reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Sylwia kciuki kciuki kciuki! ale jestem podekscytowana! zdrówka dla całej Waszej rodzinki i jak będziesz miała możliwość to nas tu informuj!:-) już niebawem dołączysz do grona mamusiek!:cool2:

elleni czytałam gdzies, ze materace gryka kokos pianka są dobre dla dzidzi, a tu teraz takie wieści:/ to jakie materace kupować? jak myslicie?

martaczi jasnę, że wyślę, ale jutro,ok? bo mam mnóstwo swoich notatek i muszę je odszukać :-D jeśli chodzi o wyniki to na pewno wszystko bedzie ok! czyli w srode spodziewasz sie wyników? no tak za chwilę połowa za Tobą, czas zacząć wić gniazdko dla maluszka :-D ciekawe czy synek już Ci nie zrobi więcej niespodzianek jeśli chodzi o płeć;-) przypomnij kiedy masz wizytę?

nie wiecie co z Mają? miejmy nadzieję, że pochłaneło ją macierzyństwo...

Fusun co u Was kochana?

lawendowy Twój suwaczek też nieźle zapiernicza. Kiedy Ty kobieto wskoczyłaś w III trymestr?:> jak tylko Sylwia nam się ładnie rozpakuje wskakujesz na 2 miejsce!
 
reklama
lawendowy_sen oj tak, bardzo miło wspominam sobotni dyżur. Był na prawdę bardzo sympatyczny :tak:.


szyszka o ile internet w telefonie nie będzie szwankował, to dam znać jeszcze ze szpitala.



A do mnie chyba zaczęło docierać, że idę do szpitala. Jak ja nie lubię takich miejsc :no:, do 5 rano z wrażenia nie spałam. Póki co zamierzam się jeszcze odstresować i na 12 idę do fryzjera, a jak mąż wróci z pracy to mnie zawiezie do szpitala na 16 :cool:.

Cały weekend szykowałam jedzenie, aby mąż przez tydzień nie padł z głodu i grubo przesadziłam. Rosół, bigosik, sos z pieczarek, rybkę po grecku i do tego kompot. I wszystko w ilości jak dla pułku wojska. Teraz zastanawiam się, czy nie zamrozić części bo gdzie on to wszystko zje :eek:.

Ehhh i pomyśleć że za 24 h będę już matką :szok:.


Miłego dnia dziewuszki
 
Sylwia tik-tak o Mtko to już czas jestem tak podekscytowana ja to bym ja miała iść rodzić Kochana trzymam kciuki z całych sił!!!
Fusun Kochana cały czas myślę o Was mam nadzieję, że już od rana Cie badają i dowiesz się czegoś więcej :tak:
Megi jak oko?
Minni, Zuzia, Jogo co u Was?
Szyszka ja już chodzę po ścianach myślę, że lada dzień będzie wynik w czwartek minie 3 tydzień więc liczę na ten tydzień!!!
właśnie próbuję się dodzwonić i umówić na usg ale non stop zajęte może przy okazji przełączą mnie do laboratorium i dowiem się co tam z moimi wynikami
 
Sylwia kto wie, moze jak już będziesz po, to męza pusci stres i dostanie mega apetytu;-)dobra z Ciebie zonka:tak: mam nadzieję, że będziesz miała łączność i ciotki będą na bieżąco co u Ciebie i Wiktorka. O wow! o której masz jutro cc?

martaczi
oto moja lista:
higiena/kosmetyki:
- mydełko w płynie
- oliwka lub emulsja
- nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
- płatki higieniczne
- szpatułki do uszu
- spirytus 70% do pępuszka i gencjana
- termometr do wody
- termometr do ciała
- wanienka
- gruszka do noska
- chusteczki nawilżone
- pieluszki jednorazowe (1 opakowanie jedynek i 1 opakowanie dwójek)
- maść na odparzenia
- krem ochronny (na słońce)
- płyn do prania
- podkłady jednorazowe (na przewijak, pod materacyk)
- hermetyczny kosz na pieluszki
- miękka szczoteczka do włosków
- gaziki jałowe
tekstylia
- pieluszki tetrowe (na początek kupię 10 sztuk)
- pieluszki bawełniane ( ok 5 sztuk)
- znalazłam też takie pieluszki bawełniane,które z jednej strony mają ceratkę i chyba tez pokuszę się o 5 sztuk
- poszewka na przewijak
- 2 kocyki
- 2 ręczniki z kapturkiem
- kołderka,podusia + dwa komplety pościeli
- 2 przescieradełka z gumką
- rożek (nie wiem czy 1 czy 2?)
Inne akcesoria
- łóżeczko
- przewijak (chyba taką nakładkę na łóżeczko kupię)
- materac
- lampkę nocną muszę zakupić bo jeszcze się nie dorobiłam, a nie chcę w nocy rozbudzać dzidziusia żarówą ;)
- wózek
- parasol do wózka
- torba na spacerki
- fotelik do samochodu
- szczoteczki do butelek
- smoczek
- butelki (kupię na początek 2)
- bujaczek
ubranka tu już się zaopatrzyłam:-D
- rękawiczki niedrapki (mam az 6 sztuk, bo nie mogłam się oprzeć takie były słodkie)
- skarpetki
- 3 bawełniane czapeczki
- mam sporo body z krotkim i z długim rękawkiem (mniej w rozmiarze 56 więcej 62)
- pajacyki
- spodnie "dresowe",kupiłam takie przyjemne w h&m, 2 szt w rozmiarze 56
- dwie sztuki spiochow z krotkimi nogawkami
nie wiem czy jeszcze nie dokupie spiochów.


Zastanawiam się jak się ubiera niemowlaka jak jest gorąco? nie chciałabym go przegrzać ;-)wystarczy sama pieluszka, albo jeszcze krótki bodziak na to? jestem kompletnie zielona:szok: jakbyscie miały jakieś uwagi co do mojej listy to jestem otwarta na sugestie :-D
 
szyszka jeżeli on to wszystko zje w te 4 dni, to trzeba będzie futryny poszerzać w domu :-p. Jeszcze mu przed chwilą zrobiłam jogurt z malin, nie wiem co mnie tak napadło z tym tworzeniem jedzenia. Może tak odreagowuję stres :szok:. A cesarkę będę miała 8-8:15 jutro, jeżeli nic nieprzewidzianego się nie zdarzy :tak:.

Uciekam do fryzjera :-D
 
Sylwia- widze, ze zadbalas o meza. Moze da rade, kto wie jak podziala stres na niego, moze bedzie go zajadal ?:laugh2: Na powaznie, to jutro kciuki zacisniete i czekam na Wiktorka, Oby wszysko poszlo sprawnie i szybko.

Fusun- zrobili Ci to usg? Jak sie czujesz?

Lolitka - wkrotce bedziesz na anszej liscie, nie ma watpliwosci :)

zuzia- mialas juz okazja porozmawiac ze swoja polozna?
 
sylwia życzę Ci mało bolesnej pionizacji i żeby ci się wszystko pięknie goiło:-)już niedługo przytulisz takie małe zawinięte w pieluszki, kocyki itd., przytulą ci to do policzka na stole operacyjnym jeszcze a on przestanie wtedy płakać :-D u mnie tak było i pewnie u każdej mamuśki!a to jedzenie to jak będziesz karmić piersią, to faktycznie tylko dla męża;-)bo same niewskazane rzeczy!
malinuśmacierzyństwo już mi "weszło w krew";-)dziękuję!mały jest boski!a jak twoja kruszyna?
 
szyszka - na szybko, bo temat byl juz walkowany, ale wiadomo trudno teraz to odszukac. to TYLKO i wykacznie moje opinie, nic nie narzucam, kazdy ma inne potrzeby.

przewijak na lozeczko - super sprawa, ja mam klopoty z kregoslupem i bardzo pomagal i ulatwial przewiajanie. Pokrowien na przewijak mialam frotkowy tez sie przydawal, proponuje kupic 2 bo czasami w trakcje przewijania zdazala sie np mega kupa i wszystko do prania.

kosmetyki dla dziecka - tez nakupowala, nic nie uzywam. Do konca trzeciego miesiaca tylko i wylacznie czysta woda( nawet przy zmianie pieluszek myslam pupe wacikiem z czysta woda). po 3 mjesiacu stosuje tylko plyn do kapieli i wieczorem bephanten do pupy. Mloda nie ma problemow ze skora, zero odparzen, suchej skory , nic sie nie dzieje. Tylko przez pierwsze dni miala sucha skore, ale to taki naskorek po porodzie on sie zluszczyl i od tego czasu wszysko ok. Moim zdaniem im wczesniej i wiecej kosmetykow dajemy to skora traci naturalne wlasciwosci do nawilzania itp. W Uk nie kaza tez niczym smarowac pepka, tak tez zrobilam, pepowinka odpadla na 6 dobe. Z tego co rozmawialam z koleznkami z Polski u nich trwalo to o wiele dluzej.

Ja rodzilam w lipcu i jak bylo goraco to mala ubieralam tylko w bodziaki z krotkim rekawkiem bez nozek, tak tez kladlam spac.

parsol do wozka - nie uzywalam, zeszle lato jak swiecilo slonce to na budke od wozka wieszalam pieluszke. W tym roku jako ze mala wieksza i ciekawa swiata zaku[ilam cos takiego, ale czekam na wysylke.
Amazon.co.uk: Sunnybaby 11272 Sun Sail for Prams SPF 50+ Black: Explore similar items
Nie wiem jak sie sprawuje parasolka, czy jak wietrznie to nie okreca.

posciel - kupilam plus 4 kompety na zmiane, wszysko lezy nowe. Poduszki nie wolno uzywac do roku dziecka, powinno spac na materacu. Dla mnie kolderka za duza/ciezka dla Ali ( na razie) . Mala spala albo w spiworku do spania a najczesciej kocyk. Kocy mam z 6 wszyskie w uzytku. Male, duze, polarowe, wleniene, full wypas.

Musze konczyc bo mala marudzi, moze jeszcze cos dopisze.
 
Fosum jestem Calum serduchem z wami.
Martaczi wiem ze sie stresujesz ale napewno będzie wszystko dobrze :) nie ma innej opcji.
sylwia aż ci zazdroszczę tak pozytywnie jutrzejszego spotkania z twoim przystojniakiem:)
szyszka zastanów sie czy potrzebujesz dwóch rozkow, w dzisiejszych czasach ludzie mało tego używają. Np ja kupiłam w prezencie dla mojego bratanka i użyli tylko raz bo powiedzieli ze nie chcą krępować małemu ruchów . Wiec teraz mi oddali ten rożek :)

A ja to bym chciała miec usg w domu i badać sie tak chociaż raz w tyg. Ostanie usg miałam 28 a juz bym chciała następne żeby sie upewnić ze z maleństwem wszystko dobrze. Mysle ze jest dobrze bo wszyscy mówią ze sie zmieniam znaczy rosnę:) brzuch wieczorem mam juz niczego sobie ale rano wyglądam jak bym przytyła . Nie moge sie doczekać ruchów ale wiem ze sobie jeszcze musze poczekać :(
 
reklama
Sylwia, jak to zleciało... Jutro Twój synek będzie oglądał świat po drugiej stronie brzucha. A Ty w końcu Go przytulisz. Super sprawa :)

U mnie nie dzieje się kompletnie nic. Nic nie robią i nawet nie zamierzają. Dziś na obchodzie był sam ordynator i skoro on powiedział, że usg nie jest do niczego potrzebne to żaden z jego podwładnych tym bardziej go nie zleci. Wydaje mi się, że gdybym była chociaż w 26 tc to może by coś robili, monitorowali. A ja mam wrażenie, że w moim przypadku postawili na moich dzieciach krzyżyk, bo przecież i tak nie da się ich uratować, jeżeli same nie zechcą ze mną zostać. Faktycznie, w tej sytuacji usg jest zupełnie zbędne, tylko koszt dla szpitala. Ale jak się zapytałam czy mogę wstać pod prysznic, to dostałam opieprz za samo pytanie. Wkurza mnie taka fałszywa troska.
 
Do góry