reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Ok spacery zaliczone 2. Dom ogarnięty obiad się robi.. Nie miałam żadnych skorczy czasem czuje małego bardzo nisko ale nie często. Jeżeli nie Urodze do piątku bo wtedy mam wizytę w szpitalu na Ktg u mojego gina to powiem mu ze chce żeby zrobił mi CC. Boje się przenoszenia żeby się cos małemu nie stało.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Polskie Towarzystwo Ginekologicznie sugeruje cesarkę po in vitro. Położna powiedziała, że nawet jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to odradza sn (chociaż jest zwolennikiem tej metody), ponieważ cc jest bezpieczniejsze dla dziecka. Eliminujesz możliwość jakichkolwiek komplikacji dla dziecka, a co za tym idzie stresu dla siebie.
Ptg postrzega ciaze z ivf tak samo jak każda inna. Faktycznie według ich wskazań kobieta z ciąża po ivf może skorzystać z cc a życzenie,ale zaznaczają że chodzi o psychikę kobiety bardziej niż możliwość jakiś powikłań,które mogłyby występować (w każdej ciazy). Uzasadniali to duża ilością stresu i cierpienia psychicznego jakie musi przejść kobieta żeby mieć dziecko z ivf, a cc ma nie dokładać jej dodatkowego stresu i obaw :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ptg postrzega ciaze z ivf tak samo jak każda inna. Faktycznie według ich wskazań kobieta z ciąża po ivf może skorzystać z cc a życzenie,ale zaznaczają że chodzi o psychikę kobiety bardziej niż możliwość jakiś powikłań,które mogłyby występować (w każdej ciazy). Uzasadniali to duża ilością stresu i cierpienia psychicznego jakie musi przejść kobieta żeby mieć dziecko z ivf, a cc ma nie dokładać jej dodatkowego stresu i obaw :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja to sobie zawsze myslalam o sn kiedy widzialam kiedys filmy o porodach i sie wczowalam;), bo dla mnie cc to nie az takie przezywanie wszystkiego zastrzyk ciecie I krzyk dziecka a Z sn to JuZ taka przygoda jakby dziecka I matki , oczywiscie dla mnie najwazniejsze zdrowie tez teraz corki ,skoro mowia cc to bedzie cc
I szanuje wasze tez decyzje ,kazda ma inne zdanie no i kazda tez slucha swego lekarza tak jak byc powinno ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja to sobie zawsze myslalam o sn kiedy widzialam kiedys filmy o porodach i sie wczowalam;), bo dla mnie cc to nie az takie przezywanie wszystkiego zastrzyk ciecie I krzyk dziecka a Z sn to JuZ taka przygoda jakby dziecka I matki , oczywiscie dla mnie najwazniejsze zdrowie tez teraz corki ,skoro mowia cc to bedzie cc
I szanuje wasze tez decyzje ,kazda ma inne zdanie no i kazda tez slucha swego lekarza tak jak byc powinno ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jeszcze nie wiem :) póki co nastawiam się na SN. Ale zobaczymy,przede mną jeszcze 19 tygodni ;)
Moja koleżanka strasznie upierala sie na cc, strasznie zalowala bo później przez 3 tyg ledwo z łóżka wstawala. Poza tym,mamy 4 mroziaczki i chcemy próbować 2 raz,a z CC zaleca się czekać min rok.
Myślę,że każda z nas podejmie decyzję najlepsza dla siebie i swojego maleństwa :) w końcu,tak czy tak,najważniejsze żeby mamusia i dziecko czuli się dobrze :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jak po 5 latach staran udalo sie zajsc to bylam za cc zeby tylko nic sie nie stalo maluszkowi(zeby nie doszlo do niedotlenienia itd itp) w trakcie ciazy powoli dojrzalam do sn bo wiedzialam ze nie bede karmic piersia to chodz sn bylby w zgodzie z natura, maz bylby przy tych pierwszych chwilach i skora do skory. No ale zdarzylo sie inaczej. Mialam troche z sn. Ale nie bylo mi i mezowi dane to co najfajniejsze z sn. I troche mi tego zal. Ale z mala wszystko dobrze i to najwazniejsze. A kazdy porod jest inny i kazdy musi sam podejsc do sprawy indywidualnie.
 
Ja jeszcze nie wiem :) póki co nastawiam się na SN. Ale zobaczymy,przede mną jeszcze 19 tygodni ;)
Moja koleżanka strasznie upierala sie na cc, strasznie zalowala bo później przez 3 tyg ledwo z łóżka wstawala. Poza tym,mamy 4 mroziaczki i chcemy próbować 2 raz,a z CC zaleca się czekać min rok.
Myślę,że każda z nas podejmie decyzję najlepsza dla siebie i swojego maleństwa :) w końcu,tak czy tak,najważniejsze żeby mamusia i dziecko czuli się dobrze :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Moja znow z pracy mowi tak jesli masz wybor bierz cc bo sn boli ze pamietasz do konca zycia i ze czasem zdarza sie ze jest sn a konczy sie cc .....
Tak dokladnie kazda Z nas wybierze jak najlepiej ;))
Beata Ale tez czas leci jeszxze tylko 19 tyg [emoji106][emoji2]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kupilam dzis bobotic. A do tej pory stosowalismy delicol do kazdego karmienia. Ale na delicolu i tak miala problemy z baczkami. I teraz dalam 3 kropelki boboticu i nie wiem co zrobic. Odstawic na probe delicol i tylko bobotic dawac. Farmaceutka mowi ze mozna obydwa stosowac. A na boboticu jest napisane zeby nie mieszac. Stosowalyscie obydwa naraz te kropelki?
 
reklama
Kupilam dzis bobotic. A do tej pory stosowalismy delicol do kazdego karmienia. Ale na delicolu i tak miala problemy z baczkami. I teraz dalam 3 kropelki boboticu i nie wiem co zrobic. Odstawic na probe delicol i tylko bobotic dawac. Farmaceutka mowi ze mozna obydwa stosowac. A na boboticu jest napisane zeby nie mieszac. Stosowalyscie obydwa naraz te kropelki?
Ja daje 2. Do mleka kropelki delicolu. Przed samym karmieniem na smoczek daje bobotic bo sabsimplex mi sie skonczyl. Pediatra tez mowil ze mozna daeac ovydwa tylko zeby nie mieszac. Mowil zeby bylo z pol godziny przerwy. Ale ja nie robie tej przerwy, bo jak Tymek mi sie drze bo jest glodny to uspokajam go boboticiem i mam czas zeby podgrzac mleczko.

Fiolek, baczki to beda zawsze po kazdych kropelkach. One pomagaja w ten sposob ze dziecko sie tak nie meczy przy puszczaniu baczkow.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry