reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Missi ważne że szanse masz. Kciuki za następne podejście. I gratuluje Hubciowi pierszych samodzielnych kroczków. I tak z innej beczki moja Dorotka skonczyła 10 miesięcy czy mogę jej np dawac do ręki całą parówkę ktorą chętnie je czy jeszcze jej drobić? Zębów na stanie sztuk 4. Kiedy tak samodzielnie dawałyście jedzenie żeby maluchy sobie same gryzły?
Ja bym sprobowala a jeśli będzie sie ksztusic to wrocisz do kawalkow.
 
reklama
Missi ważne że szanse masz. Kciuki za następne podejście. I gratuluje Hubciowi pierszych samodzielnych kroczków. I tak z innej beczki moja Dorotka skonczyła 10 miesięcy czy mogę jej np dawac do ręki całą parówkę ktorą chętnie je czy jeszcze jej drobić? Zębów na stanie sztuk 4. Kiedy tak samodzielnie dawałyście jedzenie żeby maluchy sobie same gryzły?

Martynka od 7 miesiąca je sama prawie wszystko, parówek akurat nie, bo nimi pluje, ale jak dałam na próbę to pokrojone w plasterki. Rzeczy płynne na dwie łyżeczki jemy
 
Missi ważne że szanse masz. Kciuki za następne podejście. I gratuluje Hubciowi pierszych samodzielnych kroczków. I tak z innej beczki moja Dorotka skonczyła 10 miesięcy czy mogę jej np dawac do ręki całą parówkę ktorą chętnie je czy jeszcze jej drobić? Zębów na stanie sztuk 4. Kiedy tak samodzielnie dawałyście jedzenie żeby maluchy sobie same gryzły?
To zależy co i właśnie jak sobie radzi gryzac.Daj i obserwuj jak sobie radzi z parowka
 
Missi ważne że szanse masz. Kciuki za następne podejście. I gratuluje Hubciowi pierszych samodzielnych kroczków. I tak z innej beczki moja Dorotka skonczyła 10 miesięcy czy mogę jej np dawac do ręki całą parówkę ktorą chętnie je czy jeszcze jej drobić? Zębów na stanie sztuk 4. Kiedy tak samodzielnie dawałyście jedzenie żeby maluchy sobie same gryzły?
Ja bym chyba przekroiła ale wzdłuż, na takie długie słupki (parówek młody jeszcze nie jadł, ale tak robiłam z warzywami i owocami). Będzie mogła sama gryźć, a w razie "w" się nie przytka.
A jak już jesteśmy przy jedzeniu, to kiedy dziewczyny Wasze pociechy nauczyły się poprawnie jeść łyżeczką? (Jaś nie nabiera tylko stuka łyżeczką o miskę, a potem wsadza ją do buzi do góry nogami:)).
I czy 15m dziecko może jeszcze jeść rękami, czy już zabraniać i pozwalać tylko na sztućce?
 
Ja bym chyba przekroiła ale wzdłuż, na takie długie słupki (parówek młody jeszcze nie jadł, ale tak robiłam z warzywami i owocami). Będzie mogła sama gryźć, a w razie "w" się nie przytka.
A jak już jesteśmy przy jedzeniu, to kiedy dziewczyny Wasze pociechy nauczyły się poprawnie jeść łyżeczką? (Jaś nie nabiera tylko stuka łyżeczką o miskę, a potem wsadza ją do buzi do góry nogami:)).
I czy 15m dziecko może jeszcze jeść rękami, czy już zabraniać i pozwalać tylko na sztućce?
Moja Lila w marcu skonczy 3 lata. Je calkowicie samodzielnie, posluguje sie bez problemu lyzka i widelcem od jakiegos roku. Co nie zmienia faktu, ze do teraz ma momenty, ze je rekami i mam to gdzies. Dopoki je ze smakiem i sama, nie widze problemu zeby czasami palce byly w jedzeniu.
 
Ja bym chyba przekroiła ale wzdłuż, na takie długie słupki (parówek młody jeszcze nie jadł, ale tak robiłam z warzywami i owocami). Będzie mogła sama gryźć, a w razie "w" się nie przytka.
A jak już jesteśmy przy jedzeniu, to kiedy dziewczyny Wasze pociechy nauczyły się poprawnie jeść łyżeczką? (Jaś nie nabiera tylko stuka łyżeczką o miskę, a potem wsadza ją do buzi do góry nogami:)).
I czy 15m dziecko może jeszcze jeść rękami, czy już zabraniać i pozwalać tylko na sztućce?
Hubek łyżeczka je juz dosc ładnie, z widelcem gorzej bo woli jesc palcami chyba ze mu nabije. Z łyżeczka dlugo sie meczylam i posluchalam dziewczyny z forum i jedna mial on ja druga, bez spiny i jakos stopniowo zaczal sam jeść. Ale tylko je dwie zupy bo inne sa fle. Choc ostatnio zrobilam flaczki i wyjadal nam z talerza :) dawaj mu sztucce niech probuje a jednocześnie sama dawaj mu jedzenie zeby jednak coś w buzi wyladowalo:)
 
Ja bym chyba przekroiła ale wzdłuż, na takie długie słupki (parówek młody jeszcze nie jadł, ale tak robiłam z warzywami i owocami). Będzie mogła sama gryźć, a w razie "w" się nie przytka.
A jak już jesteśmy przy jedzeniu, to kiedy dziewczyny Wasze pociechy nauczyły się poprawnie jeść łyżeczką? (Jaś nie nabiera tylko stuka łyżeczką o miskę, a potem wsadza ją do buzi do góry nogami:)).
I czy 15m dziecko może jeszcze jeść rękami, czy już zabraniać i pozwalać tylko na sztućce?
Marcelina może jakies 2 mce je ładnie sztuccami chociaz i tak zdarzają sie wypadki,ze cos laduje na podłodze. Ja w ogole nie zmuszalam i nie uczylam. Jadamy wspolnie posilki i przyszedl taki moment, ze sama wolala o łyżeczkę czy widelec. Kupilam jej w ikei takie sztucce normalne ala srebrne nie plastiki, tyle ze sa mniejsze i krótsze. I tez potrafi jedno miec na widelcu, a jeszcze dojadac rączka np paroweczke. Takze luzzzz:-D wyznaje zasade, ważne że je.
 
Mój synek już 4 dzień nie podnosi się z łóżka jestem zrozpaczona.Bylam dziś u lekarza zmiana antybiotyku zapalenie uszu obustronne oskrzela zawalone flegma.Dzis ma przyjść kinoterapeuta będzie mu robił takie czyszczenie Boziu już patrzeć nie moge jak on cierpi
 
Mój synek już 4 dzień nie podnosi się z łóżka jestem zrozpaczona.Bylam dziś u lekarza zmiana antybiotyku zapalenie uszu obustronne oskrzela zawalone flegma.Dzis ma przyjść kinoterapeuta będzie mu robił takie czyszczenie Boziu już patrzeć nie moge jak on cierpi
Podawaj mu paracetamol i ibuprofen cp 4h na zmiane. Zapalenie uszu boli straszliwie.
 
reklama
Mój synek już 4 dzień nie podnosi się z łóżka jestem zrozpaczona.Bylam dziś u lekarza zmiana antybiotyku zapalenie uszu obustronne oskrzela zawalone flegma.Dzis ma przyjść kinoterapeuta będzie mu robił takie czyszczenie Boziu już patrzeć nie moge jak on cierpi
O matko, biedactwo! :-( Dużo sił i szybkiego powrotu do zdrowia synka!
 
Do góry