reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne mamy roczników

Ja wstaje z synkiem, jak ma dobry dzień, to uda mi się skraść 10 minut, ale przeważnie stawia całą rodzinę do pionu wraz ze swoją pobudką.

U nas ciężko z rutyną, wszystko zależy ile drzemek ma w ciągu dnia, o której wieczorem pójdzie spać, czy je w nocy, czy nie. Jak ma 2 drzemki, idzie spać 18.30-19.30, ale wstaję o4ej lub 4.30🙈 Jak ma 3 drzemki lub 2 dłuższą, to zasypia w przedziale 20-22ga obudzi się 5.30, czasami 6.30.

Jak nie je w nocy, to po przebudzeniu od razu śniadanie, jak je w nocy, to śniadanie ok 7-8ej.

W dzień pada po 3 lub 5h aktywności, nie da się go uśpić o konkretnej godzinie, musi być zmęczony.

Wieczorem zawsze mamy rutynę, wspólne odkurzanie, kąpiel, wyciszająca zabawa i mleko. Jak dobrze pójdzie, to po nim zasypia, ale bywają takie dni, że mimo, że zasypia na stojąco, jest tak uparty, że nie pójdzie spać i broi jeszcze przez 1h lub 2h.

Ale zaczyna mi wreszcie przesypiać noce (budzi się kilka razy, ale głaskanie, podanie smoka pomaga), więc jestem mega zadowolona, bo kiedyś miał trylion pobudek i trzeba było go nosić i bujać większość nocy.

Także teraz jak pośpi w nocy ciągiem 5-6hto dla mnie luksus 👅
Miłego popołudnia 🙃😉
 
reklama
Ooo kurczę to widzę, że u was ciężko coś z nim zaplanować ;)
U nas zazwyczaj 1-2 pobudko, ale niestety trzeba go wyjąć z łóżeczka i pobujać na fotelu bujanym. Inaczej nie zaśnie, bo on wstaje i czeka aż go weźmiesz...
 
To może i ja dołączę 😉 Na stanie roczniak, kolejne urodzi się w październiku. W odróżnieniu od waszych chodzi spać później, bo o 22/23,wle za to wstaje 8/9. Odkąd zaszłam w ciążę i skończyliśmy kp, przesypia ładnie całe noce. Czasem się obudzi, ale wystarczy go przytulić, żeby zasnął dalej 😁
 
To ja też dołączę 🙂 w domu jest 13 miesięczny synek, a ja w 4 miesiącu ciąży. Czuję się okropnie zmęczona, nadal mam problemy z jedzeniem. W dodatku pierworodny jeszcze nie chodzi, więc noszenia mamy dużo, a to 12 kg! Zasypia o 20, ale budzi się co godzinę w nocy, żeby mama (koniecznie mama!) przytuliła. Przytulę i śpi dalej. Oczywiście w nocy ląduje z nami w łóżku i już śpimy w 3 resztę nocy, do około 6 rano. A w dzień tylko jedna drzemka...
 
Mam dziecko półtoraroczne i końcówkę drugiej ciąży. Niexwiem jak to będzie po porodzie. Pierwsze dziecko przestało ssać pierś w 8 miesiącu. W 9 raz miało. Ogólnie udało się od razu odzwyczaić od noszenia, no nie mogłam. Czworakiwanie najpierw, teraz za rączkę. Wszędzie za mną, ale dużo pomaga.
 
Do góry