reklama

Ciepło podczas snu ....

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez nata_shka, 6 Październik 2010.

1. nata_shka

nata_shka Zaangażowana w BB

Witam,
    dziewczyny mam problem na który może któraś z was ma sposób. Mój roczny synek podczas snu czesto sie rozkrywa. Śpi w swoim pokoju i (może jestem złą matką) ale mi ciężko jest samej z siebie się wybudzić, budzik tez nie jest rozwiązaniem. Jest juz za duzy na śpworek chyba no i nie wiem co robić....

2. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

A nie mozesz ogrzewania podkręcić? Nasz synek też rozkopuje się,ale kilka razy w nocy go nakrywam...a nawet jeśli nie nakryję to i tak mam na tyle ciepło w mieszkaniu,że nie ma mowy o zimnie w nocy:)

3. reklama
  4. marysia868

marysia868 mama Macieja

albo kupwiekszy spiworek

5. Takhisis

W jakim wieku jest Twoje dziecko? Dziecku, które śpi na brzuchu i przekręca się na boki we śnie nie kupiłabym śpiworka. Mój synek we śnie wędruje po całym łóżeczku i wyobrażam sobie ograniczenia swobody,

6. JoJoB

JoJoB mamuniaDziabunia

A w czym on spi? Bo jezeli ma cienka pizamke np. bez stop to mozna ubrac dodatkowo dluzsze skarpetki, a pod sama pizamke jeszcze jakis "kaftanik" lub body...Albo poszukac grubszej pizamki...Podkrecanie ogrzewania nie jest najzdrowsze, dlatego warto "cieplej ubrac".

7. Takhisis

ja nie mówię o podkręcaniu do 30 stopni, że ma być niezdrowo:)

8. nata_shka

nata_shka Zaangażowana w BB

Moje dziecko ma roczek. Śpi w śpiochach i body (albo samo z długim rękawem) albo body z krotkim rękawem + kaftanik. W jego pokoju na noc podkrecam ogrzewanie zeby w pokoju bylo ciepło nie gorąco. W czasie snu zmienia pozycje na bardzo różne więc śpiworek odpada. On po prostu przewraca się z boku na bok kilka razy a kołderka ciagnie się za nim aż w koncu kolderka zostaje sobie a on sobie. :/

9. JoJoB

JoJoB mamuniaDziabunia

To cie uspokoje, bo ja tez nie wstaje w nocy aby przykryc moje Malenstwo. Zanim pojdziesz spac sprawdz jedynie czy jego cialko - brzuszek, ewentualnie karczek (chociaz ten moze byc chlodny) jest cieply. Bo dzidzie jak im zimno to czuja sie niekomfortowo i np. wtedy moga sie budzic w nocy z placzem. A jesli jest mu cieplo nawet po zrzuceniu z siebie koldry, to znaczy ze mu dobrze i jest cieplo ubrany!

10. reklama
  11. kari21

kari21 Usmiechnieta_mama

spokojnie, jesli zapewniasz dobra temp w pokoju, odpowiednio go ubierasz to trudno ze sie rozkopuje, ale marznac nie powinien.

12. Berenika108

Berenika108 Początkująca w BB

Pamiętam jak to było z moją ciocią. Jej córeczka co noc się rozkopywała, a wtedy nie było chyba jeszcze w sprzedaży śpiworków więc przywiązywała kołderkę do barierek łóżeczka. Przez jakiś czas ten sposób działał...

Aspel

Poleć forum