reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ja nie wierze odstawienie sie dziecka w zadnym aspekcie. Od tego jestesmy rodzicami, zeby te trudne decyzje podejmowac i pomagac dziecku przez nie przejsc. Tak w kwestii zasypiania nie na rekach, nocnego karmienia, smoczks czy pieluchy - u nas ja podejmowalam decyzje, ze na to czas i zawsze okazywalo sie, ze corka byla gotowa.
Co do smoczka to ja po pros3we wszystkich 3 odcielam smoczek, zeby sama siebie tez zmobilizowac i nie poddac. I dalam corci mowiac, ze sie zepsul. Ona pytala kilka razy co sie stalo i czemu, a ja tlumaczylam. Zasypianie zajelo nam 2h, plakala i sie zloscila, ale nie ustapilam. Na noc to samo trwalo juz godzine, nastepnego dnia mniej. 3go dnia juz bylo spoko, poszlo szybko. Noce byly slabe przez tydzien, bo sie budzila czesto i widac bylo, ze ciezko jej sie uspokoic. Codziennie pytala co sie stalo ze smoczkiem, wiec tlumaczylam az sama zsczela mowic, ze sie zepsul. Po tygodniu przestala wogole pytac.
Wczoraj wyrzucił 1 przez balkon mówiłam mu że smoczek zrobił bam i ze go wyrzuciles itp poległam.Czyli co schować na jego oczach wyrzucic i trzymac się tego ściśle??
Łatwiej by mi było jakbym w domu żadnego nie miała zostały mu 2 nie kupię napewno nowego
 
reklama
Cześć dziewczyny, przyszedł czas bym i ja tutaj dołączyła. Wybił mi 13tydz ciąży i pomału przygotowuje listę wyprawkowa. Chce poszukać i porównać jakość i ceny wszystkich rzeczy coby określić budżet. Termin mam na początek października wiec chce wykorzystać lato na kompletowanie wszystkiego. Będę wdzięczna za każda radę i wskazówki. To moja pierwsza ciąża i wszystko nowe i nieznane 🥰
 
Wczoraj wyrzucił 1 przez balkon mówiłam mu że smoczek zrobił bam i ze go wyrzuciles itp poległam.Czyli co schować na jego oczach wyrzucic i trzymac się tego ściśle??
Łatwiej by mi było jakbym w domu żadnego nie miała zostały mu 2 nie kupię napewno nowego
W momencie kiedy Ty bedzies zdecydowana, ze nie ustapisz, wtedy sie Wam uda. To jak to zrobisz to juz Twoja decyzja, grunt zeby jak powiesz "nie" to to bylo nie chocby nie wiem co. Inacz6on bedzie wiedzial, ze placzem wymusi.
 
I dlatego dzisiaj popełniłam błąd no ale damy radę.!!!!
Nie koniecznie... Dziecko też musi być gotowe na pewne decycje. Może najpierw spróbuj mu ograniczyc smoczek. Np. Dawać tylko do spania. Potem tylko do snu na noc a z czasem wcale. Tłumacz że jest duży chłopczyk że tylko małe lale moja smoczka. Ja t a k zrobiłam z pierwszym synem, z drugim myślę podobnie robić. Możesz kupić zabawkę na zachętę, mówiąc że to dla dużych chłopców które n i e lubią smoczków. Ja jestem zdecydowanie matką która ogranicza płacz dzieci do minimum i nie wyobrażam sobie sytuacji w której mały by mi tak długo płakał.
Wyznaje zasadę, nic na siłę, stopniowo powinno się dziecko odzwyczajać. My bedziemy schodzić do jednego kamienia w nocy, bo widzę że budzi się już tylko z przyzwyczajenia a mały ma już 16 miesięcy.
 
Nie koniecznie... Dziecko też musi być gotowe na pewne decycje. Może najpierw spróbuj mu ograniczyc smoczek. Np. Dawać tylko do spania. Potem tylko do snu na noc a z czasem wcale. Tłumacz że jest duży chłopczyk że tylko małe lale moja smoczka. Ja t a k zrobiłam z pierwszym synem, z drugim myślę podobnie robić. Możesz kupić zabawkę na zachętę, mówiąc że to dla dużych chłopców które n i e lubią smoczków. Ja jestem zdecydowanie matką która ogranicza płacz dzieci do minimum i nie wyobrażam sobie sytuacji w której mały by mi tak długo płakał.
Wyznaje zasadę, nic na siłę, stopniowo powinno się dziecko odzwyczajać. My bedziemy schodzić do jednego kamienia w nocy, bo widzę że budzi się już tylko z przyzwyczajenia a mały ma już 16 miesięcy.
Ale plac niekoniecznie oznacza brak gotowosci. Raczej po prostu dziecko od zawsze jest przyzwyczajone do czegos i jak nagle tego nie ma to jest bunt.
Ja tez zawsze robie wszytsko, zeby moje dziecko nie plakalo, jak byla malutla to wrecz mialam obsesje na tym punkcie, ale sa momenty, kiedy uwazam, ze jako matka mam obowiazek podjac decyzje za dziecko, bo wg mnie nastawienie, ze maluch sam odstawi smoczek czy piers, ktore kocha, jest niepowazne. Nie widze ani jednego powodu, dla ktorego dziecko mialoby chciec to zrobic. I nie ma to nic wspolnego z brakiem gotowosci. Oczywiscie wg mnie.
 
Cześć dziewczyny, przyszedł czas bym i ja tutaj dołączyła. Wybił mi 13tydz ciąży i pomału przygotowuje listę wyprawkowa. Chce poszukać i porównać jakość i ceny wszystkich rzeczy coby określić budżet. Termin mam na początek października wiec chce wykorzystać lato na kompletowanie wszystkiego. Będę wdzięczna za każda radę i wskazówki. To moja pierwsza ciąża i wszystko nowe i nieznane [emoji3059]
Ja w pierwszej ciazy kupilam sporo rzeczy w Makaszce (rozek, kocyki, poduszke i kolderke dla starszego dziecka) i bylam zadowolona. Jesli chodzi o ubranka to zara ma dobra jakosc, choc rozmiarowka troche mala. H&M ma normaln rozmiarowke i niezla jakosc. Jesli masz tam Kiabi albo Primark to polecam kupowac tam body, pidzamy, bo jest tanio, a jakosc jest akceptowalna.
 
Cześć dziewczyny, przyszedł czas bym i ja tutaj dołączyła. Wybił mi 13tydz ciąży i pomału przygotowuje listę wyprawkowa. Chce poszukać i porównać jakość i ceny wszystkich rzeczy coby określić budżet. Termin mam na początek października wiec chce wykorzystać lato na kompletowanie wszystkiego. Będę wdzięczna za każda radę i wskazówki. To moja pierwsza ciąża i wszystko nowe i nieznane 🥰
Witamy ☺️ ja mam termin na początek lipca i w sumie jeszcze nic nie mam póki co, ale w weekend zabieram się za wybór wózka i fotelika, dziewczyny doradzały żeby głównie skupić się na foteliku, żeby miał atesty.
 
Ja w pierwszej ciazy kupilam sporo rzeczy w Makaszce (rozek, kocyki, poduszke i kolderke dla starszego dziecka) i bylam zadowolona. Jesli chodzi o ubranka to zara ma dobra jakosc, choc rozmiarowka troche mala. H&M ma normaln rozmiarowke i niezla jakosc. Jesli masz tam Kiabi albo Primark to polecam kupowac tam body, pidzamy, bo jest tanio, a jakosc jest akceptowalna.

No primark mamy, tylko nie wiem kiedy go otworzą w tej sytuacji - chociaż nie wiem czy w ogóle go zamknęli [emoji848][emoji848]. O Kiabi nie słyszałam. H&M oraz c&a mamy blisko, aczkolwiek widzę ze h&m stawia głównie na zakupy online bo stacjonarnie niewielki wybór był jak ostatnio byłam patrzeć za spodniami ciążowymi. Niestety mam tak niestandardowa figurę ze jak nie przymierze na własnej dupce to nie kupie w ciemno. Do tego dochodzą krótkie nogi [emoji23] każda para spodni do podwijania bo nie chce każdej przerabiać bo to dodatkowy koszt. Już nie mogę doczekać się ciepłych dni kuedy wskoczę w sukienki i szorty
 
reklama
Ale plac niekoniecznie oznacza brak gotowosci. Raczej po prostu dziecko od zawsze jest przyzwyczajone do czegos i jak nagle tego nie ma to jest bunt.
Ja tez zawsze robie wszytsko, zeby moje dziecko nie plakalo, jak byla malutla to wrecz mialam obsesje na tym punkcie, ale sa momenty, kiedy uwazam, ze jako matka mam obowiazek podjac decyzje za dziecko, bo wg mnie nastawienie, ze maluch sam odstawi smoczek czy piers, ktore kocha, jest niepowazne. Nie widze ani jednego powodu, dla ktorego dziecko mialoby chciec to zrobic. I nie ma to nic wspolnego z brakiem gotowosci. Oczywiscie wg mnie.
Oj dziś to zdecydowanie był bunt płacz w międzyczasie A tak to krzyk.
 
Do góry