reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama

Misis, u mnie pediatra zalecal podać paracetamol do 30 minut przed szczepieniem na Bexsero, podobno podanie ibuprofemu jest mniej skuteczne niż podanie paracetamolu (nawet w ulotce Bexsero lub na stronie producenta, już nie pamiętam, jest informacja że paracetamol jest skuteczniejszy w przeciwdziałaniu wystąpienia goraczki).

My pierwsza dawkę Bexsero podalismy jak mała miała 3.5 miesiąca a drugą 3 dni przed skonczeniem 6 miesiąca.
Za pierwszym razem nic się nie działo, za drugim razem w nocy była gorączka (szczepilismy rano, przez cały dzień było ok, więc już w ciągu dnia nie dawałam jej nic przeciwgoraczkowego), podałam jedna dawkę paracetamolu i już potem było ok.
 
Misis, u mnie pediatra zalecal podać paracetamol do 30 minut przed szczepieniem na Bexsero, podobno podanie ibuprofemu jest mniej skuteczne niż podanie paracetamolu (nawet w ulotce Bexsero lub na stronie producenta, już nie pamiętam, jest informacja że paracetamol jest skuteczniejszy w przeciwdziałaniu wystąpienia goraczki).

My pierwsza dawkę Bexsero podalismy jak mała miała 3.5 miesiąca a drugą 3 dni przed skonczeniem 6 miesiąca.
Za pierwszym razem nic się nie działo, za drugim razem w nocy była gorączka (szczepilismy rano, przez cały dzień było ok, więc już w ciągu dnia nie dawałam jej nic przeciwgoraczkowego), podałam jedna dawkę paracetamolu i już potem było ok.
Tak masz rację paracetamol nie zwróciłam uwagi że miss mówi o ibuprofenie.
 
Mam jeszcze kilka dni. Max do piątku bo wtedy mam wizytę i muszę dac znac.
Powiem Ci ze ja miałam sn i cc ...i nie wiem co gorsze. ... a przede mną kolejny poród :o boję się jak cho... Ale biorąc pod uwagę że odstęp między cc a kolejnym porodem jestem zmuszona chyba do cc. Tylko mam nadzieję ze tym razem wezmą mnie " na zimno" tzn nie czekając na skurcze bo to podwójna męka. Ogólnie szybciej doszłam do siebie po sn i brzuch ładniej zniknął bo po cc przez dobre pół roku wygladałamjak w ciąży. Jedno jest pewne ... nie da się bez bólu, Ale my kkobiety silne jesteśmy i damy radę. Uważam że cc jest bezpieczniejsze dla dziecka , nie musi się męczyć i przycisnąć , wiem ze niby to wpływa pozytywnie na jego układ nerwowy ale ja jakoś w to nie wierzę. Pierwszy syn wrzeszczał ciągle a drugi wyjety na śpiocha spał grzecznie aż budzilam go na jedzenie .
To jest trudna decyzja ale wszystko jest sprawa indywidualna , jedna urodzi przez parę godz i później nic nie będzie brać a dla kogoś innego lepsza jest cc...
dla mnie jeszcze nic nie wymyślili :p
 
Misis, u mnie pediatra zalecal podać paracetamol do 30 minut przed szczepieniem na Bexsero, podobno podanie ibuprofemu jest mniej skuteczne niż podanie paracetamolu (nawet w ulotce Bexsero lub na stronie producenta, już nie pamiętam, jest informacja że paracetamol jest skuteczniejszy w przeciwdziałaniu wystąpienia goraczki).

My pierwsza dawkę Bexsero podalismy jak mała miała 3.5 miesiąca a drugą 3 dni przed skonczeniem 6 miesiąca.
Za pierwszym razem nic się nie działo, za drugim razem w nocy była gorączka (szczepilismy rano, przez cały dzień było ok, więc już w ciągu dnia nie dawałam jej nic przeciwgoraczkowego), podałam jedna dawkę paracetamolu i już potem było ok.
To musze kupić w takim razie tylko nie wiem czy mi go zaszczepi. Jutro jadę zrobic crp i mocz tylko mi zaczął miec katarek...
 
U nas tylko przy 1 dawce ( wtedy jeszcze nie dałam na godzinę przed bo nie wiedziałam że trzeba . Dopiero @Jaskolcia napisała i tak też robiłam przy kolejnych dawkach
Ja podawałam nurofen bo u nas poprostu lepiej działa. Bexero 1 bardzo przeszla, drugie remperatura, ale rączka juz ruszala normalnie u tylko miala troche opuchniete.
 
To musze kupić w takim razie tylko nie wiem czy mi go zaszczepi. Jutro jadę zrobic crp i mocz tylko mi zaczął miec katarek...

A Hubcio przy ząbkowaniu nie ma katarku? U nas Majka ma katar na ząbki właśnie.
Ale jeśli masz być spokojniejsza to poczekaj tydzień. Ja też się bałam tego szczepienia, ale nie było tak źle.
 
A Hubcio przy ząbkowaniu nie ma katarku? U nas Majka ma katar na ząbki właśnie.
Ale jeśli masz być spokojniejsza to poczekaj tydzień. Ja też się bałam tego szczepienia, ale nie było tak źle.
Właśnie łączę go z ząbkowaniem. Ale chyb katar sam w sobie nie jest przeszkoda do szczepienia
 
reklama
Do góry