reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cien cienia na tescie

reklama
Ta kreska jest trochę dziwna, skłaniałabym się do powtórki wieczorem ale typowałabym, że chyba można uznać za pozytywny, kreski wyglądają podobnie.
Dziękuję. Tak zrobię, powtórzę jeszcze wieczorem test, bo od tygodnia testuję dwa razy dziennie. Już myślałam że będzie cykl bezowulacyjny, a tu wygląda na to że owulacja płata figle i przesunęła się o 3 dni aż. A okres mam jak w zegarku, max 1 dniowe odchylenie..
 
Dziękuję. Tak zrobię, powtórzę jeszcze wieczorem test, bo od tygodnia testuję dwa razy dziennie. Już myślałam że będzie cykl bezowulacyjny, a tu wygląda na to że owulacja płata figle i przesunęła się o 3 dni aż. A okres mam jak w zegarku, max 1 dniowe odchylenie..

Ale to jakby trochę nie ma związku - prawidłowa faza lutealna (po owulacji) trwa od 10 do 16 dni.
Oznacza to, że mając cykl 28 dni, Pani X będzie miała owulację w 12 dniu cyklu, a Pani Y w 18 dniu cyklu i u jednej i u drugiej będzie to prawidłowe i okej. Dlatego, tak ważny jest regularny seks co 2-3 dni przy staraniach o dziecko :)
 
Ale to jakby trochę nie ma związku - prawidłowa faza lutealna (po owulacji) trwa od 10 do 16 dni.
Oznacza to, że mając cykl 28 dni, Pani X będzie miała owulację w 12 dniu cyklu, a Pani Y w 18 dniu cyklu i u jednej i u drugiej będzie to prawidłowe i okej. Dlatego, tak ważny jest regularny seks co 2-3 dni przy staraniach o dziecko :)
Ale generalnie ważne jest robienie testu owulacyjnego?
 
reklama
Do góry