reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Moin zdaniem nie ma tak źle z waga. Zbajomej corka miala przedłużająca sie zoltaczke z uwagi właśnie na karmienie piersia. Jak chcesz to podpytam cos w tym temacie jej. A mala jest radosna, chętnie je, masz duzo pokarmu? Robilas jej badanie moczu, morfologie?
Czasami je chętnie, a czasem ledwo co, chwilę possie i usypia lub w ogóle odrzuca moją pierś. Dużo dokucza jej brzuch, pręży sie, płacze i puszcza bąki.
Mocz i posiew ma ok, bilirubinę ma jeszcze prawie 8, ale 2 tygodnie temu miała 15, więc i tak spada.w szpitalu stwierdzili lekką neutropenię
 
reklama
Czasami je chętnie, a czasem ledwo co, chwilę possie i usypia lub w ogóle odrzuca moją pierś. Dużo dokucza jej brzuch, pręży sie, płacze i puszcza bąki.
Mocz i posiew ma ok, bilirubinę ma jeszcze prawie 8, ale 2 tygodnie temu miała 15, więc i tak spada.w szpitalu stwierdzili lekką neutropenię
 

Załączniki

  • 1549486931465-967530669.jpg
    1549486931465-967530669.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 41
Czasami je chętnie, a czasem ledwo co, chwilę possie i usypia lub w ogóle odrzuca moją pierś. Dużo dokucza jej brzuch, pręży sie, płacze i puszcza bąki.
Mocz i posiew ma ok, bilirubinę ma jeszcze prawie 8, ale 2 tygodnie temu miała 15, więc i tak spada.w szpitalu stwierdzili lekką neutropenię
Masuj jej duzo brzuszek. U nas nie było kolek ale problemy z kupka i bardzi pomagały masaze. Jezdzilam od ramion do dolu brzucha dłońmi-na wysokosci zeber bylo to takie glaskanie a pod zebrami juz troszkę docisnelam-wiadomo ze nie duzo. Tak robilam kilka razy. Potem od pępka zaczelam robic ruch spiralny gdzieś 5 okrążeń i konczylam zawsse z jego lewej strony na wysokości bioder-kazde okrazenie dalej a nie np pięć okrążeń po jednej lini. Następnie chwytalam go za uda tak ze kciuki mialam od wewnętrznej strony ud a nozki musza byc złączone i dociskalam nogi do brzuszka tak ze delikatnie w brzuch wchodziłam tj nie ze tylko go dotykalam ale delikatnie go dociskalam. Jeszcze kolejne ale tego nie robiłam bo nie umiałam zapanować nad nogami zeby były złączone to chwycić za stopy dziecka, nogi złączone i tez docisban. Te dwa ćwiczenia oczywiście zr zgietymi nogami w kolanach. Pokazała nam je fizjoterapeutka i na prawde nie raz uratowaly sytuacje. I jeszcze bardzo dovre jesr to noszenie Link do: prawidłowe noszenie noworodka - Szukaj w Google
 
As
Masuj jej duzo brzuszek. U nas nie było kolek ale problemy z kupka i bardzi pomagały masaze. Jezdzilam od ramion do dolu brzucha dłońmi-na wysokosci zeber bylo to takie glaskanie a pod zebrami juz troszkę docisnelam-wiadomo ze nie duzo. Tak robilam kilka razy. Potem od pępka zaczelam robic ruch spiralny gdzieś 5 okrążeń i konczylam zawsse z jego lewej strony na wysokości bioder-kazde okrazenie dalej a nie np pięć okrążeń po jednej lini. Następnie chwytalam go za uda tak ze kciuki mialam od wewnętrznej strony ud a nozki musza byc złączone i dociskalam nogi do brzuszka tak ze delikatnie w brzuch wchodziłam tj nie ze tylko go dotykalam ale delikatnie go dociskalam. Jeszcze kolejne ale tego nie robiłam bo nie umiałam zapanować nad nogami zeby były złączone to chwycić za stopy dziecka, nogi złączone i tez docisban. Te dwa ćwiczenia oczywiście zr zgietymi nogami w kolanach. Pokazała nam je fizjoterapeutka i na prawde nie raz uratowaly sytuacje. I jeszcze bardzo dovre jesr to noszenie Link do: prawidłowe noszenie noworodka - Szukaj w Google
Dzięki, masujemy się często, ale teraz spróbujemy "po Twojemu" :)
 
Masz racje. Kąpać co drugi dzień i kąpiel w krochmalu my mamy robić raz w tyg. A co do zmian azs to alergolog mówiła, że zimą jest zawsze nasilenie objawów. Mogłabyś pkdać dokładne nazwy kosmetyków które używasz lub fotki?

Ja też chcę też:)

Derma do kąpieli każdej i do codziennego smarowania na zmianę bo są dwie. A emolium i cetaphil co któraś kąpiel, bo nie chce tej chemi jednak pakować na dziecko. Ale lekarz mówił,ze każde dziecko inaczej z emolientami wiec trzeba szukać odpowiedniego [emoji6]

IMG_4720.JPG

Ja przez 3 miesiące podawałam actiferol w szaszetce 7mg do mm dawałam lub do wody , tak pediatra powiedziała , u nas był niedobór żelaza , robiliśmy morfologię i mocz , po 3 miesiącach znowu musieliśmy zrobić żeby zobaczyć czy poprawa byla i była

Od urodzenia dawalas żelazo? Bo nam dr powiedział a nawet pokazał ,ze spadek żelaza u noworodków jest fizjologiczny i koło 4 miesiąca sam wzrasta i u nas faktycznie tak było. Sam sie podniósł a teraz to mamy juz rozszerzanie diety wiec w jedzonku mu przemycam . Amarantus ekspandować jest bardzo fajny-polecam
 
Derma do kąpieli każdej i do codziennego smarowania na zmianę bo są dwie. A emolium i cetaphil co któraś kąpiel, bo nie chce tej chemi jednak pakować na dziecko. Ale lekarz mówił,ze każde dziecko inaczej z emolientami wiec trzeba szukać odpowiedniego [emoji6]

Zobacz załącznik 940607


Od urodzenia dawalas żelazo? Bo nam dr powiedział a nawet pokazał ,ze spadek żelaza u noworodków jest fizjologiczny i koło 4 miesiąca sam wzrasta i u nas faktycznie tak było. Sam sie podniósł a teraz to mamy juz rozszerzanie diety wiec w jedzonku mu przemycam . Amarantus ekspandować jest bardzo fajny-polecam
Nie od urodzenia od około 3 miesiąca , po raz pierwszy zrobiłam mu morfologię i , wyniki u pediatry i tam okazało się że nieduży spadek hemoglobiny i hematokrytu i dr zaleciła podawanie żelaza przez jakiś czas , później znowu badania
 
Kurde dziewczyny mama traumę. Całe życie moja ulubiona pozycja spania to na brzuchu. Oczywiście teraz (4 mówiąc) nie kładę się tak celowo ale ja się budzę to oczywiście bebZon podemna. Nie uduszę dzieciaka?
 
Dziewczyny moja dziś skończyła 7 tygodni i waży 4300, jak się urodziła to miała 3170 i lekarz straszy, że za mało przybiera (kp). 4 razy dałam jej mm z tego wszystkiego, ale wolałabym tylko kp. Od miesiąca walczymy z żółtaczką, byłyśmy w szpitalu, wszystkie badania łącznie z USG są ok. Już sama nie wiem co myśleć. A chyba od tego mm od 5 dni nie robi też kupy :(. Dajemy biogaje, Espumisan i delicol. Jak przyrastala waga u Was?
Mój ma 4 i troszkę i od jakiegoś czasu przerasta w dolnej granicy normy czyli 0.5 kg na miesiąc. Lekarz stwierdził że skoro sika i kupy są to jest ok. A czy nie powinnaś albo biogaja albo delicol? To nie są czasem te same leki?
 
Dziewczyny moja dziś skończyła 7 tygodni i waży 4300, jak się urodziła to miała 3170 i lekarz straszy, że za mało przybiera (kp). 4 razy dałam jej mm z tego wszystkiego, ale wolałabym tylko kp. Od miesiąca walczymy z żółtaczką, byłyśmy w szpitalu, wszystkie badania łącznie z USG są ok. Już sama nie wiem co myśleć. A chyba od tego mm od 5 dni nie robi też kupy :(. Dajemy biogaje, Espumisan i delicol. Jak przyrastala waga u Was?
Chyba nie jest tak źle z przyrostami, podaj najniższa spadkową i kiedy
 
reklama
Do góry