reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciekawostki ze szkoły rodzenia...

Malutk_a, dziękuję ci bardzo za świetny opis pielęgnacji dziewczynki :tak: Buziak dla ciebie :tak::-D

Wasze informacje ze szkoły rodzenia są extra! Czytając drugi etap porodu przypomniało mi się jak sama rodziłam synka :tak:;-):-D Tylko, szczerze powiem, że za bardzo nie mogłam kucać, bo miałam mieć cc i położna odradzała mi wszelkie takie ćwiczenia :baffled: Ciekawe, prawda?
 
reklama
Malutk_a, dziękuję ci bardzo za świetny opis pielęgnacji dziewczynki :tak: Buziak dla ciebie :tak::-D

Wasze informacje ze szkoły rodzenia są extra! Czytając drugi etap porodu przypomniało mi się jak sama rodziłam synka :tak:;-):-D Tylko, szczerze powiem, że za bardzo nie mogłam kucać, bo miałam mieć cc i położna odradzała mi wszelkie takie ćwiczenia :baffled: Ciekawe, prawda?

bo gdybys kucała to dzidzia wchodziłaby głębiej w kanał rodny, a jeżeli miałąbyś cc to nie mieliby jak tego bobaska wyciągnąć :-) - musieliby ciagnąć i ciągnąć za te nóżki :-D
 
jutro postaram się napisać kilka ciekawostek, ale dzisiaj pochwale się wam, że dostałam od połoznej butelki Aventa, kremy Balneum i maszynki do golenia dla tatusiów (połozna powiedziała, że te pierwsze pocałunki muszą być delikatne i gładkie :-D )
 
a u mnie dziś w szkole rodzenia było na temat I fazy porodu :sorry:

z ciekawostek ... tak jak jest ułożone dziecko w 35tc tak zostaje do porodu na 99,9%
jeśli mamy skurcze co 10 min to najlepiej wziąć ciepłą kąpiel 30 min lub prysznic i 1 no spe ponieważ mogą to być skurcze przepowiadające i po takim zabiegu tzn po kąpieli powinny ustąpić, ogólnie na 3-4 tyg przed porodem brzuch się obniża - symptom zbliżającego się porodu - po czym poznać że się obniżył np. po tym że lepiej się oddycha, ale częściej biega do wc

kiedy do szpitala :
- regularne skurcze co 5 min trwające ok 40 sekund
- nie ma skurczy a odpływają wody płodowe
- kiedy występuje krwawienie


taki zlepek informacji bo jakoś nie umiem zebrać myśli :laugh2: przepraszam za chaotyczność informacji i tak pewnie większość z Was już to wie :zawstydzona/y:
 
batonik - każda informacja jest cenna :-)

... no fakt bynajmniej dla pierwiastek ;-):tak: ... a i na gimnastyce kazali ćwiczyć mięśnie kegla w domu podczas spaceru, rozmowy przez telefon, gotowania, prania, leniuchowania etc. jeśli ktoś nie potrafi lub myśli że nie potrafi to najlepiej zrobić to podczas siusiania powstrzymując strumień moczu, dzięki temu po porodzei szybciej wrócimy do formy, bynajmniej nasze mięśnie i unikniemy przykrej dolegliwości jaką jest nietrzymanie moczu np. przy kaszleniu, kichaniu, podnoszeniu naszych bąbli ;-) sorki za szczegóły :zawstydzona/y:
 
bo gdybys kucała to dzidzia wchodziłaby głębiej w kanał rodny, a jeżeli miałąbyś cc to nie mieliby jak tego bobaska wyciągnąć :-) - musieliby ciagnąć i ciągnąć za te nóżki :-D

I jeszcze by je synkowi urwali :szok::dry::-p

Batonik, nie zawsze pozycja dziecka utrzymuje się od 35 tc do porodu. Znam przypadki, że podczas jazdy do szpitala na poród dziecko fiknęło koziołka i ułożyło się główką na dół :tak: Kumpela z forum tak właśnie miała, a już myślała z przerażeniem o cc ;-)
Tak samo ginekolodzy i położne mówią, że zbliżający się poród można zaobserwować po dzidzi, tzn. jest mniej ruchliwa. U mnie to się nie sprawdziło :no: Moje dziecię jeszcze kopało jak leżałam na łóżku porodowym przygotowywana do cc :tak:;-):-D A tydzień przed porodem potrafił się ruszać 40 razy na godzinę, w co nie mógł uwierzyć mój ginek :cool2:
No ale dzięki temu moje dziecię jest teraz bardzo ruchliwe - 5 minut ze spokojem nie usiedzi ;-) Zresztą jego siostra chyba będzie taka sama :tak:;-)
 
Batonik, nie zawsze pozycja dziecka utrzymuje się od 35 tc do porodu. Znam przypadki, że podczas jazdy do szpitala na poród dziecko fiknęło koziołka i ułożyło się główką na dół :tak: Kumpela z forum tak właśnie miała, a już myślała z przerażeniem o cc ;-)


... no więc dlatego napisałam że na 99,9% ale jak zawsze są wyjątki od reguły:cool2:
 
reklama
I WYPRAWKA

Ponieważ większość z nas ma już ciuszki i rzeczy dla maluszków, a także jest mnóstwo poradników na temat wyprawek, to ja napiszę tylko te dodatkowe informacje odnośnie tego wątku.

- kolory stykające się bezpośrednio ze skórką noworodka powinny być pastelowe i jasne, gdyż te kolorowe zawierają barwniki, które mogą uczulać
- dzieci zazwyczaj mają uczulenie na źle wypłukany proszek - nie na sam proszek
- wszystkie nowe i używane rzeczy muszą być wyprane
- ciuszki należy prasować bezwzględnie przez 1 miesiąc życia (później zależy od wrażliwości skóry maluszka)
- najlepsze są szerokie śpiochy i pajace aby zapobiec dysplazji bioder
- najlepszy materac to gryka z kokosem; na kokosie dziecko spi do 1 roku, później spi na gryce
- łóżeczko nie może stać na przeciągu, ani przy bezpośrednim świetle ani za telewizorem czy komputerem
- karuzela musi być tak zamontowana aby dziecko nie zezowało
- fridę do noska myje się po każdym użyiu ale się nie wyparza
- po każdym spacerze należy umyć maluszkowi rączki
- lepiej nawilżać pokój mokrym ręcznikiem połozonym na kaloryferze niż nawilzaczem
- dzieci uspokajają się przy radiu nastawionym miedzy falami
- pierwszy spacer powinien odbyć się po "werandowaniu" dziecka (czyli po ok. 10 dniach od narodzin mozna dzidzie wystawić na 5 min na balkon codziennie zwiekszając czas dotleniania o minimum) - najlepiej gdy temp. jest plusowa, bo gdy jest bardzo mroźno to nie mozna dziecka aż tak ochładzać na dworze
- pluszaki można kupować dziecku powyżej 2 roku życia (sa bowiem źródłem bakterii i kurzu)
 
Do góry