reklama

Ciekawy przelicznik

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez jus20sto, 8 Styczeń 2006.

1. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

Jeżeli dałoby się zmniejszyć Ziemię do rozmiarów wioski, którą zamieszkuje dokładnie stu mieszkańców, zachowując proporcje wszystkich ras, mieszkałoby tam mniej więcej:

- 57 Azjatów
    - 21 Europejczyków
    - 14 osób z zachodniej półkuli (południowej i północnej)
    - 8 Afrykańczyków
    - 52 kobiety
    - 48 mężczyzn

- 70 nie-białych
    - 30 białych

- 70 niechrześcijan
    - 30 chrześcijan

- 89 heteroseksualistów
    - 11 homoseksualistów

- 6 osób posiadałoby 59% bogactwa całego świata i wszystkie 6 byłoby ze Stanów Zjednoczonych
    - 80 osób żyłoby poniżej standardu.
    - 70 osób nie umiałoby czytać
    - 50 osób cierpiałoby z powodu niedożywienia
    - 1 osoba byłaby bliska śmierci
    - 1 osoba byłaby bliska narodzin
    - 1 (tak, tylko jedna) miałaby wyższe wykształcenie
    - 1 osoba posiadałaby komputer

Kiedy spojrzy się na świat z takiej perspektywy, potrzeba akceptacji, zrozumienia i edukacji staje się bardzo wyraźna.
    Godne uwagi jest również, co następuje...
    - Jeżeli dzisiaj rano wstałeś/as z łóżka raczej zdrowy niż chory to masz większe szczęście niż milion ludzi, którzy nie przeżyją tego tygodnia.
    - Jeżeli nigdy nie doświadczyłeś/as niebezpieczeństw wojny, samotności, więzienia, tortur ani głodu, jesteś w lepszym położeniu, niż 500 milionów ludzi na świecie.
    - Jeżeli możesz chodzić do kościoła bez strachu, nie obawiając się aresztowania, tortur lub śmierci, jesteś szczęśliwszy/a niż miliard ludzi na tym świecie.
    - Jeżeli masz dach nad głową, ubranie na grzbiecie, jedzenie w lodowce i masz gdzie spać, jesteś bogatszy niż 75% ludzi.
    - Jeżeli masz pieniądze w banku i trochę drobnych w portfelu, jesteś wśród 8% światowych bogaczy.
    - Jeżeli twoi rodzice żyją i ciągle są małżeństwem... jesteś wyjątkową rzadkością.
    Jeżeli możesz przeczytać tą wiadomość, jesteś podwójnym szczęściarzem - bo ktoś o tobie myśli, a co więcej, jesteś szczęśliwszy niż dwa miliardy ludzi, które w ogóle nie umieją czytać.
    Oto wnioski:
    - Pracuj, jakbyś nie potrzebował pieniędzy.
    - Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił.
    - Idź na piwo ze swoją paczką zawsze, kiedy masz ochotę.
    - Tańcz, jakby nikt nie patrzył.
    - Bierz z życia ile się da i dawaj z siebie jeszcze więcej.
    - Żyj, jakby to było niebo na Ziemi.
    Śmiej się jak najczęściej

2. Naur

Naur Fan(ka)

Jus ;D dobrze, ze to zamiescilas! Czasem warto docenic to co sie ma. A tak na marginesie..nie wiedzialam, ze jestem bogaczem :laugh:

..i chyba ide na piwo 8)

3. reklama
  4. Ivonek

Ivonek Gość

Jus20sto bardzo ciekawa rzecz i bardzo madra....Daje duzo do myslenia.Musze pokazac mojemu mezow,i moze wtedy troche inaczej spojrzy na niektore rzezcy..Dzieki :)

5. Tamarunia

Tamarunia Gość

ja uwazam, ze nie zostalismy stworzeni po to, azeby tak sobie pozyc tylko po to azeby napisac test i albo go zdamy, albo nie, okaze sie na saaaaaaaaaaam koniec.

6. Tamarunia

Tamarunia Gość

Aha Glowny Egzaminujacya, a w zasadzie Jedyny, To Bog:)

7. marul

marul Gość

a potem pewny rozwód

Chyba zawsze tak robię, bo moja żona wstydzi się ze mną chodzić na imprezy, własnie ze względu na mój taniec

To już chyba herezja :)

Poleć forum