reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Prawie dwa lata, a dokładnie 23 miesiące. Już się boję jak zareaguje Zosia. Rozmawiam z nią o tym, ale dla niej to chyba abstrakcja.

U Mnie będzie dokładnie 21 miesięcy i jestem przerażona . W tym tygodniu zacznę 14tc i cały czas łudzę się że do czasu aż urodzę będzie lepiej ale chyba powinnam zejść na ziemie [emoji6] a Zosia chodzi do żłobka ?
 
reklama
U Mnie będzie dokładnie 21 miesięcy i jestem przerażona . W tym tygodniu zacznę 14tc i cały czas łudzę się że do czasu aż urodzę będzie lepiej ale chyba powinnam zejść na ziemie [emoji6] a Zosia chodzi do żłobka ?
Zosia jest zapisana do żłobka, ale jak jest tam 5 dni w miesiącu to jest sukces. Tak to cały czas jest chora. Zauważyłam zależność ząb - choroba, a jak jeszcze jest żłobek to przynosi jakiegoś "zmutowanego" wirusa. Oczywiście to kwestia indywidualna i u Ciebie nie musi tak być.
Chciałabym żeby lepiej się trzymała zdrowotnie, bo wtedy byłoby mi lżej jak urodzi się drugie.
 
Zosia jest zapisana do żłobka, ale jak jest tam 5 dni w miesiącu to jest sukces. Tak to cały czas jest chora. Zauważyłam zależność ząb - choroba, a jak jeszcze jest żłobek to przynosi jakiegoś "zmutowanego" wirusa. Oczywiście to kwestia indywidualna i u Ciebie nie musi tak być.
Chciałabym żeby lepiej się trzymała zdrowotnie, bo wtedy byłoby mi lżej jak urodzi się drugie.
Nic gorszego jak chore dziecko.Napewno wszystko się ułoży ze zdrowiem małej Zosi musi sie dobrze trzymac bo jako starsza siostra napewno będzie mamusie wspierać.
 
Zosia jest zapisana do żłobka, ale jak jest tam 5 dni w miesiącu to jest sukces. Tak to cały czas jest chora. Zauważyłam zależność ząb - choroba, a jak jeszcze jest żłobek to przynosi jakiegoś "zmutowanego" wirusa. Oczywiście to kwestia indywidualna i u Ciebie nie musi tak być.
Chciałabym żeby lepiej się trzymała zdrowotnie, bo wtedy byłoby mi lżej jak urodzi się drugie.
Potwierdzam, że choruje jak są zęby. Osłabione mają wtedy organizmy i łatwo łapią wszystko
 
@goffa13 wlasnie sobie o Tobie przypomnialam i cyknelam fote [emoji6]

IMG_20190501_111018.jpeg
IMG_20190501_111030.jpeg
 
Nic gorszego jak chore dziecko.Napewno wszystko się ułoży ze zdrowiem małej Zosi musi sie dobrze trzymac bo jako starsza siostra napewno będzie mamusie wspierać.
Mam taką nadzieję, a co do starszej siostry to zobaczymy. Jak widzę co wyrabia ze swoją lalką ;) , to młodsza będzie musiała być chyba ciągle pod moim okiem.
 
@goffa13 wlasnie sobie o Tobie przypomnialam i cyknelam fote [emoji6]

Zobacz załącznik 967850Zobacz załącznik 967851
Super jest ten fotelik jeszcze to nie mam ale za kilka dni będę szczęśliwa mam nadzieję posiadaczką.Przymierzalam w sklepie małego tylko nikt mi nie daje gwarancji że u nas w aucie też będzie tak super leżał z powodu dosyć pochyłej kanapy fotela.Zaryzykuje producent zapewnia że pasuje do większości aut więc mam nadzieję że tak bedzie
 
Super jest ten fotelik jeszcze to nie mam ale za kilka dni będę szczęśliwa mam nadzieję posiadaczką.Przymierzalam w sklepie małego tylko nikt mi nie daje gwarancji że u nas w aucie też będzie tak super leżał z powodu dosyć pochyłej kanapy fotela.Zaryzykuje producent zapewnia że pasuje do większości aut więc mam nadzieję że tak bedzie
Ja mam mazde 6 z 2017, baaardzo pochyla kanapa. Moge Ci zagwarsntowac, ze bedzie pasowal. Tez nas straszyli i okazalo sie, ze niepptrzebnie.
 
reklama
Doświadczone mamusie, pomóżcie. Pojawiły się u nas pierwsze kryzysy brzuszkowe, mała prezy się, wygina ale baczki nie chcą wyjść. Przy tym jest płacz, widać że boli ją brzuszek. Próbujemy wtedy zginąć jej nóżki, masować brzuszek itp ale raczej mało to pomaga. Może robimy to nie tak... Kiedy robilyscie masaż brzuszka, jak już bolało czy np. regularnie 3xdziennie? Przed czy po jedzeniu? A może coś innego u was działało?
U nas przy pierwszym dziecku nic nie pomagało, płacz bywał co kilka dni. Aktualnie przy córce delicol nic nie pomógł natomiast Espumisan działa lepiej. Wczoraj podałam pierwsze dwie dawki i noc super. Bączki i kupy znowu są częściej a w zasadzie w każdej pieluszce. Niestety trzeba wypróbować różne sposoby. Dobre są podobno ciepłe okłady na brzuszek, są specjalne "termofory' z pestkami wiśni. Można kupić w smyku za grosze.
Niestety niedojrzałość układu trawiennego to norma do około 3 miesiąca, potem już będzie tylko lepiej.
Wiem że nie jest to polecane ale jeśli dziecina wybudza się z bólu to warto włączyć szum suszarki, teraz są gotowe nagrania. Ograniczam ten sposób do minimum:) Staram się też odbić po karmieniu, nawet w nocy. Układam na brzuszek, moje dziecko tego nie lubi więc czasami śpi na mnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry