reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cień cienia na teście ??

Dziewczyny myślicie, że test o czułości 25 w 32 dc jest już wiarygodny? Tydzień temu w ndz czyli 25 dc miałam lekkie plamienie. Śluz zabarwiony na brązowo, jak kawa z mlekiem. Tylko na papierze.
Dzisiaj z porannego moczu test negatywny.
Myślicie, że gdyby tydzień temu była implantacja to dzisiaj test wyszedł już by pozytywny?
Cykle mam 28-32 dni, na razie nie czuję, żeby miała przyjść @
Idz na bete ,to jest najpewniejsze , z testami różnie bywa ,
 
reklama
Idz na bete ,to jest najpewniejsze , z testami różnie bywa ,
Dziewczyny mój cykl tym razem jeszcze się nie skończył, a to już 38 dzień 🙉
Dzisiaj byłam ginekologa, bo zrobiłam też drugi test w 36 dc z porannego moczu o czułości 10 i też negatywny. Lekarz najpierw na usg powiedział, że jest krwiak o wielkości ok 3 cm, a potem jeszcze sprawdził i powiedział, że wygląda jakby płyn owulacyjny. To co to za krwiak? Torbiel? Mimo owulacji? Zrobiłam jeszcze badanie progesteronu i mam 6,42 ng/ml. Czyli owu była. Może się przesunęła mocno i dlatego miesiączki nadal nie ma. Ale żałuję teraz, że nie dopytałam lekarza o ten pęcherz na jajniku. Bo skupiłam się na tym, że owulacje chyba jednak miałam, a już byłam pewna, że nie, dlatego się ucieszyłam że jest cień szansy na ciąże jednak.
Jeśli pęcherzyk graafa pęknie, uwolni się płyn i jajeczko to już innych pęcherzów nie ma?
 
Dziewczyny mój cykl tym razem jeszcze się nie skończył, a to już 38 dzień 🙉
Dzisiaj byłam ginekologa, bo zrobiłam też drugi test w 36 dc z porannego moczu o czułości 10 i też negatywny. Lekarz najpierw na usg powiedział, że jest krwiak o wielkości ok 3 cm, a potem jeszcze sprawdził i powiedział, że wygląda jakby płyn owulacyjny. To co to za krwiak? Torbiel? Mimo owulacji? Zrobiłam jeszcze badanie progesteronu i mam 6,42 ng/ml. Czyli owu była. Może się przesunęła mocno i dlatego miesiączki nadal nie ma. Ale żałuję teraz, że nie dopytałam lekarza o ten pęcherz na jajniku. Bo skupiłam się na tym, że owulacje chyba jednak miałam, a już byłam pewna, że nie, dlatego się ucieszyłam że jest cień szansy na ciąże jednak.
Jeśli pęcherzyk graafa pęknie, uwolni się płyn i jajeczko to już innych pęcherzów nie ma?
A może chodziło o torbiel krwotoczna? Czasami powstają takie po owulacji.
 
A może chodziło o torbiel krwotoczna? Czasami powstają takie po owulacji.
Czytam o tym w internecie i chyba tak, będzie to torbiel krwotoczna, ale skoro mam progesteron ponad 6 to chyba torbiel z ciałka żółtego a nie pęcherzyka graafa.
Ciekawe czy jest jeszcze szansa, że to ciąża...
Taki znalazłam wpis w internecie:
"W przypadku torbieli krwotocznej czynnościowej, organizującej się z pęcherzyka Graafa, w danym cyklu nie dochodzi już do owulacji. W sytuacji, kiedy torbiel krwotoczna jajnika tworzy się z ciałka żółtego, to do owulacji już musiało dojść, więc teoretycznie torbiel krwotoczna może współistnieć z wczesną ciążą."
 
Jeżeli torbiel jest z ciałka żółtego, a ty masz progesteron wskazujący na przebytą owulację to wydaje mi się, że szansa na ciążę jest. Jednak na testy zdecydowanie za wcześnie. Ja bym na twoim miejscu odczekała jakieś 14 dni i zrobiła test. Oczywiście jeżeli @ nie przyjdzie. Implantacja ma miejsce 6-12 dni po owulacji, plus jakieś 2-3 dni na wytworzenie bety. A Ty nie wiesz kiedy owulacja była.
 
36 dc to za wcześnie na test? 😔 Taki wynik progesteronu może świadczyć, że owulacja była niedawno? Da się po wyniku progesteronu wnioskować kiedy była?
 
36 dc to za wcześnie na test? 😔 Taki wynik progesteronu może świadczyć, że owulacja była niedawno? Da się po wyniku progesteronu wnioskować kiedy była?
Źle mnie zrozumiałaś, gdybyś wiedziała kiedy była owulacja, to nie byłoby za wcześnie. Tylko ty nie wiesz. A gin ci powiedział, że jest płyn poowulacyjny. Wiesz nie jestem ginekologiem, ale mój lekarz twierdzi, że płyn utrzymuje się do kilku dni w zatoce. Więc wywnioskowałam, że owulacja była niedawno.

Może błędnie 🤷
 
Źle mnie zrozumiałaś, gdybyś wiedziała kiedy była owulacja, to nie byłoby za wcześnie. Tylko ty nie wiesz. A gin ci powiedział, że jest płyn poowulacyjny. Wiesz nie jestem ginekologiem, ale mój lekarz twierdzi, że płyn utrzymuje się do kilku dni w zatoce. Więc wywnioskowałam, że owulacja była niedawno.

Może błędnie 🤷
Aaa ok nie wiedziałam o tym płynie. Dziękuję za odpowiedź 🙂
 
reklama
Tak czy inaczej powodzenia. Trzymam kciuki 🙃🙂 daj znać jak się sprawy mają za jakiś czas 🙂
A jeszcze sprawdziłam sobie jak wygląda ciałko żółte na usg i to wygląda identycznie jak to co u mnie! To może jednak nie torbiel, a ciałko żółte. Lekarz najpierw zobaczył pęcherzyk, zmierzył, że ma 3 cm, a potem na monitorze zrobił jakby taki kontrast i na kolorowo się coś pokazało i on powiedział "to mi wygląda na płyn owulacyjny" a potem wysłał na progesteron.
Bo myślę, że gdyby był pewiem, że to torbiel to coś by potem o tym jeszcze wspomniał, a on się skupił na tym, żeby sprawdzić czy na pewno owu była...
 
Do góry