reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cien cienia na tescie

Ale generalnie ważne jest robienie testu owulacyjnego?
czy jest możliwe że owulacja wystąpiła wcześniej, a test jest teraz pozytywny?

Testy LH wykrywają wzrost tego hormonu. Przyjmuje się, że po max. 36h (choć pojawiają się już badania, że nawet 48h) od tzw. piku powinna być owulacja.
Ale ... to tylko kawałek papierka, nie potwierdzi na 100% owulacji bo jest tu sporo zmiennych.
Wzrost LH nie oznacza, że pęcherzyk pęka więc można mieć pik, a do owulacji nie dochodzi.
Przyjmuje się, że komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia w ciągu max.24h (niektóre opracowania mówią, że to jednak tylko max.6h), proces dotarcia plemników to też jakieś 6h. Są dziewczyny co mają bardzo krótki pik i muszą robić testy nawet 3-4 razy dziennie. Są też takie, u których testy w ogóle nie będą wychodzić (np. przy PCOS).

Podsumowując można mieć pecha np. bardzo krótki pik, owulację tego samego dnia, krótką żywotność komórki, wolne plemniki i współżycie po piku to już będzie za późno.

Oczywiście warto je robić, ale dobrze jest sobie coś do tego dołożyć np. mierzenie temperatury i/lub monitoring (chociaż 1-2) żeby wiedzieć, jak to u Ciebie ostatecznie wygląda i czy się sprawdza. Warto też mieć aplikację PREMOM, która oznaczy Ci pik.

Niemniej jednak zdrowa para około 30-latków, uprawiającą seks co 2-3 dni, ma w każdym cyklu 30% na ciążę i jeżeli do roku tej ciąży nie ma to też jest okej - więc w tym czasie warto cieszyć się po prostu seksem.

I podając swój przykład u mnie test ciemniał przez 3 dni tj. już w sobotę kreska wydawała się całkiem mocna, ale gdybym miała ocenić to ustaliłabym pik na poniedziałek (aplikacja się wahała czy nie niedziela), według ulotki więc owulacja powinna być we wtorek i ... gdybym czekała to raczej nic z tego bo wszystkie USG zgodnie twierdziły, że do zapłodnienia musiało dojść w niedzielę
 
reklama
Krwawienia brak , idę w poniedziałek na betę zobaczyć czy spadła, stoi w mieście czy urósła , w środę mam wizytę więc mam nadzieję że lekarz powie mi co dalej . Piersi mam obrzmiale i bolą, brzuch czasem pobolewa ale nie jest to siły bol , coś podobnego do boli mieksaczkowych ale nie do końca.

Niestety będę brutalnie szczera - przyrost jest poniżej normy. Niby uznaje się ją za 66% ale zazwyczaj przy tak niskich wartościach ta beta rośnie szaleńczo często po 200-500%. Objawy zwykle są spowodowane wysokim progesteronem, a u Ciebie on jest naprawdę ładny. Lekarz może zobaczyć pęcherzyk w macicy jeżeli beta jest powyżej 1000 więc w środę jest na to mała szansa. Uważaj - bez potwierdzenia, że je pęcherzyk jest w macicy przemyśl ewentualne leki, które mógłby Ci dać lekarz bo niska beta, ale rosnąca to jeden z markerów ciąży pozamacicznej
 
Niestety będę brutalnie szczera - przyrost jest poniżej normy. Niby uznaje się ją za 66% ale zazwyczaj przy tak niskich wartościach ta beta rośnie szaleńczo często po 200-500%. Objawy zwykle są spowodowane wysokim progesteronem, a u Ciebie on jest naprawdę ładny. Lekarz może zobaczyć pęcherzyk w macicy jeżeli beta jest powyżej 1000 więc w środę jest na to mała szansa. Uważaj - bez potwierdzenia, że je pęcherzyk jest w macicy przemyśl ewentualne leki, które mógłby Ci dać lekarz bo niska beta, ale rosnąca to jeden z markerów ciąży pozamacicznej
Niestety wiem także nie liczę na pozytywne zakończenie, wolałbym raczej dostać leki żeby jak najszybciej się oczyścić, na ten moment właśnie boję się pozamacicznej albo poronienia zatrzymanego , nie zostalo mi nic innego jak czekać na wizytę i decyzję lekarza co robimy , mam nadzieję że jednak oczyści się samo ,ale narazie nic na to nie wskazuje ,bo tak jak mówię nie mam jakiś mocych bóli ani plamień a co dopiero krawienia .
 
Spadło wczoraj do 7 dzisiaj dostałam @ , także szczerze mówić jestem uspokojona ze samo się oczyści a dzięki temu ze tak wcześnie tesowalam i wychwyciłam ze na chwilę coś się zaczęło dziać wiem że się da ,bo już zaczynałam się denerwować ze nie wychodzi, także teraz czekamy aż skończy się @ , później zaczynamy od nowa przygodę z testami owulacyjnym i liczę na to że już w kolejnym cyklu się uda 😊 ale tym razem test ciazowy najwcześniej parę dni po spóźnionej @ zeby nie dokładać sobie stresów, jestem nastawiona optymistycznie także trzymajcie kciuki 😊 Będzie dobrze ! Musi być 😊 Trzymam też kciuki za wszystkie starczki 😊
 
Spadło wczoraj do 7 dzisiaj dostałam @ , także szczerze mówić jestem uspokojona ze samo się oczyści a dzięki temu ze tak wcześnie tesowalam i wychwyciłam ze na chwilę coś się zaczęło dziać wiem że się da ,bo już zaczynałam się denerwować ze nie wychodzi, także teraz czekamy aż skończy się @ , później zaczynamy od nowa przygodę z testami owulacyjnym i liczę na to że już w kolejnym cyklu się uda 😊 ale tym razem test ciazowy najwcześniej parę dni po spóźnionej @ zeby nie dokładać sobie stresów, jestem nastawiona optymistycznie także trzymajcie kciuki 😊 Będzie dobrze ! Musi być 😊 Trzymam też kciuki za wszystkie starczki 😊
mocno trzymam kciuki i czekam na dobre wieści 💪💪😘
 
Do góry