reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ostatnio juz cos źle sypiam, bolą mnie plecy, biodro w nocy, nie wiem czy przez cieżki brzuch czy jak, wstaje juz po kilka razy do toalety :(

Ciuszki mam juz poprane, smoczki i butelki wyparzac będę jakoś po świętach. Te podgrzewacze sterylizatory kupie dopiero po porodzie, dalej próbuje ogarnąć ten temat...
W ten weekend muszę znaleźć jakas torbę zeby spakować maluszka, dla siebie jakas mam nadzieje wygrzebać z szafy. Tutaj trzeba w dwóch osobnych sie pakować , w Pl tez?
A w srode podglądanie liska :-)
 
reklama
Agaawa przegapiłam wczoraj Twój post, chyba akurat odpisywałam i nie cofnęłam się z czytaniem. Cieszę się, że już wyszliście do domu i że miałaś dobrą opiekę, przynajmniej trauma poszpitalna nie zostanie ;-) Teraz uczcie się siebie z Piotrusiem. Czekamy na relację jak minął pierwszy dzień w domu :-)

Liskka u nas nie wiem czy są wytyczne co do toreb ale ja pakuję dwie osobne bo łatwiej to później ogarnąć logistycznie, zwłaszcza jak najpierw trafię na patologię i poleżę kilka dni to rzeczy dla dziecka nie są mi potrzebne. Ze spaniem to niestety lepiej nie będzie ;-) musisz się przyzwyczaić. Ja budzę się co 1-1,5 h ale przekręcam się na drugi bok i od razu zasypiam więc nie jest źle. Wizyta w wc tylko raz, około 3-4 godziny a później jeszcze śpię do 9-10.

Zastanawiam się nad pakietem do pobrania krwi pępowinowej bo przecież jak coś się zacznie dziać i szybko mnie z patologii wezmą na cc to M nie zdąży mi tego dowieźć. Na opakowaniu jest napisane, żeby przechowywać w temperaturze pokojowej od 18 do 24 stopni ale nie wiem czy to się tyczy już po pobraniu krwi czy przed też. W aucie wozić tego nie mogę bo za zimno a w szpitalu może być za gorąco :confused:
 
Kasik, z tymi szczepionkami to niezły koszt jest. Chyba już trzeba zacząć kasę zbierać. Nie kumam w ogóle co to znaczy C, a czym są te inne co pisałaś, ale rozumiem, że pewnie gdybym chciała wyjechać poza Europę. A na to się nie zapowiada. Mam nadzieję że zdążę zgłębić temat zanim przyjdzie do szczepienia. Narazie może uda się coś odłożyć na ten cel.

Na suwaczku masz już donoszoną ciążę, a tak się matwiłaś żeby nie urodzić wcześniej :) Mam nadzieję, że u mnie minie szybko ten czas i nareszcie będzie tc, gdzie mała będzie już w pełni bezpieczna przy ewentualnym porodzie.

Aisa, nie jesteś sama, ja też jestem głupia co do szczepionek, bo myślałam, że te 5w1 czy 6w1 zawierają już wszystko i nie trzeba tego powtarzać co miesiąc. Ale co to dla nas, ogarniemy temat. Potem przyjdzie kwestia karmienia, co kiedy dawać itd. Także człowiek cały czas się uczy ;-)

Liskka, ja też źle sypiam, kręcę się i dlatego z mężem śpimy osobno. Szkoda mi go, bo nie może spać przeze mnie. Budzę się co ok 2godz przekręcam na drugi bok albo wc i jakoś w miarę zasypiam dalej. No i rano mi się śpi najlepiej i wstaję ok 10. Tak już chyba będzie do końca ciąży.
Co do torby to mam ambitny plan spakować się w 1 średnią torbę. Nie zamierzam brać dużo rzeczy dla siebie ani małej, bo jak coś to mąż dowiezie w ok. pół godz. Zależy o której godzinie i czy korki będą. Ale to tylko plan - a co wyjdzie przy pakowaniu to nie wiem. Narazie planuję spakować siebie i zobaczę ile miejsca zostanie na rzeczy małej.
Ciekawe ile już mały lisek waży :-)
 
Anulla teoretycznie mowi sie, ze ciaza donoszona jest po 38 tc, nie wiem czemu suwaczek twierdzi inaczej ;) Ze szczepionka dobrze zrozumialas, choroby te wystepuja poza europa dlatego ja chcialabym zaszczepic. Ale jak sie na to zdecyduje to szczepienie moze odbyc sie w 13-14 miesiacu zycia a co bedzie jak dziecko wczesniej zachoruje na inny typ, ach dylematy ...
 
kasik to ty w ogole nie mialas jeszcze KTG ja wlasnie ostatnio miałam jest wszystko ok a bylam na tym lepszym USG i moja dzidzia wazyla 2400g w 35tyg a nie tak jak lekarz mowil tydzień wcześniej ze 2600g wiec wiedziałam ze to nie możliwe :))) doktorka powiedziała ze dzidzia będzie drobna a co najlepszego to wloski na glowie ma i to nie mało ponoc hehehe a mi tak dokucza zgaga :))))))) a i popatrzyla na mnie i moje biodra i powiedziała ze jedynie CC bo nie urodze, waska jestem a zdrowie dzidzi najważniejsze
 
Anulla28, obstawiam że skubaniec mały będzie ważył 2400 minimum:-) Wczoraj kupiliśmy śliczny otulacz/kocyk do szpitala, i widziałam walizeczkę dla małego, dzisiaj się po nią wybieramy. Zostało jeszcze jakieś 7 tyg do 40, chcę go już tulić ale smutno mi będzie bez brzuszka,już się przyzwyczaiłam :)
A pierwszy dzień wiosny przywitał nas dzisiaj deszczem, szaro i buro aż się nie chce wychodzić .
 
Kasik ja juz mialam KTG przynajmniej 4 razy... a teraz od czwartku mam co 2 dzien:tak: dzis tez zaraz sie zbieram i jade

Agawa super ze juz w domku jestescie :tak:

dagpio - witaj i gratuluję szczęścia w brzuszku :tak:
 
reklama
Do góry