reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciemieniucha

Ja co kilka dni 15 minut przed kąpielą synka smaruje mu główkę oliwką. W kapieli myje głowe i później zczesuje szczoteczką do włosków. działa:-)
 
reklama
Moj maly tez mial ciemieniuche, zadzwonilam do poloznej, bo sie wystraszylam. Podala mi sposob, ktory bardzo dobrze poskutkowal i nastepnego dnia nic nie bylo.
Okolo 4 godzin przed kapiela posmaruj glowke oliwka z oliwek i tak zostaw. Przed sama kapiela wyczesz dokladnie, wszystkie luski powinny odejsc, jesli nie powtorz nastepnego dnia. W kapieli umyj glowke delikatnym szamponem i niczym juz nie smaruj. U nas sladu nie bylo po pierwszym dniu. Powodzenia :-)
 
Temat jest już pewnie przemaglowany, ale co mi szkodzi się poradzić:)
U mojej 3, 5 miesięcznej córci powrociła ciemieniucha na czole i to tylko z jednej strony.
Rozgrzana oliwka średnio pomaga. Dodatkowo na czubku głowy ma cały czas bardzo suchą i podrażnioną skórkę, która nie wygląda jak ciemieniucha...ale pewnie nią jest, bo czy mógłby to być na przykład objaw alergii?
Jakie macie sposoby na to, bo podreperować te skórkę poza rozgrzaną oliwką?
Czy można zastosować jakieś kosmetyki? Myślałam o kremie z serii AA.
Czy któraś Was go używała? Jak go oceniacie? Jakie rezultaty?
 
my mielismy podobny problem jak wy, nam polecila lekarka emolium emulsja do suchej skory, smarujesz na suche wloski 3 razy dzienie i wyczesujesz, po tyg nie bylo ciemieniuchy, uzywalismy tylko tego oliwka nie pomagała wiec zaprzestalismy jej uzywac. A mój syn m iał a,ż skorupe z tej ciemieniuchy
 
Ja stosowałam "Olejuszkę" Skarb Matki i super zadziałała (kupiłam w aptece). Do tego polecono mi masować taką natłuszczoną główkę zwilżoną pieluszką tetrową. Trochę się z tym namęczyłam zważywszy że miałam to razy dwa ale ładnie zeszło i już nie wróciło.
 
ale nie kazde dziecko moze uzywac olejuszki. Np MOja Amelka miala uczulenie.
My mielismy podobny problem bo Mala miala prawie cala glowkie i brwi...
nie moglismy zwalczyc tego dziadostwa bylismy u lekarza najpierw kazala oliwka,potem jakimis innymi preparatami az posmarowalam jej glowe maslem i dopiero zaczelo schodzic ale ten nie wszystko.dostalismy na recepte lek primafucort czy cos w tym stylu-fakt ze ze sterydami ale dopiero wtedy calkowicie zeszlo
 
Do góry