reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

@Oczekiwanie2017 rozszerzasz juz dietę u maluszka? Masz jakieś zalecenia od alergologa odnośnie jajek, wołowiny i kaszek? U nas niestety dodatni test prowokacji :(

Rozszerzam dietę, ale na początek mają to być warzywa i owoce (standardowo pojedynczo po kilka dni jeden rodzaj i jak nic się nie dzieje to podawać kolejne z tym, że na początek nie łączyć dyni z marchewką, bo to ta sama grupa i może być za dużo beta karotenu, który w nadmiarze może uczulać), potem dodawać mięso (ale najlepiej królik, indyk) i potem ugotowane żółtko jaja. W międzyczasie kaszka ale ryżowa. Nabiał mogę spróbować dać po 1rż.
Niestety przez grypę i wychodzące zęby rozszerzanie diety tak naprawdę dopiero zaczynam.
 
reklama
Rozszerzam dietę, ale na początek mają to być warzywa i owoce (standardowo pojedynczo po kilka dni jeden rodzaj i jak nic się nie dzieje to podawać kolejne z tym, że na początek nie łączyć dyni z marchewką, bo to ta sama grupa i może być za dużo beta karotenu, który w nadmiarze może uczulać), potem dodawać mięso (ale najlepiej królik, indyk) i potem ugotowane żółtko jaja. W międzyczasie kaszka ale ryżowa. Nabiał mogę spróbować dać po 1rż.
Niestety przez grypę i wychodzące zęby rozszerzanie diety tak naprawdę dopiero zaczynam.
Dziekuje
 
Rozszerzam dietę, ale na początek mają to być warzywa i owoce (standardowo pojedynczo po kilka dni jeden rodzaj i jak nic się nie dzieje to podawać kolejne z tym, że na początek nie łączyć dyni z marchewką, bo to ta sama grupa i może być za dużo beta karotenu, który w nadmiarze może uczulać), potem dodawać mięso (ale najlepiej królik, indyk) i potem ugotowane żółtko jaja. W międzyczasie kaszka ale ryżowa. Nabiał mogę spróbować dać po 1rż.
Niestety przez grypę i wychodzące zęby rozszerzanie diety tak naprawdę dopiero zaczynam.
A jak z innymi kaszkami?
 
Dziewczyny a jak robicie królika? Parę dni temu chciałam kupić, ale jak zobaczyłam całą tuszkę z podrobami to zwątpiłam (w swoje umiejetności kulinarne:)) i odłożyłam. Da się to jakoś poporcjowac? I co oprócz rosołu?
 
od początku jesteście blw? Kiedy rozszerza liście dietę?

My zaczęliśmy rozszerzanie od papki przed 6 M. Jak zaczął ldnie siedziec to dostawał rożne warYwa , owoce , całe, pokokrojone w słupki, różyczki. Na tacce miał 3 rodzaje i próbował. Nie ma żadnej kolejności czy produktów zakazanych oprócz oczywistych czyli mleko krowie do picia, miód, surowe. Ale u nas nie ma problemów z alergiami wiec jeśli Teoje dziecko je ma to stosuj sie do zaleceń lekarza. W tej chili mój synek juz dostaje całe jabłko i je sobie je, tym jednym wystającym zębem
 
No to tylko sie cieszyć, ja tez nie narzekam na apetyt mojego synka [emoji85] i współczuje mamom niejadkom.

W ogóle jeśli chodzi o rozsErAnie diety to polecam Blw( niektóre mamy wiedza,ze jestem lekkim freakiem [emoji12]) choć i słoiczki u nas bywają [emoji6]
Bardzo fajna ksiazka, która bazuje na nowych badaniach i nie tylko dla blw „Bobas Lubi Wybor” rapley,murket- polecam. Mam tez ulubione instamamy, z rozszerzania diety wiec jeśli ktoś chętny to niech pisze [emoji6]
No to moja Tosia straszny niejadek jesli chodzi o nowe smaki, tylko cyc i cyc jestem bezsilna w tym rozszerzeniu diety
 
No to moja Tosia straszny niejadek jesli chodzi o nowe smaki, tylko cyc i cyc jestem bezsilna w tym rozszerzeniu diety

Koleżanki córka tez na cycu i słabo jej idzie, mój jest na mm. Ale to chyba tez od dziecka zależy, my z mężem jako dzieci to tez glodomorki byliśmy [emoji12]
Musisz jej proponować, rożne rzeczy, wracaj co pare dni do tego samego. Ważne jest zeby na początku nie zastępować posiłków tylko proponować nowe. Daj cyca o po pół h podaj jabłuszko, pociumka i na początek wystarczy. Mleko matki te ma rożne smaki wiec dzieci na piersi są mniej spragnione innych doznań niż te co na mm które zawsze tak samo smakuje.

Na insta polecam dziewczyna informatyka i Zuza skrzynska- moje guru, gotuje z ich przepisów i jak do tej pory to tylko pierogi leniwe nie podeszły [emoji12]
 
reklama
A kiedy truskawki maliny i borówki można podać? Jest jakiś link do "dobrego krok po kroku" macie coś takiego?
 
Do góry