reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciemiączko

hayne1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Styczeń 2006
Postów
177
Miasto
Nysa
Nie wiem czy to powinno wzbudzać mój niepokój- u Julci od dwóch dni da się wyczuć delkiatne tętnienie ciemączka. Nie jest mocno uwypuklone czy zapadnięte. Julka zachowuje się normalnie, bawi się, je, nie ma żadnych dolegliwości, gorączki. Jak to jest u Waszych maluszków?
 
reklama
Hayne 1 ja myślę że to wszystko w porządku, póki całkiem ciemiaczko nie zarośnie (może to byc nawet około 18 miesiąca), może tętnić. U mojego kamilka czasem mocno tetni. jak nie jest wypukłe mocno ani zapadnięte to ok.
 
No i poleciałam do lekarza... Mówi ze jest ok. Tylko dostałyśmy skierowanie na badanie krwi zeby sprawdzić gospodarkę wapniowo- fosforanową. Potem usg przezciemiączkowe. Julcia jest bardzo dobrze rozwinieta jak na swój wiek
 
niechcący mi się wysłało i nie dokończyłam... Jest dobrze rozwinięta jak na swój wiek, ale to ciemiączko jej tak troszkę powoli zarasta...
 
ciemiączko przenie zarasta do 18 miesiąca.. oczywiście u jednych szybciej u innych wolniej i zalezy tez jak duze było..a to że tętni to normalne możg pokrywa w końcu sieć naczyn krwionośnych ddotleniajacych i odżywiających mózg , przez które przepływa krew pod znacznym cisnieniem ( w koncu uciskając naczynia mozna zbadac tętno i ciśnienie oczywiscie na przeramieniu czy tętnicy szyjnej..))
 
Madzia ja to wszystko wiem... Zaniepokoił mnie jedynie fakt, że to tętnienie było nieodczuwalne wcześniej. A to, że ciemiaczko zarasta za wolno stwierdziła lekarka.
 
ulka ma nadal 3/2 i zaden lekarz nie stwierdził ze cos nie tak.. a co do tetnienia to prawdopodobnie nie zwróciłas wczesniej uwagi w koncu zadna z nas nie jest w stanie 24 godz kontrolowac malucha.. juli tetni szybciej jak sie wkurza....
 
reklama
Ech... to też trochę prawda, że ja może przewrażliwiona jestem... W końcu moja Kruszynka, no i się martwie za oboje rodziców..
 
Do góry