reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciemieniucha wielkie strupy

Dołączył(a)
28 Październik 2009
Postów
10
Miasto
poznań
Już niewiem co mam robić co dziennie myję małej główkę smaruję oliwką wyczesuję i nic ,ma bardzo żółte strupy na główce oraz na brwiach . Niby schodzi ale na drugi dzień jest tak samo pomóżcie:-(.
 
reklama
Mój synek miał na główce, nie dużo ale miał. Smarowałam oliwką pozostawiałam na około 30 minut z nałożoną bawełnianą czapeczką, po tym czasie wyczesywałam i myłam główkę, chyba z tydzień trwało, aż zaczęło się wyczesywać razem z włoskami i zniknęło, trzeba dużo cierpliwości, są w aptece różne preparaty, może warto spróbować.
 
Moja córka miała też takie strupki, co prawda tylko na główce ale bardzo długo, bo aż do ok. półtora roku. W aptece można kupić specjalne płyny na tzw."ciemieniuchę" ale czy działają-nie wiem. Pozdrawiam, M.;-)
 
Mój syn przestał pić bebilon pepti i zaczął pić mleko krowie i też mu się robiła ciemieniucha, której nie można było zlikwidować. Ale niestety bebilonu już nie chce pić. Podobno tak jest, że jak dzieci mają skazę białkową i piją mleko krowie to może się zrobić ciemieniucha.
 
Połozna mówiła mi że główki dziecka nie smaruje się oliwką bo własnie od niej min powstaje ciemieniucha moja córka nigdy nie miała smarowanej główki oliwką owszem miała ciemieniuszkę ale bardzo drobną i dopiero wtedy smarowałam oliwką i wyczesywała z główki.
 
Mój synek ma łojotokowe zapalenie skóry od 3 tygodnia życia. Niedawno pojawiła sie ciemieniucha. Stsoswałam oliwke ale go uczulała, olejuszka też. teraz stosuje parafinę ciekłą. Schodzi super ale niestety ciągle wraca. Buzię i główke mamy myć wodą przegotowana i nie wolno mi stosować żadnych kosmetyków (tak zalecił lekarz).
 
Taka silna ciemieniucha mzoe tez byc objawem alergi, skaza bialkowa.Jesli karmisz piersia sprobuj odstawic nabial na jais czas.Jesli butelka to do epdiatry i mleko dla dzieic ze skaza sprobuj
 
reklama
Uzywalam roznych kremow na ciemieniuche i nic nie pomagalo.Moja miala straszna skorupe na glowce,olejek tez nie pomagal.dopiero gdy podgrzalam oliwke i nakladamalam pare raz n glowke i zaczelam sciagac sama palcami ,bo szczotka nic nie dawala<wiem ze nie powinno sie tak robic>ale zeszlo prawie od razu, nastepny dzien zrobilam powtorke i mialysmy juz to z glowy:)
 
reklama
Do góry