reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciepło podczas snu ....

nata_shka

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Lipiec 2009
Postów
77
Miasto
Bialystok
Witam,
dziewczyny mam problem na który może któraś z was ma sposób. Mój roczny synek podczas snu czesto sie rozkrywa. Śpi w swoim pokoju i (może jestem złą matką) ale mi ciężko jest samej z siebie się wybudzić, budzik tez nie jest rozwiązaniem. Jest juz za duzy na śpworek chyba no i nie wiem co robić....
 
reklama
A nie mozesz ogrzewania podkręcić? Nasz synek też rozkopuje się,ale kilka razy w nocy go nakrywam...a nawet jeśli nie nakryję to i tak mam na tyle ciepło w mieszkaniu,że nie ma mowy o zimnie w nocy:)
 
W jakim wieku jest Twoje dziecko? Dziecku, które śpi na brzuchu i przekręca się na boki we śnie nie kupiłabym śpiworka. Mój synek we śnie wędruje po całym łóżeczku i wyobrażam sobie ograniczenia swobody,
 
A w czym on spi? Bo jezeli ma cienka pizamke np. bez stop to mozna ubrac dodatkowo dluzsze skarpetki, a pod sama pizamke jeszcze jakis "kaftanik" lub body...Albo poszukac grubszej pizamki...Podkrecanie ogrzewania nie jest najzdrowsze, dlatego warto "cieplej ubrac".
 
Moje dziecko ma roczek. Śpi w śpiochach i body (albo samo z długim rękawem) albo body z krotkim rękawem + kaftanik. W jego pokoju na noc podkrecam ogrzewanie zeby w pokoju bylo ciepło nie gorąco. W czasie snu zmienia pozycje na bardzo różne więc śpiworek odpada. On po prostu przewraca się z boku na bok kilka razy a kołderka ciagnie się za nim aż w koncu kolderka zostaje sobie a on sobie. :/
 
To cie uspokoje, bo ja tez nie wstaje w nocy aby przykryc moje Malenstwo. Zanim pojdziesz spac sprawdz jedynie czy jego cialko - brzuszek, ewentualnie karczek (chociaz ten moze byc chlodny) jest cieply. Bo dzidzie jak im zimno to czuja sie niekomfortowo i np. wtedy moga sie budzic w nocy z placzem. A jesli jest mu cieplo nawet po zrzuceniu z siebie koldry, to znaczy ze mu dobrze i jest cieplo ubrany!
 
reklama
Pamiętam jak to było z moją ciocią. Jej córeczka co noc się rozkopywała, a wtedy nie było chyba jeszcze w sprzedaży śpiworków więc przywiązywała kołderkę do barierek łóżeczka. Przez jakiś czas ten sposób działał...

Aspel
 
Do góry