reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cienka blizna z dziurą po cc a kolejna ciąża

Lenkka28

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2019
Postów
108
Cześć dziewczyny może któraś też była w takiej sytuacji otóż byłam u ginekologa bo staramy się o rodzeństwo dla synka . Pierwsza ciąża skończyła się cc . Na wizycie u ginekologa dowiedziałam się że mam cienka bliznę na macicy i na usg widać jak to lekarz ujął dziurę tuż koło blizny, która może utrudniać zajście w ciążę. Czy któraś tak miała? Udało wam się zajść w ciążę
 
reklama
A ja słyszałam, że bardzo trudno oszacować „grubość” blizny. Że jeżeli- odpukać, coś się dzieje to bazuje się głównie na odczuciach ciężarnej. Od jednej lekarki słyszałam, że blizna cienka. Na prenatalnych słyszałam, że wcale nie. I właśnie, że b. ciężko określić jak jest. O dziurze szczęśliwie nikt nic nie wspominał.
 
Ja mam bliznę po dwóch cięciach i lekarz oglądał/oceniał ją po pierwsze na bardzo dobrze wypełnionym pęcherzu, a po drugie w ciąży ta blizna dość mocno pracuje. U mnie teraz w 3 trymestrze tak naprawdę okazało się, że jest za cieńka i już na tyle rozciągnięta, że nie mam szans na poród sn. A Twój lekarz coś więcej na temat tej "dziury" powiedział?
 
Ja mam bliznę po dwóch cięciach i lekarz oglądał/oceniał ją po pierwsze na bardzo dobrze wypełnionym pęcherzu, a po drugie w ciąży ta blizna dość mocno pracuje. U mnie teraz w 3 trymestrze tak naprawdę okazało się, że jest za cieńka i już na tyle rozciągnięta, że nie mam szans na poród sn. A Twój lekarz coś więcej na temat tej "dziury" powiedział?
Tylko tyle że jest i widać na usg czarna plamę przy bliźnie. Staramy się o drugie dziecko myślałam że nie mam owulacji ale lekarz powiedział że była 1-2 dni temu. Teraz się zastanawiam czy skoro mam owulacje czy to ta dziura nie utrudnia zajście w ciążę.?
 
Tylko tyle że jest i widać na usg czarna plamę przy bliźnie. Staramy się o drugie dziecko myślałam że nie mam owulacji ale lekarz powiedział że była 1-2 dni temu. Teraz się zastanawiam czy skoro mam owulacje czy to ta dziura nie utrudnia zajście w ciążę.?
Warto dopytać się innego lekarza jak to fachowo nazywają i co robią z takim odkryciem? Jakie są konsekwencje takiej "dziury". A może to nisza?? Skoro teraz ją widać to co dopiero jak będzie powiększać się wraz z macicą.
 
Cześć dziewczyny może któraś też była w takiej sytuacji otóż byłam u ginekologa bo staramy się o rodzeństwo dla synka . Pierwsza ciąża skończyła się cc . Na wizycie u ginekologa dowiedziałam się że mam cienka bliznę na macicy i na usg widać jak to lekarz ujął dziurę tuż koło blizny, która może utrudniać zajście w ciążę. Czy któraś tak miała? Udało wam się zajść w ciążę
Również z mężem staramy się o rodzeństwo dla córki, nasze starania to już ponad 2 lata... Też mam dziurę przy cc. Lekarz zapytał tylko czy mam plemienia po okresie, ale taka uroda to w niczym nie przeszkadza czasem się tak zdarza mogą występować plemienia między miesiączkami i miesiączki mogą być bardziej bolesne- taka jego opinia. U nas wszytskie badania dobrze, teraz czeka mnie badanie drożności
 
reklama
Ta dziura to tzw. nisza, niche, ubytek w bliznie po cc. Mozesz pod tymi haslami szukac to na pewno cos wiecej znajdziesz. To tak jakby przeciecie macicy po cc nie zroslo sie

Również z mężem staramy się o rodzeństwo dla córki, nasze starania to już ponad 2 lata... Też mam dziurę przy cc. Lekarz zapytał tylko czy mam plemienia po okresie, ale taka uroda to w niczym nie przeszkadza czasem się tak zdarza mogą występować plemienia między miesiączkami i miesiączki mogą być bardziej bolesne- taka jego opinia. U nas wszytskie badania dobrze, teraz czeka mnie badanie drożności
Ja miesiączki mam mało bolesne tylko tyle że tres ona 7dni jeden dzień w miarę obfity a reszta to takie plamienia przed ciąża miałam 5 dniowy okres i bolał brzuch.
Lekarz powiedział że w ciągu roku jak nie uda się zajść to będziemy "naprawiać" tą dziurę. Staramy się pół roku i narazie bez efektów. O pierwsza ciążę 3 lata walczyliśmy.
 
Do góry