, szklanek czy kieliszków i dzieliliśmy szafkę tak by całkowicie wykorzystać jej wnętrze. Na mąką itp wysuwane cargo, cargo na kosz do odpadów. Zastanów się gdzie podłączone będą sprzęty typu czajnik, robot kuchenny, ekspres, krajalnica by mieć blisko gniazdka plus ileś wolnych na inne rzeczy. Gniazda te zapasowe można zrobić standardowe lub wysuwane/ przekręcane ukryte w blacie. Ważne, jeśli będzie zmywarka to niech stolarzy wymierzy by po jej całkowitym otworzeniu można było swobodnie otwierać/ wysuwać szafkę/ szufladę tak by nie kolidowało to ze sobą. Dobrą opcją jeśli zdecydujesz się na okap podszafkowy jest przerobienie tak odprowadzenia do wentylacji by jeszcze móc wykorzystać tę szafkę. Fajnie sprawdza mi się głęboki zlew, nic nie chlapie a i większy garnek którego nie chce wkładać do zmywarki bez problemu też się mieści 😂 i nie widać że ten w sumie stoi.
Przemysł ulokowanie piekarnika tak byś swobodnie go otwierała i miała w miarę blisko blat bo postawienia wyjętej potrawy. Niektórzy umiejscowiają go w rogach i później mają problem przy użytkowaniu, bo niewygodnie wyjmować z niego cokolwiek.
Dobry stolarz podpowie jaką wysokość mebli będzie dobra do waszego wzrostu i sam też poleci jakieś rozwiązania podpatrzone u innych klientów 😉
 
W swojej kuchni nie chciałam otwartych półek, bo to zbieranina kurzu. Ogólnie najbardziej zadowolona jestem z szafki na garnki, bo mam swobodny dostęp do nich, szuflad w których trzymam też talerze i kubki użytkowane codziennie. Moja kuchnia nie jest duża, więc by oszczędzić miejsce na zapasy mam wysokie cargo i osobne mniejsze w którym przechowuje chemię. Gdybym miała miejsce to przeznaczyłbym na to szuflady.
 
Ja robiłam ostatnio kuchnię, to mam wszystko na blumie z "domykiem".
U mnie głównie biały połysk + okleina drewnopodobna na górnych szafkach. Meble bez uchwytów - czy się sprawdzi powiem za kilka lat. Teraz jest super. Szafki mam do sufitu (bym nie musiała wycierać tam kurzu).
U mnie na wyspie jest indukcja.
I znalazło się miejsce na lodówkę side-by-side.
Warto zwrócić uwagę by zmywarka była blisko zlewu i kosza na śmieci.
Dodatkowo drewniany blat - w sumie nie wiem czy polecam, ale trzeba na niego uważać. Za konglomerat mi wyliczyli ok 8tys, więc szukałam tańszego rozwiązania.

A masz małą czy dużą kuchnię?
 
Tam gdzie tylko się da zrób szuflady. Dużo łatwiej dostać się wtedy do rzeczy znajdujących się z tylu bez potrzeby wyjmowania wszystkiego co stoi z przodu. Zastanów się jak gotujesz, jakie masz nawyki, co cię denerwuje w obecnej kuchni, czego nie lubisz. Kuchnia musi być nie tylko ładna ale przede wszystkim funkcjonalna. Spróbuj jak najlepiej zagospodarować przestrzeń, żeby przedmiotu nie musiały stać na wierzchu. Wykorzystaj kąty na szafki cargo/nerki. Bardzo fajne są pionowe wyjeżdżające szafki cargo. Wybierz wzór, który ci się szybko nie znudzi. Dopasuj kuchnie stylem to reszty mieszkania.

Warto jest również zastanowić się nad uchwytami, moim zdaniem wygodniejsze są takie tradycyjne uchwyty zamiast pochwytu uchwytymeblowe24.pl/uchwyty-meblowe-klasyczne-retro
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja nie jestem przekonana do ekspresów w zabudowie. Tego się nie da dobrze wyczyścić... Nie wiem czy kiedykolwiek zaglądałaś do środka...
Z resztą się zgadzam :) Aczkolwiek ceny blatów powalają...
 
Do góry