reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Moja ma 2 lata niebawem, chce jeść wyłącznie samodzielnie, jakoś ogarnia, ale dużo sprzątania wciąż jest [emoji85]
Ja bym chyba przekroiła ale wzdłuż, na takie długie słupki (parówek młody jeszcze nie jadł, ale tak robiłam z warzywami i owocami). Będzie mogła sama gryźć, a w razie "w" się nie przytka.
A jak już jesteśmy przy jedzeniu, to kiedy dziewczyny Wasze pociechy nauczyły się poprawnie jeść łyżeczką? (Jaś nie nabiera tylko stuka łyżeczką o miskę, a potem wsadza ją do buzi do góry nogami:)).
I czy 15m dziecko może jeszcze jeść rękami, czy już zabraniać i pozwalać tylko na sztućce?
 
Daję mu sztućce, z widelcem nawet sobie radzi choć szybko się nudzi i przechodzi na ręce (bo tak jest szybciej i więcej naładuje:)). Gorzej z tą łyżeczką. Gęsta papkę zje, ale bardziej płynne posiłki do góry nogami się nie utrzymają:).
Najważniejsze ze chce jesc, a łyżeczkę opanuje, zobaczysz. Nawet sie nie zorientujesz kiedy :)
 
Dziewczyny planujemy za jakiś czas odstawić młodego do jego pokoju. Od kiedy można zostawić wyciągnięte szczebelki w łóżeczku? Zamierzamy wszystkie meble w pokoiku poprzykręcać, no ale ...
 
Dziewczyny planujemy za jakiś czas odstawić młodego do jego pokoju. Od kiedy można zostawić wyciągnięte szczebelki w łóżeczku? Zamierzamy wszystkie meble w pokoiku poprzykręcać, no ale ...
Ja wyjelam szczebelki jak Lila miala jakies 16 miesiecy. Jak miala niecale dwa latka to spala juz w normalnym lozeczku.
 
Dziewczyny planujemy za jakiś czas odstawić młodego do jego pokoju. Od kiedy można zostawić wyciągnięte szczebelki w łóżeczku? Zamierzamy wszystkie meble w pokoiku poprzykręcać, no ale ...

My jakoś w 13-14 miesiącu wyciągnęliśmy. Tak oto nauczył się spać w naszym łóżku [emoji1751]
 
reklama
Do góry