reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cieśń nadgarstka w ciąży, drętwienie rąk

Kwiat Jabłoni

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Październik 2020
Postów
261
Cześć, czy może któraś z was miała ostrą postać cieśni nadgarstków w ciąży? U mnie robi się coraz gorzej tak od dwóch tygodni, nie czuję już jednego palca i wyglada na to ze zjawisko postępuje. Nad ranem budzi mnie bol nadgarstków, w dzień dłonie są zdrętwiałe i rzeczy wypadają z rąk. Wiem ze to dość powszechne w ciąży, przedtem tez miałam takie tendencje, ale mam jeszcze 3 miesiące do porodu i trochę się boję co będzie za dwa tygodnie, miesiąc, dwa... i czy faktycznie przejdzie po urodzeniu dziecka. We wtorek mam wizytę u gin i może coś doradzi, może fizjoterapeuta, jakieś ćwiczenia, dieta? Coś wam pomogło?
 
reklama
Ja miałam od 7 miesiąca ciąży, tylko to nie jest zespół cieśni, a zespół de Quervaina.
Mi pomagały opaski na nadgarstek, trochę masaże i ćwiczenia, a przeszło samo po ok. 7-7,5 miesiąca po porodzie :(
Miałam iść ok. 5 miesiąca na zastrzyk ze sterydu, ale wtedy byłam chora i nie mogłam iść. W sumie dobrze, że nie poszłam, bo jednak przeszło samo.

 
Masz może opuchnięte dłonie? Ja spotkałam się z takimi objawami w wyniku zatrzymania wody w organizmie (nie u mnie, u koleżanki). Drętwienia i brak czucia ustąpiły dopiero po 8-9 miesiącach po porodzie.

Natomiast dzięki @mouna87 - mam problemy z kciukami, dokładnie takie, jak opisałaś. Sądziłam, że to hormonalne i czekam aż przejdzie, a tu mijają kolejne miesiące i bez poprawy. Założę sobie ortezę na jedną dłoń i zobaczę czy jest coś lepiej. A jak nie... to do lekarza.
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam od 7 miesiąca ciąży, tylko to nie jest zespół cieśni, a zespół de Quervaina.
Mi pomagały opaski na nadgarstek, trochę masaże i ćwiczenia, a przeszło samo po ok. 7-7,5 miesiąca po porodzie :(
Miałam iść ok. 5 miesiąca na zastrzyk ze sterydu, ale wtedy byłam chora i nie mogłam iść. W sumie dobrze, że nie poszłam, bo jednak przeszło samo.

Ja podejrzewam u siebie jedno i drugie...😔 Czyli zaczynam się przyzwyczajać do myśli ze kiedyś przejdzie, ale nie prędko. Masakra
 
Masz może opuchnięte dłonie? Ja spotkałam się z takimi objawami w wyniku zatrzymania wody w organizmie (nie u mnie, u koleżanki). Drętwienia i brak czucia ustąpiły dopiero po 8-9 miesiącach po porodzie.

Natomiast dzięki @mouna87 - mam problemy z kciukami, dokładnie takie, jak opisałaś. Sądziłam, że to hormonalne i czekam aż przejdzie, a tu mijają kolejne miesiące i bez poprawy. Założę sobie ortezę na jedną dłoń i zobaczę czy jest coś lepiej. A jak nie... to do lekarza.
opuchnięcie jest niewielkie, nawet mogłabym nosić obrączkę przez większość dnia. Za to kiedyś miałam robione usg pod katem zespołu de Quervaina i niestety okazało się ze mam jakieś nadprogramowe ścięgna w ogóle +bardzo szczupły nadgarstek i manualna, precyzyjna praca. Chyba jestem skazana na te dolegliwości, ale to tak utrudnia życie 😢 chyba spróbuję masaże i fizjoterapie jak się trochę uspokoi z wirusem
 
Do góry