reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

@Barburka tak jak dziewczyny mówią daj sobie pomóc. Ja jestem z tych co prosiłam o pomoc. Mama, teściowa czy szwagierka. I jestem im bardzo wdzieczna bo dzieki nim nie oszalałam. Pamietam jak przyjezdzały ja szłam się wykąpać czy na zAkupy i obiad robiłam. Teraz jesteśmy na takim etapie ze wychodze do kosmetyczki przychodzi któraś z babć lub M. I raz w miesiącu z M mamy randke to wtedy babcie. I sie ciesze bo Marcelina nie jest takim samsungiem jak ja to mówie i nie boi się ludzi.
 
reklama
Ja mojemu wczoraj pierwszy raz odciągnełam i pojechałam do gina. Chciałam jeszcze jechać po biustonosz ale był tel "wracaj natychmiast, nie chce butli, ciągle ryczy, nie wiem co mam robić":). Jak przyjechałam młody butlę wciągnął bez problemu, a M mnie przepraszał za pretensje że sajgon w domu:).
Dziś było podejście nr 2 i chłopaki dały radę:).
Fajnie się stęsknić za dzieckiem:).
Dokładnie, nie ma to jak przeżyć samemu [emoji2] A i mama musi choć na chwilę się wyłączyć [emoji106]
 
Dziewczyny czy Wy pieluchowałyście swoje dzieci profilaktycznie?
Byłam wczoraj z Jasiem na bioderkach. Wyszło dobrze, a mimo to pani dr kazała zakładać dodatkową bawełnianą pieluchę na noc. No i tak nie wiem czy faktycznie to konieczne, czy to przyzwyczajenia pani dr z daaaawnych lat.
 
Pewnie dziewczyny macie racje ale mi też ciężko o pomoc poprosić mając moją mamę i teściową 100 km od domu. moja mama też ma coś z nogą i za bardzo chodzić nie może a tyściowej nie chce być Wdzięczna... mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi dziewczyny a macie jakieś sposoby żeby uśpić dziecko? ja mam czasem wrażenie że Anastazja ma czysto i jest najedzona i bardzo mocno płacze mam wrażenie że jakby chciała zasnąć a nie mogła. Jak włożę jej Smoczka I nie zdąży go wypluć to widzę po oczach że jej się spać chce a najgorzej jest kiedy w pewnym momencie się rozbudzi wypluje Smoczek i znowu płaczę....
Każde dziecko inne...każda mama inna. Ja pomimo kolek u syna nigdy nie uczyłam syna usypiania na rękach bo moje plecy by nie dały rady...zawsze się przy nim kladłam , przytulałam delikatnie masowałampo pleckach, albo głaskałam po czułku i nosku ( wtedy się same oczka zamykają :D) .
Pamiętaj że jak nauczysz ja usypiania tak też zostanie , i wybierz metodę która nie będzie bardzo uciążliwa gdy przestanie być taka malutka ....
znam sytuację gdzie chłopczyk nauczony dziecka usypiać przy głośnej muzyce i na rekach tanczac...hmm...i dzieciak ponad rok i wyje jak go chce inaczej uspac a mamy plecy po prostu siadły i czasami też śmiesznie to wygląda jak na środku podwórka albo w mieście on płacze a ona włącza disco polo i tańczy,mój mąż to mówi że nadaje się taka akcja do śmiechu warte :p
 
Dziewczyny czy Wy pieluchowałyście swoje dzieci profilaktycznie?
Byłam wczoraj z Jasiem na bioderkach. Wyszło dobrze, a mimo to pani dr kazała zakładać dodatkową bawełnianą pieluchę na noc. No i tak nie wiem czy faktycznie to konieczne, czy to przyzwyczajenia pani dr z daaaawnych lat.

Mi lekarz nie kazał nic takiego robić...
 
Ja z moją byłam na bioderkach kilka dni temu i nic takiego lekarz nie mówił. Wpisał oznaczenie 1B i do kontroli za 6 tyg. Oczywiście na pytanie co znaczy 1B powiedział że to ich wewnętrzne oznaczenia...
Hih, też pytałam czemu 1b a nie 1a:)
Dr powiedziała że 1a jest jak są wykształcone do końca, a w tym wieku one są jeszcze zbyt plastyczne, dlatego wpisują "b":)
 
Hih, też pytałam czemu 1b a nie 1a:)
Dr powiedziała że 1a jest jak są wykształcone do końca, a w tym wieku one są jeszcze zbyt plastyczne, dlatego wpisują "b":)
Nam nic nie kazal bo badanie wyszlo super. A nie byłaś troszke za wczesnie? Nam pediatra kazala isc po skonczonym 7tygodniu a Ci nas juz na 5 chcieli zapisac. Moze stąd ten pomysl pieluchowania mimo iz wszystko ok
 
reklama
Do góry